Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben én? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
18éves lány vagyok, barátom is annyi. Nagyon nehezen jön ki az anyjával.. Sokszor mondta már neki az anyja, h legszívesebben kitenné otthonról, meg mihamarabb menjen jó messzire a háztól... Barátom nővérét (24) is elzavarta még pár éve otthonról... Az anyja nem nagyon akarta barátomat.. Mármint h megszülessen, nem tervezték, és azt se értem, hogy egy anya h mondhat ilyet a gyerekének, h legszívesebben kirakná, mert az anyja amúgy nagyon feszült munkahelyi gondok miatt, és akárhányszor hazamegy semmi nem jó neki, mindenbe beleköt, ha még sincs semmi baj, akkor is talál, amibe beleköthet, és ordibálhat a fiával.. Barátom már eléggé kivan, tegnap is beszélgettünk és elsírta magát, hogy családja sincs már nagyon... Apja meg amolyan "engedelmes szolga" típus, anyjával ő sem áll le vitázni soha... Mit tehetnék, mivel segíthetnék barátomnak ebben a helyzetben? Még nem mutatott be a szüleinek, de lassan esedékes lesz, főleg ha megyek hozzájuk... Nem tudom, hogy viszonyuljak majd ehhez a dologhoz..
2010. ápr. 10. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény barátod:( Hát nem nagyon tudok mit mondani,lehet az lenne neki a legjobb ha tényleg elmenne otthonról,így nem lenne lelki strapa.Esetleg ha tovább tanul egyetemen,akkor koli a megoldás.Ha pedig szakmája van,minél hamarabb álljon munkába,gyűjtögessen,hogy albérletbe tudjon menni,akár úgy,hogy többen összefognak egy lakáshoz.Nincs értelme otthon maradnia,mert lelkileg kikészítik.
2010. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Most vagyunk mindketten végzősek, és megy tovább főiskolára, koleszba, szóval szeptembertől "megoldódna" a helyzet de addig....:/ Hogy nyáron mi lesz, azt nemtudom... Anyja bankba dolgozik, tavaly és tavalyelőtt nyáron amit a barátom összedolgozott pénzt, az mind egy számlán van, elvette az anyja, és abból fizeti a saját tartozásait, meg ilyen csúnya dolgok, de sajnálom szegényt..


Várok még válaszokat!

2010. ápr. 10. 11:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt hiszem annyit tehetsz, hogy a párod mellé állsz és megpróbálod biztatni, hogy ne vegye fel a dolgokat. Persze, könnyű mondani...

Arra viszont ügyelj, hogy ne mártsd bele magad a családi gondokba, olyan értelemben, hogy nem mondhatsz semmit sem az anyának sem az apának mert úgyis te (ti) húzod (húzzátok) a rövidebbet. Főleg így a kapcsolat elején.

Szerintem most már szeptemberig "csendben el kell tűrni" a dolgokat, aztán kialakul minden...ha elköltözik otthonról akkor a szülők hozzáállása is változik majd.

Mondjuk jó lenne tudni, mivel indokolja az anyuka, hogy ki akarja rakni a fiát, azért csak nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél...ezzel nem azt akarom mondani, hogy szép amit az anyja művel, csak lehet, hogy valami kicsi alapja mégis van a dolgoknak, ami miatt nem jönnek jól ki. Beszélt erről a barátod? Mi az amin összekapnak? Talán ha ő is toleránsabb lenne...

Igazából nem tudom mit mondhatnék, nem védem az anyukáját, csak nem tudom mi az oka annak, hogy így viselkedik.:-S

Kitartás:)

2o-L

2010. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt tényleg nincs más megoldás, mint a különköltözés. Sok nyugati országban az a szokás, hogy a gyerek 18 évesen, érettségi után tényleg lelép otthonról, és szerintem ez egy jó dolog. A szülőnek az a dolga, hogy felnevelje a gyereket, nem pedig az, hogy élete végéig pátyolgassa. 18 évesen az ember már képes az önellátásra: el lehet menni nyáron dolgozni, és egy kis indulótőkét összeszedni a főiskolára, sőt, még főiskola mellett is lehet dolgozni. A barátod jól tudja ezt, és nagyon normálisan áll a dolgokhoz.

Én az anyját is megértem, bár az tényleg rossz húzás volt, hogy a barátod nyáron keresett pénzét elvette mind egy szálig. A munkahelyi frusztrációt sem a családján kellene levezetni, de erre magának kellene rájönnie. Mindenesetre egy hozzá közelálló ember igazán elbeszélgethetne vele (mondjuk a barátod, de te magad ne!).

Összességében a barátod még mindig szerencsés: van hol laknia, élnek a szülei. Már ez a tény is egy akkora előny, amivel sokan nem rendelkeznek. Egy barátnőmnek pl. 16 éves korában meghalt az anyukája, 18 évesen meg az apja. Nemcsak, hogy korán a saját lábára kellett állnia, és semmilyen segítsége nem volt (sőt, még az ágyhoz kötött beteg nagymamáról is neki kellett gondoskodnia), de azt is ki kellett járnia, hogy a nála két évvel fiatalabb húgát ne vigyék intézetbe. Ehhez képest a barátodnak arany élete van, nem?

2010. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Barátom anyukája már nem akart még egy gyereket.. Mégis "becsúszott"... Nem szívesen szülte meg, de az abortuszt meg még jobban utálja.. Pár évvel a születése után kiderült, hogy tölcsérmellkasa van barátomnak, meg kellett műteni... Az se tetszett az anyjának, hogy ennyi baj van vele... Pár évvel (4) később megint meg kellett műteni... Mikor már beadták az altatót neki, az anyja odament hozzá és megkérdezte, hogy ugye majd visszaadja neki azt a pénzt, amit neki most ki kellett fizetni az orvosnak? Barátom nem kitűnő tanuló, olyan erős 4es.. Ez se tetszik az anyjának, amikor akárki ott van náluk és van egy hasonló idős gyereke pl, akkor is állandóan hangoztatja az ismerős előtt, hogy az ő gyereket nem viszi semmire ebben az életben... Nemtudom, sztem "ennyi elég" ahhoz, hogy ne szeresse... Én megkérdeztem barátomat, ő azt mondta soha semmi lyat nem tett ami miatt egy anya gy elfordulna a saját gyerekétől.. Mint mondtam inkább az lehet a baj itt, hogy elejétől fogva nem akarta:S

Am barátom anyukája, a saját anyjával se tartja a kapcsolatot... Pár éve meghalt barátom nagypapája, és nemsokkal később a nagymamája aki egyedül marad, elköltözött egy kisebb házba, és azóta nem beszél vele barátom anyja, mert hogy hogy tehetett ilyet, hogy elköltözött abból a házból, ahol a nagypapa élt... Ilyen miatt nem szólni a saját anyjához????

Megpróbálok nem belefolyni, igen, mert csak én húzom a rövidebbet, vagy csak olaj lesz a tűzre, és még jobban balhéznak barátom meg anyja....

2010. ápr. 10. 11:49
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Igen, persze ennél jobb a helyzete, de akkor is sajnálom és szeretnék rajta segíteni, az se egy jó dolog, hogy olyan házba lakj, ahol utálnak meg kiabálnak veled..
2010. ápr. 10. 11:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam azt a "Pár évvel (4) később..." azt nem úgy akartam, hanem h "Pár éve (4), ismét meg kellett műteni... Szal akkor volt 14éves..
2010. ápr. 10. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Az anyja vszeg nem normális.Már bocs, nekem is van 2 gyerekem, de ilyet nem tudnék velük tenni. Nem tudna a nagymamájához költözni? Mert fél év még sok idő egy ilyen anyával egy fedél alatt.
2010. ápr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülő nem szülő, én is voltam már anyaagilag rossz paszban, kértem a lányomtól és szívesen adott, de mindig visszaadtam neki, és ő is nekem, ha bajban volt. Üzlet nem barátság még szülő gyerek között sem. Elvégre keresők vagyunk, és betyárbecsület is van a világon. Barátod anyja, valahol nagyon elúszott, mármint pénzügyileg, azért mindenkibe belerug, aki a közelében van. Szerintem restelli, hogy a fiának tartozik, és inkább ilyen játszunk haragszomrádot produkál, csak hogy ne kelljen visszaadni, vagy nehogy a fia számon kérje tőle. Legalább te tartsál ki mellette. Nem várt ggyerek, micsoda idióta, és ha már szegény megszületett büntetni kell egy életen át. Majd fordulhat a kocka, a barátodból lesz egy becsületes dolgozó ember és az anyja meg leshet, hogy senki nem nyit rá ajtót,még te sem. Fontold meg ezt a találkozást az anyjával, mert ha ilyen gonosz lelkű még terád is megjegyzést tehet, amit jobb elkerülni egyenlőre.
2010. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Micsoda anya szégyelheti magat,a mutét miatti koltséget visszakérni,ez mar embertelen.Vigasztald a baratodat,mert nagyon szuksége van ra.Probaljon meg beszélni a nagymamaval és hozza koltozni.Képtelenség ilyen nokrol,anyakrol hallani,akkor ne éljen nemi életet és nem szuletik gyereke!
2010. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!