Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Édesanyám 8 évig volt együtt egy férfival,de nme éltek együtt. Már olyan 2 éve anyu úgy érezte,hogy a kapcsolatuk megromlott, és már nem az igazi. Olyan 3 hónappal ezelőtt pedig elkezdett a fiatalkori szerelmével levelezni. Édesanyám elérkezettnek látta az időt arra,hogy szakítson a férfival (pontosan ma). A férfi fenyegetőzött, jött azzal,hogy neki ilyen-olyan ismeretségei vannak és anyu régi barátjának és anyunak (és lehet hogy nekem is?!) problémái lesznek és nagy gondjai.

Mivel a fickóból kinézem ezeket,nagyon félek.

Mit tehetek? kérlek segítsetek. 13 éves vagyok.

qvára be vagyok parázva. :S


2011. márc. 2. 21:30
 1/6 zolka50 válasza:
100%
Aki az ismeretségeivel fenyegetőzik, az nem fog tenni semmit. Szerintem nem kell félni. Ha súlyosabb fenyegetéseket engedne meg magának, ott a rendőrség. Én azonban nem hiszem, hogy erre sor kerülne. Nem lesz semmi gond.
2011. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak a szája jár, tapasztalat.. Nyugodj meg, nem lesz semmi gond.
2011. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyuugi. Több ilyen helyzete láttam már, egyben én is érintett voltam.

Anyukám ugyan csak egy évig volt együtt a delikvenssel, mikor szakításra került a sor. A fószer fenyegetőzött mindenfélével (öngyilkosság stb), majd könyörgőre fogta (állandó telefonhívások, szerelmes és elkeseredetten megalázkodó smsek), végül pedig egy kést is beleállított az ajtónkba. De pár hónap után magától lekopott, mert rájött, h nincs semmi értelme tovább szenvednie.

Az egyik barátnőm anyukája fúú...hát ő jó sok ideig (olyan 8-10 évig élt se veled- se nélküled kapcsolatban a párjával), náluk is megvoltak azok a fázisok, amiket az előbb leírtam, ők úgy oldották meg a helyzetet, h kinyomtatták azt a törvény/ jogszabály részletet (nem tudom, h pontosan mit), ami a zaklatásról szól és a fontosabb részeket (pl büntetési tételek) szövegkiemelővel kihúzták, és névtelenül elküldték a pasinak. Utána már sosem bukkant fel.

Szóval én is úgy gondolom, h anyukád pasijából a sértettség beszél, én nem lesz semmi következménye a dolognak.

2011. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lehet tudni, kinek milyen kapcsolatai vannak. Évekig dolgoztam együtt egy totálisan balf@sz kollégával, akiről senki sem tudta a cégnél, hogyan kerülhetett oda. Alkalmatlan is volt, értelmi sérült is volt, kibírhatatlan, megfelelő végzettség nélkül. Aztán kiderült, hogy az alpolgármester a nagybátyja. Csak azért, hogy nem mindenki a levegőbe beszél, aki kapcsolatokkal fenyegetőzik. Emiatt nem kell megijedni, mert egy magasan álló személy ritkán avatkozik bele ilyen csip-csup szakítási ügyekbe, de nem lehet tudni.
2011. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak zsarolni akar ezzel titeket. Nem akarja, hogy anyud elhagyja. Ezt sokan megteszik, aztán nagy semmi lesz a dologból. Mármint aki bátor nő, és nem adja meg magát és akar szenvedni élete végéig az ilyen emberrel, és otthagyja.

Most erre az jutott eszembe, hogy mikor egy gyereket elrabolnak, őt meg azzal zsarolják, hogy ha megszökik , szól valakinek, akkor megölik a szüleit. Pedig nem erről van szó, ezzel csak félemlítik őt, és persze, hogy fél, elhiszi, és nem csinál semmi olyat. Te is fiatal vagy, és elhiszed ezeket a beijesztéseket, biztos ijesztőek is.

Ha több a soknál, ott van a rendőrség. Ne félj, szerintem nem lesz gond, tipikus kapálódzása a férfinak.

2011. márc. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2011. márc. 10. 22:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!