Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy pedagógusról honnan...

Egy pedagógusról honnan tudjam, hogy kedvel-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy pedagógus(történetesen az évfolyamtársaim oszt.főnöke),aki nekem nagy példaképem lett az évek során.Most 8.-as vagyok,lány.Nagyon megszerettem,nem tudom,hogy miért.Én arra gyanakszom,hogy talán azért,mert segít mindenben.Múltkor is fájt a hasam szünetben,odamentem hozzá(oszt.főnököm nem volt),és kértem tőle gyógyszert,adott,meg még meg is kérdezte,hogy mitől fáj a hasam,és mondta,hogy jobb lett volna görcsoldó.Nagyon jókat szoktam vele beszélgetni,de nem "nyalok" neki,tehát nem érdekből beszélgetek vele.A szakkörére is járok,mert érdekel az informatika,és kiakarom használni az utolsó évemet az általánosban.Viszont ennek a tanárnak(nőnek) vannak olyan percei,napjai,mikor rettentő agresszív és nem tudom,hogy olyankor mi a baja.Van,mikor nem is beszél hozzám,amikor beszélek hozzá,ilyenkor totálisan szomorú vagyok.Megharagudni rá?Hát nem tudok.Illetve eddig nem tudtam!Egyszerűen fáj az,ha nem tudom,hogy akkor ő most kedvel-e vagy sem.Nem tudom eldönteni.Megvonjam tőle a kedvességet,és ha ő majd kedves lesz velem,akkor újra én is legyek kedves vele?Vagy megvonjam tőle a maradék időre a szeretetet?Én ragaszkodó lány vagyok,mert örökbefogadtak,és hát ugye mindig ragaszkodtam egy emberhez a közvetlen közelemből..most ő rá került a sor.
2010. ápr. 10. 23:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ilyen és nem ezt írtam. De föl kell fognod, hogy Te diák vagy, ő a tanárod, nem a haverod, az anyád, vagy a lelki szemetesládád. Ha kedvesen nem értetted, írom durvábban. Attól, hogy valaki -egy felnőtt ember- nem vágyik a Te gyerekes rajongásodra, még nem mondhatsz rá rosszat. Nem mindenkinek jönnek a be a haverkodós gyerekek, sőt. Nem tartom ezt építő jellegű kapcsolatnak. Mit tudsz Te nyújtani a felnőttnek? Elnézést, de fölbosszantott, hogy akinek gondjai vannak és látszik, hogy megviseli, az nyavalygós. Te amúgy ugyanezt csinálod. Erőszakkal nem lehet érzelmeket kiváltani.
2010. ápr. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok én erőszakkal SEMMILYEN érzelmet kíváltani.Ennyi.Téged meg nem akarlak kioktatni,mert okosabb vagy nálam:D
2010. ápr. 12. 17:11
 23/26 A kérdező kommentje:
ÉS NEM MONDTAM,HOGY Ő NYAVALYOG...ÉS NEM MONDTAM,HOGY BAJ,HOGY PANASZKODIK.
2010. ápr. 12. 17:13
 24/26 anonim válasza:
100%

Szia, én is tanár vagyok- nő.


Az én véleményem is egyezik az előttem szóló tanárnőjével, legalábbis részben biztos, az egészre hiába olvastam nem emlékszem, így nem merem állítani:)


Leírok neked valamit:


Egyszer egy osztályt túl közel engedtem magamhoz- hozzáteszem 6 évesek voltak- és a végén odáig jutottam, hogy nem tudtam órát tartani, mert a "puszipajtásuknak" tekintettek- ez az első ilyen kiskorú csoportom volt, előtte csak 13 év fölöttiekhez volt szerencsém. Amúgy minden korosztályból van tanítványom- művészeti sulikban tanítok. (óvodástól a felnőttekig, tehát tényleg minden korosztály- óvodást- előkészítő csoportnak hívják.)


Én személy szerint azért lettem tanár, mert anno én voltam mindig az osztály feketebáránya, csinálhattam én bármit, mindig megkaptam a rossz jegyemet.. tehát eltökéltem, hogy én megmutatom hogy kell ezt normálisan csinálni - nálam nem lesz skatulya meg kívételezés sem. Ehhez a mai napig is tartom magamat! Amíg a suliba jár vki, és az én tanítványom, addig egyik gyereknek sincs fogalma arról, hogy kit szeretek jobban,kit kevésbé- mert sajna igen, ilyen azért van, ugyanis aki csak visszadumálni tud, de dolgozni nem, meg csak rugdosni tudja a többieket, azokat valóban nem kedvelem annyira, mint akik odafigyelnek a társaikra, segítenek is nekik, és mellesleg az én órámon sem kell másodpercenként fegyelmezni őket.


Egyébként látszik melyik diák "rajong" értem, tehát ezt te sem tudod eltitkolni. És igen, nekem is vannak rossz napjaim, amikor legszívesebben kifutnék a világból, de ehelyett oda kell állnom a diákok elé, és úgy kell csinálnom, mintha minden rendben van. Ez órán megy is-leköt az óra anyaga.... no De óra után, ha éppen ilyen hangulatom van, nem igazán akarok diákokkal beszélgetni, meg az ő "problémáikat" sokszor hülyeségeiket végig hallgatni, hacsak nem olyan ami mindkettőnket érinti- persze sosem erről van szó.


Azzal, hogy te megvonod a kedvességedet, meg a figyelmedet, nem fogsz elérni semmit, ugyanis a tanárod szemmel láthatóan nem zsarolható az érzelmeid által:) Ne akarj taktikázni:)


Ettől függeltenül biztos kedvel téged, mármint amiket itten leírtam neked:) de azt ne várd el egyik tanártól sem, hogy pajtásod, barátod lesz, mert igenis tartani kell legalább 3 lépéstávolságot a diákokkal. Amúgy azzal is visszaélnek a diákok, ha megengedem, hogy tegezzenek. Nemv agyok magázás híve, de a diákjaim, még ha 14 évesek is igenis magázzanak. (32 vagyok, de max 22-24 nek szoktak nézni, ez sokszor benehezít)


Amúgy még egy fontos dolog: a tanár is megkedveli a tanítványait- sokakat- és sajnálja, hogy onnantól, hogy kiléptek a kezei alól, nem tud szinte senkiről semmit.


Azon tanítványaim, akik már kiléptek vgy a suli szűnt meg és már nem a tanítványaim, sokan tartják velem a kapcsolatot iwiwen, vagy myvipen- ez utóbbira kizárólag a tanítványaim miatt regeltem be. Jó róluk hallani, beszélgetni velük malben, és most már teljesen másfajta lehet a kapcsolatunk. Persze pajtik most sem leszünk a korkülönbség és a volt tanár-diák viszony miatt, de suli után, ha megmarad a kapcsolat esetleg, akkor már kicsit másképp is viszonyulhattok egymáshoz.


Szóval biztosan kedvel, fel a fejjel, de ő tanár:) szeresd, amíg ott vagy, és ha utána még visszamész hozzá néha- néha, és örül neked, akkor fogod majd látni is:)

2010. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:D
2010. ápr. 13. 22:01
 26/26 A kérdező kommentje:

Aztán kiderült a dolog,ugyanis írtam neki egy e-mailt,megkértem,hogy írja le,hogy mi a véleménye rólam:D és leírta..:D

És ma pedig kijöttek az érzelmek.Persze úgy,hogy senki se lássa:D ügyeltem rá,hogy addigra mindenki elmenjen:D:P

2010. jún. 1. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!