Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem hosszú így ez...

Szerintetek nem hosszú így ez a név?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, de a barátnőm férjhez megy és nem értem, miért így veszi fel a nevét.

A férje pl. Nagy, ő meg pl. Szabó-Kovács Dóra.

A férje és ő is orvos, tehát a neve dr. Nagyné dr. Szabó-Kovács Dóra lesz.

Csak szerintem túl hosszú? Mondjuk tényleg mindig azt mondta, 15 éve is, hogy ilyen formában szeretné majd felvenni, már akkor se nagyon értettem, de azt hittem, hogy miután így alakult, hogy bejött még +2 dr előtag is, így lemond röla.

Tudom, hogy tényleg semmi közöm hozzá, csak érdekelne más véleménye is. :)


2016. jún. 11. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem túl praktikus, viszont szerintem teljesen érthető. Ha nem veszi fel a férje nevét, akkor a nevében nem lesz semmi jele annak, hogy férjnél van. Ha csak azt veszi fel, akkor viszont a saját vezetéknevét teljesen el kell dobnia, sokan azt sem szeretnék.
2016. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne hozzam jojjon hivatalos ugyeket intezni, de amugy kulonosebben nem erdekelne.
2016. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az enyém és a húgomé is hosszabb, mert a két dr. mellett két keresztnevünk is van.:-) Úgyis csak hivatalos helyeken kell így használnia, gondolom, melóban a lánykori nevét viseli, ahogy általában szoktuk.
2016. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy csak nekem fura, mivel én meg kb. Kis Éva vagyok. :)
2016. jún. 11. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, hosszú, bár az én nevem is ugyan ilyen hosszú a dr nélkül, pedig nekem nincs, és nem is volt férjem, akinek fel vehettem volna a nevét.

Én nem szeretem túlságosan a hosszú nevemet, de ha a barátnődnek így jó, akkor ok.

2016. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az idézett esetben nem lényeges, milyen hosszú a név.

Sokkal lényegesebb, hogy barátnőd jelzi, férjezett és férje tudományos fokozattal rendelkezik (dr), ugyanakkor ő is bír tudományos fokozattal.

2016. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!