Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai férfiak elvárják, hogy...

A mai férfiak elvárják, hogy egy nő vasaljon rájuk?

Figyelt kérdés

Apám szerint ez a nők dolga...

Az összes munkatársának a felesége vasal.-


Szerintem ez elég kőkori gondolkodás...


2016. ápr. 10. 19:49
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
11%
Hát nem tudom, elvárás-e, én azt gondolom, hogy pl két ember vasalni valója max félórás hadműveletet jelent. Na, hát abba még sose szakadtam bele...
2016. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
69%
Én nem várom el, meg hullára nem is érdekel, ettől függetlenül az összes általam ismert nő vasalási kényszert érez, én meg nem szólok, ha nekik úgy a jó vasaljanak.
2016. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
18%

#22

Ez nem kényszer. Egyszerűen szebb a vasalt ruha.

2016. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
70%
Nem, nálunk például meg van osztva a házimunka.
2016. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
82%
Nem vasalunk, mert eleve olyan ruhákat veszünk, amit nem kell, vagy akasztóra tesszük mosás után egyből. De a férjem amúgy se várná el. Együtt lakunk a lakásban, együtt is vezetjük a háztartást. Nagyanyám cselédként dolgozott tiniként, felnőttként viszont már úgy élt, hogy sose legyen az többé és úgy is nevelte anyámat és ő engem, hogy mi se legyünk cselédek.:)
2016. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
60%
De ha a férfi ingjei, vasalja ő! Feltételezem ő sem tisztítgatja a felesége cipőgyűjteményét, akkor a feleségnek miért kellene vasalnia az ő ingjeit?! Legyen már kicsit önálló, felnőtt ember...
2016. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Nálunk apám,anyám felváltva vágja a füvet.

Apám kivasal magára,ha úgy van,viszont szerinte ez egy nő dolga lenne,és egy rendes nőtől ezt nem kérni kellene,hanem magától tudnia kellene.


Én meleg fiú vagyok,és mondtam én anyámnak,hogy heterók nem tudom miért szánnak minden munkának ilyen nemi szerepet.

Szerintem ez hülyeség.

Ha lenne férjem,ha megkérne,szívesen kivasalnám az ingét,viszont ne várja el,hogy kérés nélkül én bármit megtegyek!


Szerintem is úgy lenne a helyes,hogy megbeszéli a két fél,hogy mi mit szeret csinálni és mit nem.


De apám pl soha nem porszívózott még életében,meg port sem törölt.


Főzni 95%ban anyám szokott,pedig ő is dolgozik.

Na,meg a számlákat is ő fizeti be,mindennel ő foglalkozik.

Apám max kint munkát csinálja meg...


Régebben én is vasaltam,ma már annyira nem izgat,igyekszem olyan ruhákat venni,amik nem gyűrődnek.


De nekem mindenképpen fontosabb a nyugalom egy kapcsolatban,mint az elvárások.

Szerintem az is lehet vicces,ha valaki éppen egy gyűrött ingben megy el otthonról,és totál letojja ki mit mond:)

Az ilyen szabad,nem mindenen stresszelő embereket kedvelem.


A szüleim meg minden ilyen apró háztartási feladatban kritizálják egymást...

2016. ápr. 10. 20:45
 28/54 anonim ***** válasza:
35%
Aki lepontozott, attól kérdezem: Ez hogy néz ki amúgy? Hogy kell elképzelni? Tegyük fel, van két adag mosott ruha, mondjuk fele a férjemé, fele az enyém. A sajátomat kivasalom, neki meg szólok, hogy ott a ruhád, vasald ki, ha akarod? Vagy hogy képzeljem el? Csak mert nekem ez annyira nem életszerű.
2016. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

"De ha a férfi ingjei, vasalja ő!"


Ezt én is így gondolom.

Szerintem az apám korabeli pasi a feleségben a 2.anyjukat keresték,vagy nem tudom.


Mindig azt mondja anyámnak "bezzeg a nővéreim mindig kivasaltak a férjükre",azt bezzeg nem teszi hozzá,hogy ezek az alkesz pasik egész nap a tv előtt söröztek:d

2016. ápr. 10. 20:49
 30/54 anonim ***** válasza:
61%

"Ha lenne férjem,ha megkérne,szívesen kivasalnám az ingét,viszont ne várja el,hogy kérés nélkül én bármit megtegyek!


Szerintem is úgy lenne a helyes,hogy megbeszéli a két fél,hogy mi mit szeret csinálni és mit nem"


Maximálisan egyetértek:)


Az utolsónak pedig: úgy néz ki, hogy ha én teregettem és szedtem be a ruhákat, és vasalni kell, akkor vagy megcsinálja a férjem vagy megcsinálom én, ő meg aznap főz vagy más házimunkát csinál.

De nem úgy működik, mint a kérdezőéknél, hogy a nő mint egy jóféle robot mindent megcsinál, a férfi meg a tökeit vakarva parancsolgat. Ha te ilyen sza..rházi férjet fogtál ki magadnak, attól még nem kell másokra kivetíteni.

2016. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!