Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kérhetek ilyet?...

Szerintetek kérhetek ilyet? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés
Feleségemmel amikor összeházasodtunk közösen megbeszéltük, hogy maradunk az én szüleimnél, elég nagy a ház, jól elférünk és a szülőkkel mindkettőnk jól kijött, és most is jó a kapcsolat. Azért döntöttünk így, mert akkoriban nem láttunk rá esélyt, hogy saját házat tudjunk venni, hitelbe nem akartunk belemenni. Ennek már több mint 7 éve. Közben a szülőkkel közösen a házat kipofoztuk, új nyílászárók, szigetelés, fürdőszoba. Apránként össze tudtunk tenni ennyi pénzt közösen. Az elmúlt pár évben szerencsére a fizetésem elég jól alakult, és elég sokat félre tudunk/tunk tenni, mivel nem kell egyedül egy egész házat fenntartani. A jó viszony ellenére egyre inkább szeretnénk a saját életünket élni, a saját házunkban. A nagymamám fél éve meghalt, és az ő házát a szüleim megörökölték és most árulják. Szerkezetileg nagyon jó ház, jó helyen is van, de rendesen fel kell újítani. Úgy számolom, hogy 2-3 éven belül össze tudnánk szedni annyi pénzt, amiből teljesen fel tudnánk újítani (addigra járnak le a befektetések) és beköltözhetnénk. Viszont ha venni kéne, akkor nem tudnánk rendesen felújítani, sőt. Szerintetek kérhetek olyat a szüleimtől, hogy ne adják el a házat, hanem szeretnénk mi megkapni, felújítanánk és oda költöznénk. (anyagilag nincsenek rászorulva a pénzre szerencsére). A jelenlegi házra ahol lakunk a nagymamám ház értékének kb felét költöttük rá. Így valahol az unokájuknak is tudnának segíteni, nemcsak nekünk, mert ha ők már nem lesznek, akkor neki is lesz induláskor egy háza. Szóval szerintetek kérhetek ilyet? Köszönöm, hogy elolvastátok, várom a véleményeket.
2016. máj. 25. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk a szüleidtől evidens lett volna, hogy megkérdezik, hogy nem szeretnétek - e esetleg odaköltözni. Szóval szerintem nyugodtan kérdezd meg.
2016. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz.Kérdés,hogy a szüleid mennyire támogatnak mad abban,hogy külön akartok menni.
2016. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szerintem evidems,hogy odaadják. Kérd meg õket nyugodtan :)
2016. máj. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez szerintem azért nem merült fel bennük, mert megbeszéltük, hogy maradunk náluk. Nem is beszéltünk róla eddig, hogy el szeretnénk menni, csak elgondolkoztunk a feleségemmel ezen a lehetőségen, számoltunk és most jöttünk rá, hogy így talán lehet egy szép saját otthonunk. Amíg élt a nagymama eszünkbe se jutott. Köszönöm szépen.
2016. máj. 25. 16:36
 5/11 anonim válasza:
Mondd meg a szüleidnek, hogy negatívak lesznek a betéti kamatok hamarosan 😂
2016. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan megkérdezheted/megkérheted őket.
2016. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még örülnének is, hogy jó kezekbe kerül a nagymama háza. Talán azért nem hozták eddig szóba, nehogy azt higgyétek, hogy terhükre vagytok.
2016. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek. :-) Az az igazság, hogy arra számítottam, hogy kb fele-fele arányban lesznek a válaszok, és egy része elhord ingyen élő, haszonleső akárminek. Pozitívan csalódtam. :-) Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2016. máj. 26. 08:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg.


Testvéred van? Vagy esetleg más örökös akivel esetleg osztozni kell?

2016. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs testvérem és apukámnak sincs. Tehát nem kell sem nekem, sem neki osztoznia senkivel. Köszönöm szépen!
2016. máj. 26. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!