Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol vannak a bölcs öregek?

Hol vannak a bölcs öregek?

Figyelt kérdés
Én ilyeneket látok: gyerekgyűlölő idősek, depressziós idősek, világgyűlölő idősek; doktorjáró, gyógyszerfüggő, betegségekben egymást túllicitáló idősek; politikai műsorokba betelefonáló és pártgyűlésekre járó fanatikus papik és mamik; unokázás helyett mániákus takarító és vásárló nagyik; meny és vő-gyűlölő, az unokákat édességgel tömő, elkényeztető, de amikor valódi segítség kell, akkor roppant elfoglalt, a gyereknevelésben nem támogató, hanem "mindentjobbantudó" nyugdíjas anyósok; az akciós "teszkós" tejért ölre menő szépkorúak. Én legalábbis ilyeneket látok magam körül...
2010. ápr. 2. 17:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem kikre gondolsz.Plyat/olyanokat már én is régen láttam.Én azt gondolom az én generációm (40 éves vagyok)nagyszülei még ilyenek voltak.
2010. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
A világ ilyenné formálta őket. Kevesebb volt a lehetőségük vásárlásra, szórakozásra, szókimondásra stb. Most szeretnék pótolni az elveszett időt. Ezek persze sekélyes dolgok, ami kielégíteni sosem fogja őket, ezért valójában unatkoznak.
2010. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van,és sem találkoztam mostanság normális idős emberrel. Jó kérdés,hogy hol vannak...szerintem már nem is nagyon vannak normálisok,vagy nagyon ritka.
2010. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó Neked! Én is 40 éves vagyok, de hogy a papa, meg a mama bölcs lett volna!? Enyhe túlzás, szegénykéim, Isten nyugosztalja őket!
2010. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Sokan közölük már elköltöztek az élők sorából....Isten nyugasztalja őket!
2010. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
17.34-es vagyok.én nem ismertem csak az anyai nagymamámat, akinek megvolt a kedvenc unokája.Aki persze nem én voltam.Én általánosságban gondoltam
2010. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szóló, nincsenek normális öregek? Miért középkorú normálisak vannak?? Sajnos bolond az egész világ, tisztelet a kevés kivételnek!!!
2010. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
38%
Mikor én általánosba jártam egyetlen tanárverésről nem hallottam se a diákok se az akkori szűlők részéről.
2010. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Talán a 80-90 év felé közeledők között még találni olyan bölcseket,amilyenekre Te gondolhatsz...

Dehát az öregekre is igaz,hogy nem lehet általánosítani.

A szomszédunkban például van egy 90 éves,apró nénike,de olyan fürge ,hogy sok fiatal is megirígyelhetné.Vidám és vicces beszólásai vannak és játékos is! Szellemileg is friss még,bármiről el lehet vele beszélgetni.Már gyerekkoromban is akadtak is kedves,öreg "barátnéim".Megvoltak a maguk dilijei,de kedveltem őket.

Talán,ha kicsit jobban megfigyeled a közeledben élő öregeket,valamelyikükben te is megtalálod a kincset.

2010. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Az idősek bölcsessége leginkább a háborúkra, forradalmakra, estébé terjed ki, és igen,sose lehet tudni, mi lesz 5-10 év múlva nálunk, megint:)
2010. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!