Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben? Kinek higgyek?

Figyelt kérdés

A barátom munkanélküli volt és már közel jártunk az anyagi ellehetetlenüléshez, amikor a legjobb barátnőm segített nekünk és szerzett munkát neki a családja egy ismerősénél. Nem különösebben kedveli a barátom, meg is mondta, hogy csak miattam csinálta, hogy ne kopjon fel az állam.


Néhány napja felhívott, hogy a barátom elmondott róla valamit ennek az ismerősnek, ami visszajutott a szülei fülébe és kompromittálja őt. Azt mondta, nem hajlandó többet találkozni a barátommal és jobban tenném, ha én is otthagynám. Ezt egyébként már elég sokszor mondta nekem előtte is. Azt akkor nem tudta még, hogy mi jutott vissza, mert csak annyit mondtak neki a szülei, hogy csalódtak benne.

Egyetlen valóban kompromittáló dolgot tudunk róla, rákérdeztem, de azt mondta a barátom, hogy természetesen azt nem mondta tovább, és egyáltalán semmi konkrétumot nem mondott a pasinak a barátnőmről.

Ez két napja volt.

Azon őrlődtem, hogy most akkor mi a helyzet, mi is történhetett valójában, amikor a barátnőm írt egy smst, hogy valamit igazán reagálhattam volna. Írtam neki, hogy írja meg, hogy mit mondott róla a barátom, mert el nem tudom képzelni, mi lehetett az, ami ilyen nagy gondot okozott neki. Erre nem kaptam választ.

Szívem szerint szembesíteném őket, mert nem értem, mi történhetett. Már az is megfordult a fejemben, hogy a barátnőm ilyen módon akar elszakítani a barátomtól, aki "nem való hozzám". Tényleg nem, de rengeteget köszönhetek neki, biztonságot és otthont adott nekem, amikor nem volt hova mennem. De ha el akar szakítani, akkor elég lett volna, ha egyszerűen nem segít neki munkát találni, mert akkor haza kellett volna költöznünk, 300 km-re egymástól. Nem gondolom, hogy a barátom elmondta volna azt a dolgot és aztán nekem letagadta volna, egyrészt mert nem h*lye, másrészt mert soha nem hazudott nekem, akkor sem, ha kegyes hazugság lett volna. Arra is gondoltam, hogy esetleg a barátnőm szüleihez nem az jutott el, amit a barátom mondott, hanem valami kitekert dolog (három emberen ment keresztül az infó), amivel pont ráhibáztak valamire, amire nem kellett volna. De ennek nagyon kicsi az esélye.


Mit tudok most tenni? A barátom köti az ebet a karóhoz, hogy nem mondott el semmit, a barátnőm nem mondja el, mi okozta a gondot, és lassan már szóba sem áll velem. Nem akarom egyiküket sem elveszíteni. Volt már valaki ilyen helyzetben? Hogy oldódott meg? Vagy ha nem is, mit tehetnék? :(


2010. júl. 7. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha nem akar találkozni a pasiddal,akkor ne tegye.

De neked nehogymár dirigáljon.


Nem akarok kavarni,de ez olyan,mint amikor egy nőt elhajt egy pasi,az meg bosszút akar állni mindegy milyen áron...

2010. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm nagyon hasonló,szorult helyzetben.Elmondott neki valamit az egyik rokonom apámról(ami nem igaz!).És akkor ez a rokonom elmondta nekem,és mondta,hogy ne mondjam el anyámnak meg apámnak,majd úgyis kitudódik.Egyszercsak átjött ez az ismerősöm(1-2 héttel később),és apám előhozta az ügyet,hogy hallotta,hogy a faluban valami rosszat pletykálnak róla,csak azt nem tudta,hogy ki terjeszti a hírt.És ismerősöm még most sem akarta elmondani,de rákérdezett tőlem(mikor anyám is meg apám is kiment valamiért a helységből),hogy elmondjuk-e.Mondom neki,hogy mondjuk el,mert nem biztos,hogy kiderült volna,hogy keresztanyám ilyeneket pletykálgat apámról.És ismerősöm sírva mondta el anyámnak(nem akart sz_rt keverni).És aztán a családban 2 hétig csend volt a dologról,anyám sokat sírt,hogy a testvére hogy tehetett ilyet,és most persze nyalnak keresztanyámék elég rendesen nekünk.De aztán hamarosan újra kezdenek majd minket kihasználni,csak engem már majd nem tudnak,és ez nagyon fájni fog nekik!


Kérdezd meg a barátnődet,hogy csak keverni akarja-e a sz_rt,azért nem mondja el,hogy mi a gond,meg a barátodat is kérdezd meg,hogy most mi van.És persze azt a három embert is kérdezd meg,hogy mi történt az elmúlt napokban,voltak-e barátnődnél vagy a barátodnál!

Ne higyj semelyik félnek!Legjobb lesz,ha kiderül minden..nyomozgass erről a dologról,hogy ki mondott el és mit és kinek..:S

2010. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
voltam hasonló helyzetben, a megoldás, hogy egyikkel sem beszélek. hú de utálom a pletykás embereket
2010. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az ilyen tyúkokat mindig is nagyon utáltam. Jaj nem mondom meg. Sz....rd le! Ne is fordítsál rá időt, mert csak huzza az agyad. Ha megint előhozakodik vele, mond azt neki nem érdekel mit akarsz mondani. Meglásd abbahagyja. A párodat se zaklasd vele, ha ő jó hozzád, kijöttök egymással, ne hallgass te senkire, meglásd így lehet leginkább lerázni a bajkeverőket.
2010. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A barátnöd ki akart volna kezdeni a barátoddal - ezért keresett neki munkát.

A barátod nem reagált a közeledésére, ezért most bosszut akar a nö állni rajta, meg titeket is el akar szakitani egymástó.


Ha eddig megbizható volt a barátod, akkor neki higyj, különösen, hogy a barátnö már eddig megpróbált elválasztani benneteket.

2010. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az a helyzet, hogy nem egy kavarós lány, azért nem is gondolom, hogy ez lett volna a célja. Mindenesetre megpróbálok még kideríteni, amit lehet.
2010. júl. 7. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!