Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Már nem bírom

Mit tehetnék? Már nem bírom

Figyelt kérdés
Már nem bírom elviselni az osztálytársaimat. Most jön a nyári szünet ,és belegondoltam ,hogy csak 3 hónap van nélkülük ,és megint kezdhetem előröl. :( A problémám: Mindig mondják ,hogy milyen jó jegyeik vannak ,4-5-ösök ,és milyen szuper ,miközben napi 2 órát tanulnak ,ami nem is normális ,és csak ezért ilyen jók. Én 3-4-es tanuló vagyok ,de csak azért ,mert nem tanulok ,és nem is fogok ,mert okosabb vagyok náluk ,de mindenki azt mondja ,hogy nem is. EZ MÁR KIKÉSZÍT! Ezért nem is barátkozom velük ,de már csak a puszta JELENLÉTÜK is kikészít ,de szüleim nem tesznek másik iskolába ,mert azt mondják ,hogy tök normálisak ,és legyek kedvesebb. -.- Már ők sem látnak tisztán... Rendezvényeken is ,sosem vesznek be semmilyen csapatba ,mindig én vagyok a "pótok" között. Tudom ,most jön a nyári szünet ,de már most rossz belegondolni ,hogy megint néznem kell majd a gyökér fejüket... Mit tegyek???

2016. jún. 16. 13:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok
2016. jún. 16. 13:43
 2/19 Sanya mester válasza:
64%
Majd idővel megtanulod hogy nem kell törődni velük
2016. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is, lásd meg magadban a hibát. Az egészséges önkritika gyakorlását tudnám leginkább javasolni. Az, hogy mi a normális egy igen relatív fogalom, emellett majd a felvételi időszakban irigykedsz, hogy nem tanultál két órát naponta. A leírásodból az jött le, hogy aki itt nem lát tisztán, az te vagy. Talán ha nyitnál az osztálytársaid felé és nem lekezelően viszonyulnál hozzájuk, akkor ők sem közösítenének ki, már amennyiben valóban ezt teszik. A mártír szerep nagyon vonzó, de nem kényelmes.
2016. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg beszélj a pszichológusoddal, ő jobban tudja megítélni a helyzeted.
2016. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%
Hallod, kussolj már el a 12 éveddel, azt haladj vissza legózni a kisszobába..
2016. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
49%
Ha visszaforhathatnàm az időt 1 dolgot tennèk , szarnèk mindenkinek a fejere. Nem vagy jobb senkinèl ifjù baràtom , de ne felejtsd el hogy nàlad sem jobb senki! Törődj a magad dolgàval :) ès ne vitàzz butasàgokon ;)
2016. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, a felnőttek többségen ki nem állja a munkahelyét, a kollégákat, a főnököt és még csak nyári szünet sincs. Szóval túléled.
2016. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Jaj ne! Megkezdődött a trollszünet...
2016. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"nem tanulok ,és nem is fogok ,mert okosabb vagyok náluk ,de mindenki azt mondja ,hogy nem is."

És mi van ha nekik van igazuk? Ha közösségbe kerülsz, illik alkalmazkodni. És képzeld: Normális a napi két óra tanulás. Valaki még ennél többet is tanul, mert vinni akarja valamire. Lehet hogy most rosszul esik amit mondok, de ha mindenkitől ugyanazt a visszajelzést kapod, akkor sanszos hogy a hiba a te készülékedben van és nem náluk.

Sosem késő változtatni, másként csinálni a dolgokat ha valami nem jól működik.

2016. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy napi két órát tanulnak?

Drága kiscsillag, az általános iskola rohadt könnyű, én úgy megvoltam végig kitűnő, hogy felelések és dogák előtt max egyszer-kétszer elolvastam a tananyagot, ami félóránál tovább soha nem tartott. Ha te tanulás nélkül hármas-négyes tanuló vagy, az egyáltalán nem az eszedet bizonyítja, mert általánosban napi 2 óra maximum azoknak kell, akik nagyon buták.


Mit tehetnél? Tanulj pl.

2016. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!