Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol vannak a bölcs öregek?

Hol vannak a bölcs öregek?

Figyelt kérdés
Én ilyeneket látok: gyerekgyűlölő idősek, depressziós idősek, világgyűlölő idősek; doktorjáró, gyógyszerfüggő, betegségekben egymást túllicitáló idősek; politikai műsorokba betelefonáló és pártgyűlésekre járó fanatikus papik és mamik; unokázás helyett mániákus takarító és vásárló nagyik; meny és vő-gyűlölő, az unokákat édességgel tömő, elkényeztető, de amikor valódi segítség kell, akkor roppant elfoglalt, a gyereknevelésben nem támogató, hanem "mindentjobbantudó" nyugdíjas anyósok; az akciós "teszkós" tejért ölre menő szépkorúak. Én legalábbis ilyeneket látok magam körül...
2010. ápr. 2. 17:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Konfligtushelyzetek megoldásában,élethelyzetekbeli tapasztalatokban marhára toppon vannak, de a mai felgyórsult világhoz meg közük nincsen.Le vannak maradva minimum 20 évvel. A másik meg,hogy az egészséges életmódról,helyes táplálkozásról sincs gőzük sem,de nagyon tudják osztani az eszet,hogy ők azért ilyen betegek mert már idősek.Francokat! hatalmas ostobaság.Azért betegek,mert egy életen át sz.rtak az egészségükre,és utána meg csudálkoznak hogy le vannak épülve mindenhogy.Önfejűek konokok.Rájuk kell hagyni.Azt hiszik hogy csak az a kultura,az a királyság amiben ők voltak fénykorukban benne. elavult,letünt nosztalgia korszak. Nem tudják tolerálni az új irányzatokat,az új dolgokat.Mert nem értenek hozzá,így félnek is azoktól,és görcsösen távol is akarnak maradni azoktól,ahelyett hogy belerázódnának.
2010. szept. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Hortobagyi ***** válasza:

Bölcs öregek.

Szétlopták az országot.

Ide jutottunk.

A gyerekeknek semmit sem hagytak.

100 milliós végkielégítés.

Fiatal gyermekes családoknak minimálbér meg munkanélküliség. Meg devizahitel.

Bölcs öregek.

Hogy mi lesz holnap azzal nem törődtek.

2010. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
Az én dédpapám elég értelmes ember volt, ráadásul jól is tartotta magát, pl még 87 évesen is autót vezetett. Pont ma van 9 éve, hogy elhunyt, most lenne 99 éves. Ő már szerencsére nem ebbe a korosztályba tartozik, amit itt leírtál.
2011. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Hát igen, így van. Azt gondolom, az idősek bölcsességének hagyománya abból az időből eredhet, amikor még a praktikák meg ilyenek úgy hagyományozódtak, amikor még nem volt írás, és az öregek meséiből lehetett tanulni. Én mondjuk ismerek egy nagyon bölcs, aranyos, hihetetlenül tiszteletre méltó bácsit, de mondjuk a tudományos Akadémia rendes tagja. :)
2015. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!