Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen mértékben befolyásolta...

Milyen mértékben befolyásolta a fiatalkorotokat az, hogy hogyan neveltek a szüleitek?

Figyelt kérdés
Azoktól várom a választ, akikre odafigyeltek a szülei, illetve olyanoktól, akikre nem, és ennek köszönhetően elzüllöttek. Kutatómunkámhoz szükségem lenne a történeteitekre. Előre is köszönöm!
2010. ápr. 2. 13:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hat en szivesen meselek, de mondjuk kerdezhetnel valami konkretabbat, ugy konnyebb lenne. :)

Engem pl megneveltek a szuleim, sokszor elfenekeltek, megbuntettek (palcaval a seggemre, kezemre, kukorican terdepeles stb), ha hulyeseget csinaltam. Akkor persze utaltam oket ezert, de mostmar orulok, h megtettek. Eleg eros termeszet vagyok, tudom mit akarok, es meg is szerzem. Nem tudom, h ebben mennyi szerepe volt a nevelesnek. Ha nem figyeltek volna oda ram, lehet akkor is ennyire eros lennek, csak a "rossz oldalon" allnek. :)

Van vmi konkret amire kivancsi vagy? :)

19/l

2010. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Teljes mértékben.Mintákkal, a viselkedésükkel,és a folytonosan ismétlődő szavajárásukkal.Persze nem hibáztathatjuk őket túlzottan:ők is úgy hozták.
2010. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy nem csak a fiatalkort befolyásolja!És nem csak a szülők.Az én terrorista:)nővérem tette rám a legnagyobb hatást azzal,hogy folyamatosan kinyilvánította mennyire kis semmirekellő vagyok.
2010. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én jó neveltetést kaptam, nem engedtek meg mindent nekem, így például cigizés stb, így ez bennem is gyökeret vert, azóta sem szeretem, ha valaki cigarettázik holott még gyermek. A tanításra is nagy hangsúlyt fektettek, így baba helyett inkább képességfejlesztő dolgokat kaptam, a szobám fala gyerekeknek való térképekkel volt tele, 14 évesen mikroszkópot kaptam és hasonlók. Nem engedték, hogy az ilyen Pokemonos rajzfilmeket nézzem, inkább megvásárolták DVD-n a klasszikusokat pl. Hófehérke, Tom és Jerry stb. És most felnőtt fejjel úgy gondolom, hogy mindenben igazuk volt, én is hasonlóképp fogom nevelni majd a gyerekeimet.

20/L

2010. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%
Szerintem sokat számít, hogy hogy neveltek, de szerintem nem ez a fő. Hiába nevelnek jól a szüleid, tiltanak meg bármit, ha egyszerűen züllőt baráti társaság vesz körül... Ez tapasztalat, anyukám óvott mindentől, tiltott dolgoktól.. mégis a haverok belevittek a rosszba.
2010. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim rendesen neveltek, nem ütöttek-vágtak,de ha rosszat tettem,megbüntettek. Fiatalon nem engedték,hogy bulikba,diszkókba járjak, 10-re otthon kellett lennem tinikoromban, de azért azt se mondhatom,hogy sehova se mehettem - szóval megvolt azaz egészséges középút. Kiskoromtól kezdve segítenem kellett otthon,mindig a koromhoz megfelelően - törölgetés,mosogatás stb.


szerintem csakis jó hatással volt rám a nevelés, persze nem örültem akkor,hogy én nem mehet diszkóba meg ilyesmi (persze később már elengedtek,de nem 14-15évesen), most viszont már látom,hogy azok,akiknek minden szabad volt,hát eléggé elzüllöttek, rossz társaságba keveredtek stb. Most egyetemre járok,megvannak a céljaim az életben, soha nem drogoztam vagy loptam vagy bármi törvénytelent nem csináltam, sokan a kortársaim közül viszont igen.


Együtt élek a párommal,boldogok vagyunk,tiszteljük,szeretjük,megértjük egymást,együtt oldjuk meg,ha gond adódik - és szerintem ez is egyrészt a szüleimnek köszönhető,mert jó példát mutattak - ők is boldog házasságban élnek már 25éve.

2010. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
43%
Kukoricán térdepeltetés, körmös nálunk is volt, és túléltem! De még mennyire! 99/f
2010. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is jó nevelést kaptam. Arról nem volt szó, hogy a cigit, alkoholt ne próbáljam ki, mert minnél jobban tiltanak, annál jobban kell. De megbíztam bennük és elmeséltem mikor kipróbáltam. Egyébként nem dohányzom. Alkoholt szoktam inni mikor bulizunk, de szerintem ez nem nagy gond, ugye?:) Azt viszont nem engedték, hogy szakközépiskolába menjek, csak a gimit. Most már ennek is örülök, mert ennek köszönhető az angol felsőfokúm. Most épp tovább tanulok. Persze udvariasságra is neveltek egy nővel szemben, bár ez úgy látom nem "trendi", mert egyszer azért b*ziztak le, mert vittem a lány helyett a szatyrot:D
2010. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az a jó nevelés mikor tiltanak. Barátnőmet tiltották a cigitől, bulizástól, piától. Most dohányos, néha füvezik is. Engem nem tiltottak, nem hülyék, szerintem pontosan tudják, hogy az ember kipróbálja pl. a cigit. És én nem dohányzom. Tehát szerintem a tiltás a legtöbb esetben rossz nevelés, és 90%-ban hazugságra tanít.
2010. ápr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nagyon nevelt senki. Anyukám nem törődött velem (alkoholista volt és nagyon önző), apukám meg éjjel-nappal dolgozott, hogy legyen miből élnünk. Anyukám dolgozni sem tudott az alkoholizmus miatt, mindenhonnan 1-2 nap múlva kirúgták vagy egyszerűen be sem ment. Ennek ellenére nem züllöttem el, boldog családom van. Viszont, egyszerűen undorodom az alkoholtól és nem nagyon bírom a feszkót, nem szeretek veszekedni. Hála istennek a férjem (6 éve vagyunk együtt)abszolút nem iszik, úgyhogy ebből nincsen gond nálunk és veszekedni sem szoktunk, vele nem is lehet. Egyszerűen csak menekülni akartam otthonról és a tanulásba temetkeztem. Most már a második diplomámat csinálom, három nyelven beszélek és van egy csodás családom. De még mindig vannak néha szörnyű álmaim a gyermekkoromról. Soha nem múlik el nyomtalanul, de ki lehet hozni a legjobbat így is magunkból.
2010. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!