Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol vannak a bölcs öregek?

Hol vannak a bölcs öregek?

Figyelt kérdés
Én ilyeneket látok: gyerekgyűlölő idősek, depressziós idősek, világgyűlölő idősek; doktorjáró, gyógyszerfüggő, betegségekben egymást túllicitáló idősek; politikai műsorokba betelefonáló és pártgyűlésekre járó fanatikus papik és mamik; unokázás helyett mániákus takarító és vásárló nagyik; meny és vő-gyűlölő, az unokákat édességgel tömő, elkényeztető, de amikor valódi segítség kell, akkor roppant elfoglalt, a gyereknevelésben nem támogató, hanem "mindentjobbantudó" nyugdíjas anyósok; az akciós "teszkós" tejért ölre menő szépkorúak. Én legalábbis ilyeneket látok magam körül...
2010. ápr. 2. 17:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
19:07 Jelentem, itt vagyok :):) Ha a 21 évemmel még fiatalnak számítok :)
2010. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért csak az idősekre írtad, ez mindenkire igaz, kortól függetlenül.

22/L

2010. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Akkor gondold át még egyszer, és megérted...
2010. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

: ma 19:17.nek

19.07-es vagyok...

én azt írtam,hogy akár fiatalokról is lehet ezt kérdezni(én csak beírtam az "idősek"szó helyébe a "fiatal" szót) Mint írtam általánosítani nem szabad,mert vannak életvidám,kedves,bölcs,okos,idősek és fiatalok is.(ahogy írod te is ebbe a kategóriában vagy ahogy én is de már nem vagyok fiatal)

Talán az egyik hozzászóló közelítette meg jól a kérdést..Előbb magunkban kell keresni a hibát,és utána megszólni bárkit is...

2010. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
A mai fiatalságot elnézve én sem vagyok már fiatal :(:( Bánt a dolog, de kiheverem :):)
2010. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a munkám során gyakran találkozom idősekkel. Igen, van sok olyan akikről írtál, de megvannak a kedves bölcsek is!

Találkoztam verseket fejből mondó, sokat olvasó 70-es nénivel, aki úgy beszélt az irodalomról, hogy rögtön kedvem támadt olvasni:) Találkoztam 74 éves mérnökúrral, aki számítógépes statisztikát készített a vizsgálati (orvosi) eredményeiből, és a net segítségével beszél a külföldön élő családjával. Ismerek élettelteli fantasztikus nagymamát, aki néhány éve megvakult, de nem omlott össze, továbra is ő a család "motorja".

Rengetegen élnek közöttünk csodálatos emberek, hatalmas emberséggel és inteligenciával. Az a gond, hogy nem találjuk a közös hangot, így meg sem tudjk ismerni őket.

A másik, hogy az ilyen oldalakon a problémákat hozzák fel az emberek, tehát utálják a nagyit, szidják az anyóst stb... Pedig vannak rendes mamák, anyósok, papák, és jóindulatú öregek:)

2010. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Hortobagyi ***** válasza:

Igen. Az öregek nagyon bölcsek.

Kiválasztanak egy gyereket a másik le van...

Kiválasztanak egy unokát és a többi le van....

A szomszédasszony egy tál leveséért hagyatékolnak.

A kijelölt gondozóra hagyatékolnak.

Kitagadják egy szem gyereküket aki éppen munkanélküli és nem látogatja 300 km távolságból.

Zsörtölődnek mert ugye ezek a mai fiatalok...

Elveszik a munkát a fiataloktól.

Panaszkodnak lenyúlják az energiádat...

Irigylik gyermekük sikerét.

300 m2 es lakásukban egyedül élnek panaszkodnak kevés a nyugdíjuk.

Na jó. Könnyitek. Csak a fele ilyen.

2010. ápr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"jo lenne magunkban meglatni a hibat, mielott masra mutogatunk. A jora figyelj es akkor eszre fogod venni, hogy nemcsak rossz emberek vannak"


Te teljesen irányt tévesztettél.Nem mutogattam senkire és nem gondolom, hogy csak rossz emberek lennének. Ez itt egy problémafelvető kérdés volt. A problémát mások is érzékelik úgy látom. A nem normális fiatalokat és középkorúakat máshol megvitathatjuk.


A teszkós tejes válaszadó iskolapéldája annak, akikről beszélek.

Éljen Katica néni!

2010. ápr. 3. 10:21
 29/34 anonim ***** válasza:
Katica néni vagyok. Köszönöm az elismerést. A fiatalokat szeretni és megérteni kell (ez bizony sokszor nehéz), de hol vannak a SZÜLŐK!
2010. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Hortobagyi ***** válasza:
0%

Na állj!

Vegyük tudomásul hogy az emberek alapvetően nem jók.

Jó törvényekkel, vallásokkal, egyletekkel, mozgalmakkal, lehet szabályozni a magaviseletüket. A jóság ereje úgy apad el, ahogyan az egyén kapcsolata minimálisra csökken az őt övező szabályozott környezetével.

Ha jók lennének az emberek, nem lenne szükséges kivilágítani a városokat falvakat. Mert ugye az ember a sötétben fél egymástól. Valójában ragadozóbbak a ragadozónál.

2010. ápr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!