Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos anyaként szégyellnem...

Családos anyaként szégyellnem kéne, hogy nem sütök-főzök az ünnepekre?

Figyelt kérdés

23-én dolgozunk, 24-én a férjemmel a bátyától kapott halászlevet esszük (ő szakács), a gyerekeknek pedig azt készítünk, amit kérnek: ez idén a palacsinta lesz. 24-én este anyósomnál vacsorázunk, 25-én párom nagybátyjánál leszünk, 26-28 az én családomat látogatjuk.


Mézeskalácsot és bejglit sütünk a gyerekekkel, de ennyi.


Emiatt nagyon szégyellnem kéne magam? Rossz feleségnek/családanyának gondoltok emiatt?


(Őszinte véleményeket kérek, nem megerősítést, tényleg érdekel mások véleménye)


2014. dec. 21. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Őszintén nekem fura ha valaki nem főz, mert hozzá vagyok szokva a többfogásos menü készítéshez, de ha a családnak így megfelel akkor mi a gond?
2014. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem gáz mert alig vagytok othon akkor meg minek?
2014. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Andi80018 ***** válasza:
24%
Én nem főzök egyáltalán, nem is leszünk itthon 24-25. Úgyis kapunk kaját, szóval az pont elég lesz, ráadásul én 26,27 dolgozom. Sőt, hogy még megbotránkoztatóbbat írjak, kari fánk se lesz, mert felesleges pénzkidobás, a gyereket, 3 éves fiú, nem érdekli, a mamáéknál úgyis lesz. Majd jövőre.
2014. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Miért lenne gáz?

Mi elmegyünk egy szállodába karácsonyra. Anyám süt-főz dolgozik itthon éppen eleget az évben, hadd legyen már nyugta. Legalább nem lesz feszült meg ideges hogy legyen kész a kaja estére, legyen finom, stb. Hát hadd ne ácsorogjon már a tűzhely mellett karácsonykor. :D

Ha nektek jó, kit érdekel hogy más mit gondol? Érezzétek jól magatokat a családdal, elvileg erről kéne szólnia a karácsonynak.

2014. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Én sütnék, de nem otthonra, hanem a rokonokhoz látogatóba. Biztos vinnék nekik valami sütit.
2014. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokfélét mi sem főzünk, csak 24-én este leszünk itthon. Sütni pedig egyáltalán nem sütök, inkább rendeltem süteményt, mert legalább 8 félét ennénk, ennyit meg nincs értelme sütni, inkább rendelünk 8x3-4 szeletet és kész. Mondjuk az furcsa, hogy palacsinta lesz Szenteste, de engem aztán nem zavar, le se szóllak ezért, nekem mindegy, hogy más mit eszik. Én rántott húst fogok, ami egyesek szemében ugyanúgy "bűn", hiszen az nem ünnepi étel, azt minden hétvégén lehet enni. De nem érdekel más.emberek.véleménye, mindent úgy csinálunk, ahogy nekünk jó, ez az élet más területére is igaz ránk.
2014. dec. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnep a családról szól és a szeretetről. Nem főzőverseny. Ha nektek így a legjobb, akkor ne főzz csak azért hogy elmondhasd főztél karácsonyra a hűtőnek valamit.

Nálunk szokás a sütés-főzés. Mostanra rájöttem hogy kevesebbet kell készíteni mert Karácsonykor is ugyanakkora gyomra van mindenkinek. Tehát több úgysem férne belénk, csak az időmet rabolom el a családtól.

Az szüleimnél szokás a sok fogásos, sok sütis Karácsony. Valójában gyerekkoromban az volt a rendszeres tapasztalat hogy szenteste napján veszekedés volt otthon, mert mindenki feszült volt hogy nem tudja tartani önmagával az önmagának diktált tempót és elvárást. Két fogással kevesebb étellel már nyugodtabb karácsonyunk lett volna.

2014. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ószinte véleményem az, hogy a sok hagyományt tisztelő háziasszony vállalhatatlan mennyiségú- és féle ételt készít, ami aztán megy a kukába, vagy megeszik ugyan, de utána meg sopánkodnak, hogy epe fáj, gyomor fáj, híztam 3 kilót.

Szerintem nem attól ünnep az ünnep, hogy kajadömping van, hanem a hangulattól.

2014. dec. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Persze, mézeskalácsot meg bejglit viszünk mindenhova.

Tavaly csináltunk szaloncukrot is, de azt idén nem merem bevállalni.

2014. dec. 21. 11:19
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mivel szinte nem is lesztek otthon, szerintem nem gáz. Én egyébként nagyon szeretek sütni-főzni, főleg így az ünnepekkor, mi pl. nem megyünk mindenhova, hanem mi főzünk. Anyukám sajnos tolószékben, a párja dolgozik, apukám is 24-én reggel megy haza, öcsém dettó, akkor inkább minden évben mi látjuk vendégül őket :) kicsit több meló, de én imádom. Ha nektek így megfelel, akkor miért lenne baj?
2014. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!