Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem kellene...

Szerintetek sem kellene elfogadnunk?

Figyelt kérdés

Tavaly úgy alakult, hogy a kisfiamat nem vették fel abba az óvodába, ahová szerettük volna járatni. Helyette egy olyanba vették fel, amit nem tartottunk megfelelőnek, sem az óvónőket, sem a csoport összetételét tekintve. Így abban maradtunk a férjemmel, hogy megy magánoviba. Nem mondom, hogy nem érezzük meg a plusz kiadást, de ki tudjuk gazdálkodni, még ha jobban meg is kell néznünk mit mire költünk. Viszont idén úgy gondoltuk, hogy mégis csak könnyebb lenne, ha állami oviba járna és megpróbálunk bekerülni oda, ahová eredetileg szerettük volna. Azonban anyósom azt mondta, hogy már ne vigyük új közösségbe a gyereket, ha ezt megszokta, szereti, inkább minden hónapban fizeti a térítési díj felét. (Havi 45 000 Ft-ot). Mi ezt férjemmel elfogadtuk, nagyon hálásak vagyunk érte és tudjuk, hogy anyósomnak ez igazából nem megterhelő.

Viszont a sógornőm ma a fejemhez vágta, hogy undorító élősködők vagyunk, hogy így kihasználjuk anyósomat csak mert urizálunk. És hogy az ő gyerekei meg le vannak sz@rva, mert ők állami oviba jártak, nem kaptak luxus ovit anyósom terhére. És ha lenne bennünk gerinc, akkor ezt el sem fogadnánk.

Mi nem gondoltuk, hogy ebből probléma lehet, hiszen anyósom a másik két unokájának is ad, ha nem is rendszeresen ekkora összeget. Ráadásul 8 évvel ezelőtt, amikor párom nagymamája meghalt, akkor anyósom sógornőmék nagyobbik gyerekére íratta a megörökölt családi házat, amit jelenleg is albérlőknek adnak ki jóval nagyobb összegért, mint amit nekünk ajánlott fel anyósom. Mi még eddig sosem kaptunk tőle pénzt, magunktól nem is kérnénk. Ezt is azért mertük elfogadni, mert bizonygatta, hogy neki nem jelent plusz terhet és egyébként is gondolta, hogy elkezdene befizetni kisfiam számlájára, amit gyűjtünk neki. És helyette inkább az oviba segítene. De harcot sem akarunk a családon belül és most mi vagyunk a szemét élősködők.


2016. máj. 3. 18:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem nélkülözünk, ki tudjuk gazdálkodni, csak nyilván könnyebb lenne, ha 90 ezerrel beljebb lennénk.

És nyilván ha idén sem vennék fel a jobb államiba, akkor maradna itt. Mert ahová felvették volna, oda tetves, koszos, kötekedős gyerekek járnak. Dettó ugyanolyan szülőkkel. Az óvónők tehetetlenek és nem is akarnak tenni. Nem egy ismerősöm vette ki onnan a gyerekét. Bocsássa meg a világ, hogy ilyen helyre akkor sem járatnám, ha én magam éhen döglenék. És mivel ezen kívül csak a fizetős oviba volt tuti a felvétel, így az maradt. Az meg hogy ennyibe kerül, nem rajtunk múlt. Fix összeg van, mindenkinek ennyi. Nem én kértem, hogy minél többet fizethessek, hogy urizálásnak tűnhessen. Még azokra a külön foglalkozásokra sem jár, amiket az oviban lehet igényelni. Bébiszitter sem lenne olcsóbb, másra meg nem tudom bízni, amíg dolgozom. És nagyobb kiesés lenne, ha otthon ülnék vele, mint az ovi ára. Szóval mit is kéne tenni, ha nem ide járatni?


Azt meg nyilván tudom, hogy mekkora összegért kapnak, hiszen minden ajándékozós alkalom közös program. Így látom, hogy biciklit kapnak vagy épp tabletet. Azzal meg tisztában vagyok, hogy mi mennyibe kerül, mert a kisebbik gyerekük két évvel idősebb a fiamnál és nagyjából egyforma dolgokkal játszanak.


Egyébként felhívtuk anyósomat, hogy nem kérjük a pénzt. Úgy néz ki, hogy a férjemet pár hónapon belül úgyis előléptetik, és akkor jóval több lesz a fizetése is. Anyósom persze nem akart nemleges választ elfogadni és nem is érti. Nem mártottuk be a kedves sógornőt, mert abból balhé lett volna.

2016. máj. 3. 21:28
 12/16 anonim ***** válasza:
én ki nem állhatom a sógoromat,de így sem tudom mennyiért kapnak dolgokat :S persze figyelem miket kapnak,de nem izgat ha én kevesebbet kapok hisz ajándékozásra ott a saját családom, pláne eszembe nem jut követelőzni, hogy mit KELL hogy vegyenek max támpontot adok mit szeretnék ha megkérdezik, szóval ez a család úgy szánalmas ahogy van, plusz bár a sógornőd is kap eleget,de neketek is minek a magánovi? miben más az ,amikor némelyik ovi majdnem olyan szintű mint a magán, vagy szedjétek össze a pénzt magatok vagy fogadjátok el hogy nem jön össze,de ne fogadjátok el a pénzt mert az megalázó szerintem elvégre ez nem létszükség
2016. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
dehogyis ha sógornőnek van pofája ti is mártsátok be, különben ti fogtok veszíteni és sose hagy titeket békén.Kapja csak meg amit megérdemel.
2016. máj. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

12-es válaszoló. Leírtam miért választottuk a magánovit. Sajnos ahová jelentkeztünk, elutasította a kérelmünket és egy tagóvodájába kerültünk be. És az az ovi eléggé más mint ahová jelentkeztünk. Főleg az oda járó gyerekeket tekintve.

Nincs bajunk az állami ovikkal, de azért van, ami nem felel meg az elvárásainknak. Például a verekedős, mocskos szájú gyerekek közé nem szívesen vittük volna a kisfiunkat. És a szülők hozzáállása is problémás. Szerintem hazudik, aki akárhová járatná a gyerekét, ha megtehetné, hogy jobb helyre járjon. Átmeneti megoldásnak terveztük eredetileg is, hogy majd megpróbáljuk a jelentkezést idén is (tanulva a tavalyiból, immár több helyre), de anyósom ragaszkodott hozzá, hogy maradjon minden így.

Nem úgy kell elképzelni, hogy éhezünk emiatt. Annyiban érezzük meg, hogy kevesebbet tudunk kikapcsolódásra tölteni. Például ritkán járunk étteremben, inkább ételszállítótól rendelünk, hétvégén pedig főzök. Ha vásárolok, figyelem hol mi akciós és nem pakolok ész nélkül a kosárba. Nem járunk már wellnesselni, nyaralni is csak évi egyszer, plusz egyszer a szüleimhez nyáron.

Nem érzem, hogy ez annyira rossz, bár bevallom, jó lenne, ha újra jutna szórakozásra. Ha nem kellene költségvetést csinálnom, vagy nézni a leárazásokat. De ha ez kell ahhoz, hogy a fiamnak nyugodt környezetben legyen, amíg dolgozom és ne sírva menjen oviba, akkor ez kell.


De egyébként érdekelne, hogy más sem fogad el semmit az anyósától? Vagy mi az, amit el lehet fogadni és mi az amit nem?

2016. máj. 4. 00:32
 15/16 anonim ***** válasza:

"Egyébként felhívtuk anyósomat, hogy nem kérjük a pénzt. Úgy néz ki, hogy a férjemet pár hónapon belül úgyis előléptetik, és akkor jóval több lesz a fizetése is. Anyósom persze nem akart nemleges választ elfogadni és nem is érti. Nem mártottuk be a kedves sógornőt, mert abból balhé lett volna." - hát, akkor már eső után köpönyeg, de nem vagytok normálisak!!!


A magánóvoda-kérdést hagyjuk, ez nézőpont kérdése DE! a sógornőtök egyetlen ronda megjegyzésére, akinek az égvilágon semmi köze ahhoz, milyen döntéseket hoztok, és hogy az anyósa mire költi a SAJÁT pénzét, azonnal visszavonulót fújtatok, a "családi béke" érdekében!

Ebből csak azt tanulja meg, hogy veletek bármit meg lehet csinálni! Ezután majd kinyílik a szeme, és egyre vadabbul és egyre szemérmetlenebbül terrorizál majd! Szép kis "családi béke" az, amit terrorral tartanak fenn!


Én azért még beszélnék az anyóssal, és bizony elmondanék neki mindent! Nem "rosszindulatból", hanem, hogy tudja csak meg, milyen próbálkozásai vannak a menyének! (Legjobb lenne, ha a férjed mondaná el az igazat. Nem kell belőle "botrányt" csinálni, csak tudja. Akár azt is kérhetitek tőle, hogy kezelje bizalmasan az infót, bár én nem tenném.)


A magánovihoz annyit:

- valószínűleg nem viselné meg a gyereket az óvodaváltás, ezért meg lehetne próbálni újra a megfelelő állami oviba a felvételt, bár ha nagyon elégedettek vagytok, kérdéses, megéri-e, mert egy új hely mégis "lutri", egy jó nevű helyre is igaz, hogy elsülhet rosszul is. Ha szükség esetén hajlandóak vagytok kifizetni (és erre a válasz ugye igen, hiszen eddig is ti fizettétek, a segítség csak könnyebbség lenne, nem szükségszerűség), akkor ez a döntés egyedül a tiétek!

- ha a nagy ezt a pénzt úgyis félretenné egy számlán a gyereknek, számomra logikátlan, hogy miért lenne annyira ördögtől való, ha a gyerek most élvezhetné az előnyeit.

2016. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nézd persze fontos az óvoda, de hülyeség emiatt a szórakozást lecsippenteni, mert a boldogtalan szülő is tönkretehet egy gyereket enm csak a rossz ovi, az pedig szánalmas hogy a sógornő ilyen pofátlan és ti hagyjátok neki sőt véditek az anyós előtt. Semmi köze hozzá milyen hülyeséget csináltok, nálunk pl. sógornő folyton bent tartja a gyereket és rápasszolja a nagyszülőkre egyfolytában de én meg sem nyikkanok, mert az ő dolga sőt magán bölcsibe járatja ami szerintem túlzás,de újfent nem szólalok meg, mert az ő pénze sőt ha após fizetné akkor is elkönyvelném annak, hogy após a hülye de tegye csak hisz az ő pénze.Szóval sógornőd nem kicsit pimasz és csak félti a"saját" pénzét vagyis anyósét, és mi az már hogy meg mondja mit kér karácsonyra? Szerintem ki kell várni mit vesz a nagyszülő és bármi is az örülni kell neki, nem pedig követelőzni, az eszem megáll.
2016. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!