Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem kellene...

Szerintetek sem kellene elfogadnunk?

Figyelt kérdés

Tavaly úgy alakult, hogy a kisfiamat nem vették fel abba az óvodába, ahová szerettük volna járatni. Helyette egy olyanba vették fel, amit nem tartottunk megfelelőnek, sem az óvónőket, sem a csoport összetételét tekintve. Így abban maradtunk a férjemmel, hogy megy magánoviba. Nem mondom, hogy nem érezzük meg a plusz kiadást, de ki tudjuk gazdálkodni, még ha jobban meg is kell néznünk mit mire költünk. Viszont idén úgy gondoltuk, hogy mégis csak könnyebb lenne, ha állami oviba járna és megpróbálunk bekerülni oda, ahová eredetileg szerettük volna. Azonban anyósom azt mondta, hogy már ne vigyük új közösségbe a gyereket, ha ezt megszokta, szereti, inkább minden hónapban fizeti a térítési díj felét. (Havi 45 000 Ft-ot). Mi ezt férjemmel elfogadtuk, nagyon hálásak vagyunk érte és tudjuk, hogy anyósomnak ez igazából nem megterhelő.

Viszont a sógornőm ma a fejemhez vágta, hogy undorító élősködők vagyunk, hogy így kihasználjuk anyósomat csak mert urizálunk. És hogy az ő gyerekei meg le vannak sz@rva, mert ők állami oviba jártak, nem kaptak luxus ovit anyósom terhére. És ha lenne bennünk gerinc, akkor ezt el sem fogadnánk.

Mi nem gondoltuk, hogy ebből probléma lehet, hiszen anyósom a másik két unokájának is ad, ha nem is rendszeresen ekkora összeget. Ráadásul 8 évvel ezelőtt, amikor párom nagymamája meghalt, akkor anyósom sógornőmék nagyobbik gyerekére íratta a megörökölt családi házat, amit jelenleg is albérlőknek adnak ki jóval nagyobb összegért, mint amit nekünk ajánlott fel anyósom. Mi még eddig sosem kaptunk tőle pénzt, magunktól nem is kérnénk. Ezt is azért mertük elfogadni, mert bizonygatta, hogy neki nem jelent plusz terhet és egyébként is gondolta, hogy elkezdene befizetni kisfiam számlájára, amit gyűjtünk neki. És helyette inkább az oviba segítene. De harcot sem akarunk a családon belül és most mi vagyunk a szemét élősködők.


2016. máj. 3. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát, ezt abszolút nektek kell tudni, mi erre nem nagyon tudunk mit mondani. Én értem mindkét oldalt igazából.


Szerintem amúgy (de ez magánvélemény), teljesen felesleges havi 90.000,- Ft-ért óvodába járatni a gyereket. Egész egyszerűen nevetséges ez az összeg, nem tartom reálisnak.

2016. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha a gyerek jól érzi magát a jelenlegi óvodában, akkor jobb neki, ha nem kell más közösségbe átszoknia.


Ha anyósod a saját pénzéböl erre költ, az az magánügye, ehhez senkinem semmi köze.


A sógornö meg csak irigy, nem kell vele foglalkozni. Egyedül akkor reklamálhatna, ha ti követeltétek volna ezt a mamától.

2016. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%

"De harcot sem akarunk a családon belül és most mi vagyunk a szemét élősködők."


Akkor min gondolkodtok még? Tényleg ki akartátok már venni a gyereket, mert nektek megterhelő volt... teljesen igaza van akkor a sógornődnek, hogy máséval vered a csalánt.

2016. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

én csak annyit fűznék hozzá, hogy 3 óvodába "jártam" ki az ovis éveket. állandóan bezártak és át kellett menni másikba. én nem éreztem túl nagy különbséget 2 közösség közt így 20 év távlatából. annyira kicsi még, hogy meg sem érzi, hogy most máshova jár. az ottani csoporttársakkal meg lehet tartani a kapcsolatot, ha olyan a viszony.


Több mindent nem tudok érdemben hozzáfűzni, mert mindent elmondtak már eddig.

2016. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Én költözések miatt három óvodába jártam. Az első kettőre nem igazán emlékszem, az utolsóba könnyen beilleszkedtem, de nyári szüneteken, utána első osztályban sem tartottam senkivel a kapcsolatot. Próbáljátok meg az elsőbe beküldeni, de olyanba ne kerüljön, ami nem megfelelő.
2016. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az is benne van, és erre most férjem hívta fel a figyelmet, hogy ha megmondjuk anyósnak, hogy nem kérjük a pénzt, akkor előbb vagy utóbb kibukik, hogy miért nem, és abból is iszonyú botrány lesz.

Másfelől akkor pedig a fiam megtakarítási számlájára utalna, ami szintén bökné a sógorék csőrét, ha megtudják. Mert ők állandóan nézik, hogy mit kap a mi gyerekünk és mit az övék.

Pl. karácsonyra a fiam hatalmas lego készletet kapott (jó drága, nem kértük, annyit mondtunk, hogy szereti az építőjátékokat, de abból már van párezer forintos is) Összesen került vagy 30 ezer Ft-ba. Sógornőmék külön kiemelték, hogy Jégvarázs konyhát kérnek. Az 10-15 körül van. A kisfiúnak is ekörüli összegért. És ment a susmus, hogy az én fiam kétszer olyan drága ajándékot kapott. De azt nem nézik, hogy mi húsvétra csak csoki nyuszit meg tojást kértünk. (Nem sokat, mert nem eszik meg tucatnyit.)Meg mellé egy homokozó szettet, mert mi húsvétra nem ajándékozunk csak jelképes tavaszi apróságot. Ők meg biciklit kértek mindkét gyereknek. És mi ezt sosem hánytorgatjuk fel, mert ha bicikli kell, akkor az. Anyósom pedig próbál mindenkinek egyformán adni.

2016. máj. 3. 19:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak ilyen családom ne legyen soha....ti is számoltok, sógorék is számolnak, meg magánovi 90 ezerért, gáz úgy, ahogy van, ennél tényleg még a szegénység is jobb.
2016. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Szörnyű család vagytok... Miért tudjátok egyáltalán, hogy ki, mit és mennyiért kap!?
2016. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Szánalmasak vagytok szerintem.

Hogy hagyjátok,hogy a sógórnő beleugasson a TI dolgaitokba. Én közölném a sógórnővel,hogy semmi köze hozzá.

2016. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Nm hiszem, hogy sógornődnek köze lenne ehhez az egészhez, szóval nem kell vele törődni, de: a gyereket akkor kellene magánoviba járatni 90ezerért, ha nektek, a szülőknek egy cseppnyi megterhelést sem jelent. Így valóban urizálásnak tűnik.
2016. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!