Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol vannak a bölcs öregek?

Hol vannak a bölcs öregek?

Figyelt kérdés
Én ilyeneket látok: gyerekgyűlölő idősek, depressziós idősek, világgyűlölő idősek; doktorjáró, gyógyszerfüggő, betegségekben egymást túllicitáló idősek; politikai műsorokba betelefonáló és pártgyűlésekre járó fanatikus papik és mamik; unokázás helyett mániákus takarító és vásárló nagyik; meny és vő-gyűlölő, az unokákat édességgel tömő, elkényeztető, de amikor valódi segítség kell, akkor roppant elfoglalt, a gyereknevelésben nem támogató, hanem "mindentjobbantudó" nyugdíjas anyósok; az akciós "teszkós" tejért ölre menő szépkorúak. Én legalábbis ilyeneket látok magam körül...
2010. ápr. 2. 17:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos eltorzít ez a "világ" majdnem mindenkit. Nemcsak az idősek, nézd meg, hol találsz mostanában olyan eladókat, mint az "Állami áruház"c. filmben a Latabár? :(( Sehol.
2010. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

"akciós "teszkós" tejért ölre menő szépkorúak"


Majd ha neked is annyi lesz a jövedelmed hogy minden forint számít akkor te is ölre fogsz menni.Mit gondolsz szórakozásból járnak orvoshoz és költik el a nyugdíjuk nagy részét gyógyszerre vagy azért mert nem bölcsek?

2010. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Ha az öregek megpróbálnak tanácsot adni a fiataloknak,akkor leszólják őket,mert nem haladnak a modern korral.Mást sem olvasok,hogy minden anyós született boszorka.A fiatalokkal legalább annyi baj van,mint az idősekkel.Még csak megsem próbálnak gondolkodni a kapott tanácson,mert ők mindent jobban tudnak.

Szerencsére a mi családunkban nincs generációs probléma.

2010. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%
Behelyettesithetnel az oregek helyere barmilyen mas csoportot, ugyanezt lehetne mondani...erdekes, hogy nem szolsz az anyos-apos gyulolo menyekrol, vejekrol, a halatlan gyerekekrol stb. Nem biztos, hogy a kor hatarozza meg egy ember jellemet. Sok ember ugyanolyan marad oregen is, bar en inkabb pozitiv valozasokat tapasztalok a szuleimen, aposon, anyoson, ahogy megy az ido. Lehet, hogy csak te vagy olyan kozegben illetve ugy tunik, hogy mindenben csak a rosszat latod...te miben vagy jobb? Azt sem tudod, hogy mit szeretnel. Azt hianyolod, hogy nem unokaznak, de ha mar valaki unokazik, azt elkenyeztetesnek nevezed. Ha valaki nem akar segiteni, az szemet, de ha mar segit, akkor az belepofatlankodik a fiatalok dolgaba...jo lenne magunkban meglatni a hibat, mielott masra mutogatunk. A jora figyelj es akkor eszre fogod venni, hogy nemcsak rossz emberek vannak, hanem emellett ott a sok jo pelda is. Ne legyel megkeseredett es oszinten, nem csoda, ha sok a megkeseredett oreg, hisz a megkeseredett fiatalbol lesz a megkeseredett kozepkoru es abbol a megkeseredett oreg. Szoval vigyazz, hogy te ne erre a sorsra juss ezzel a negativ mentalitassal.
2010. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Én ismerek kettőt is! Apai nagymamám és anyósom. Még mindig csak isszák magukba az új dolgokat, nincs bennük rosszindulat, csak rengeteg szeretet és türelem, napról napra több. Egyikőjüknek sem volt könnyű élete, de soha egy panaszt nem hallottam a szájukból a múltra vonatkozóan. Jó lenne sokat tanulni tőlük, és legalább csak egy kicsit is hasonlítani rájuk...
2010. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
ITT VAGYOK! 70 évesen, bölcsen, tele szeretettel, gyermekkeimmel, unokákkal, menyekkel. Katica néni
2010. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

És hol vannak az életvidám fiatalok?

Én ilyeneket látok: gyerekgyűlölő fiatalok, depressziós fiatalok, világgyűlölő fiatalok; doktorjáró, gyógyszerfüggő, betegségekben egymást túllicitáló fiatalok vásárló fiatalok szülő és testvér-gyűlölő,"mindentjobbantudó"fiatalok az akciós " Én legalábbis ilyeneket látok magam körül...

Szóval akár ezt is írhattad volna..

Ezért soha ne általánosíts.

Én személy szerint találkoztam ilyen idősekkel,és fiatalokkal is,és találkoztam olyan idős emberekkel akikkel öröm volt az együtt töltött idő,és olyan fiatalokkal is akik a fiatalságukhoz képest okosak,érettek,és színt hoznak az ember életébe....

2010. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Ha van is egy kis túlzás ebben, de azért annyiban egyet értek, hogy az idősek bölcsességéről szóló nézet viszont tényleg nem kicsit túloz.
2010. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Papám olyan igazi bölcs öregúr volt, nagyon szerettem. Sajnos már 5 éve nincs közöttünk.

Az egyik mamám az ilyen sopánkodós, orvoshoz járós, mindenkit kibeszélős, a másikat bírom, de ő meg az a kicsit orrát fennhordós típus, másik papám meg az a tipikus állandóan politizálós, mindent jobban tudó, fanatikus típus.

2010. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

18:55: lehet, hogy bárkit be lehetne helyettesíteni (bár a "meny és vő-gyűlölő fiatal" kissé furán hangzik), de mindig azt tanítják, hogy az időseket tisztelni kell a bölcsességük miatt.


De egyébként számomra a legbeszédesebb, amikor látom milyen nehézkesen közlekednek, de a fél perce már jelző metróhoz még rohannak, amit még én sem mindig merek megcsinálni, és aztán nagyon meglepődnek, ha rájuk csukódik az ajtó.

2010. ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!