Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagybátyámmal járok! Szégyel...

A nagybátyámmal járok! Szégyellnem kéne magam?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy férfival, aki 2 éve vált el. Nagyon tetszettünk egymásnak, hamar komolyra fordultak a dolgok. A sors fintora, hogy közben kiderült, hogy édesanyám húgának (kb 10 éve nem láttam, az unokatestvéremet sem ismerem) a volt férje. Még nem tudtam, amikor randizni kezdtünk, és persze ő sem tudta hogy a volt neje unokahúga vagyok. Természetesen megdöbbentünk, amikor ez kiderült, fura volt egy ideig, de nem lett vége a kapcsolatunknak, egy ideje már együtt is élünk. Azonban ez a nagynéném fülébe jutott, aki azóta folyamatosan uszítja ellenem a nagymamámat és az édesanyámat, már ott tartunk, hogy mindenki szemében én vagyok a szemétláda. Szörnyen rosszul esik, mert sokáig nem tudta egyikünk se, hogy ilyen hülye helyzetbe kerültünk, nem akartunk ezzel senkit sem bántani. Talán ha előbb kiderült volna, nem kezdek el randizni vele. De most tényleg ezért kéne véget vetnünk egy jól működő kapcsolatnak?
2016. jún. 6. 15:47
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Ez az oldal arról szól, hogy az emberek kérdéseket tegyenek fel a problémáikról. Ezt tettem én is, gondolom ezért vagy te is tagja ennek a közösségnek.

Igen, rosszul esik hogy hirtelen mindenki engem csesztet, és nem vagyok kőből, vannak érzéseim, és fáj, ha azok az emberek, akiket a legjobban szeretek hirtelen ellenem fordulnak. De nem dőltem a kardomba, nem költöztem szét a szerelmemmel a kedvükért, és világosan elmondtam neki, hogy ehhez nincs semmi közük.

Igen, kíváncsi voltam, hogy mások mit szólnak ehhez, minden embernek szüksége van néha önigazolásra függetlenül attól, hogy felnőtt e vagy sem. Ennek ellenére a döntéseimet egyedül hozom meg.

Pont te vagy az, aki óvodás módjára fújja a saját igazát, aminek köze sem volt a kérdéshez, és idegenekkel, név nélkül személyeskedik.

Az oldalnak van egy szabályzata, többek között a "ne offolj" is szerepel benne. Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, csak a korkülönbségen lovagolni vagy személyeskedésbe kezdeni, akkor inkább tartsd meg magadnak a véleményed. Nem azért mert zavar, de inkább spórold meg magadnak azt a pár percet és fordítsd valami értelmesre, mert engem nem érdekelnek a kirohanásaid.

2016. jún. 9. 09:34
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
te válaszolsz mindig egy kisregénnyel a pár mondatomra, szóval hagyjuk hogy kinek van kirohanása... ha annyira nem izgat mit írok nem kell válaszolni.Én akkor kérdezek ha segítséget várok igazolást a szomszéd néni is tud nekem adni. De ha erre van szükséged hogy mindenki csak azt írja veled nincs semmi baj ez teljesen normális akkor ne ezen az oldalon kopogtass, mert 20 év bőven sok és kevesen fogják megsimogatni a buksidat hogy veled nincs baj.Ez persze nem jelenti azt hogy nem lesztek boldogok,de ne várd el hogy az emberek elfogadjanak egy ekkora korkülönbséget pláne a szűk családi körben...Sokáig te leszel a fekete bárány ez van.
2016. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom a 20 évet honnan vetted, még kerekítve sem annyi. Világosan leírtam, hogy 12 év van köztünk.

Az hogy te mikor és kitől kérsz tanácsot, az az egyéni szociális problémád. Ha a te elveiddel ellenkezik a kérdésem, akkor ne válaszolj, és akkor nem kell háborogni.

Értelmes embert pedig elsősorban kívül állók véleménye érdekel, mert a szomszéd néni elfogult, nem kívülről látja a helyzetet, nyilván azzal ért egyet, akit jobban kedvel, vagy ha nem, akkor is azt mondja, hogy ne bántson meg.

Nem azt várom, hogy mindenki nekem adjon igazat (nem így értettem az önigazolást), ez nagy tévedés. Elfogadnám a véleményedet, ha nem értenél egyet a kapcsolatunkkal, csak valamiért olyan dolgokon lovagolsz, aminek semmi köze a kérdéshez. Rajtad kívül senkit nem zavar a köztünk lévő korkülönbség, édesanyámat és a nagymamámat sem ez érdekli. A problémájuk az, hogy a nagynéném volt férje, és akkor is piszkálná a csőrüket, ha egyidősek lennénk. Nem tudom, hogy miért pont ezt ragadtad ki az egészből, amikor ez egy teljesen lényegtelen dolog a kérdés szempontjából.

A kirohanás pedig egy támadó, bíráló hangnemű véleménynyilvánítást jelent, semmi köze ahhoz, hogy mekkora a terjedelme.

2016. jún. 9. 18:36
 34/34 anonim ***** válasza:

12-es: a nagynénémnél a férje 22 évvel volt idősebb, életük végéig boldogok voltak, van két gyermekük (persze már felnőttek).


A férj nagyon családszerető, művelt ember volt, tanár, én is sokat köszönhetek neki, mert terelgetett a tanulás felé.


Az én párom 16 évvel fiatalabb nálam, nő vagyok.

jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!