Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megöl a féltékenységével! Mit...

Megöl a féltékenységével! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 éve vagyunk házasok, van egy 21 éves, nagyon jó fej fiunk, akinek remek állása jó fizetése van, de még itthon lakik velünk. Ezzel semmi baj nincs, nagy a ház elférünk, velem nagyon jól kijön a fiam. De.. Az apja az utóbbi 2 évben kibírhatatlan! olyan féltékenységi rohamok jönnek rá, hogy hihetetlen. Pedig soha nem adtam okot rá. Soha. Mindig tudtam, hogy imád a férjem, de soha nem hittem volna, hogy ez a szeretet ilyen betegessé fordulhat. Észrevettem, hogy kutat a táskámban, a telefonomban, részletes híváslistát kér, és az ismeretlen számokat is felhívja, hogy ki kicsoda, honnan ismer stb. Rengetegszer hozott kellemetlen helyzetbe. Minden napos, hogy mondja : Tudom, van valakid, biztos megcsalsz .... Már nincs is kedvem magyarázkodni, és a lényeg az egészben, hogy úgy érzem, ő fog belehajszolni egy kapcsolatba, mert ezzel a viselkedésével minden, de minden szeretet ragaszkodást kiöl belőlem.Tanácsot kérek !
2016. febr. 20. 18:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Hogy néz ki az, amikor leültök erről beszélgetni? Ha 22 éve házasok vagytok, el nem tudom képzelni, hogy ne lehetne kulturáltan kommunikálni erről. Kérdezted valaha, hogy miből gondolja ezt? Miért kezdtek el ilyen gondolatai lenni? Miért olyan biztos abban, hogy megcsalod? Miből jött ez le neki, milyen viselkedésed az, amiről erre következtet? Ezekre a kérdésekre mit szokott válaszolni? Mit reagál, amikor átkutat téged és kiderül, hogy semmit sem talál? Nem lehet, hogy ő csal meg? Nem lehet, hogy valamilyen okból kifolyólag elbizonytalanodott önmagában, a férfiasságában, vonzóságában? Nincsenek problémáitok az ágyban, tud teljesíteni?

Azt írod, veled nagyon jól kijön a fiad. Az apjával nem jön ki jól? Nem tudna ő beszélgetni vele arról, miért viselkedik így?

2016. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos mi csupán a te verziódat ismerjük, a férjedét nem.

Valami oka csak van annak, hogy hirtelen féltékeny lett?!


Viszont tanácsként van az a régi mondás, hogy:

"nem elég hűségesnek lenni, annak is kell látszani!"

2016. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha kérdezem csak semleges választ ad. Viszont van valami , amit el kell mondanom, hogy kerek legyen az egész. Nagyon nagyon kövér voltam, és már az egészségem látta kárát, (40 vagyok) , és sikerült nagyon sokat fogynom. Én úgy érzem, neki az a dagadt nő volt jó, mert tudta, hogy a kutyának sem kellettem volna.. Most hogy lefogytam, szeretek csinosan öltözködni, -nem kihívóan- de nem is melegítőben járok, mint akkor. Csak példának okáért: Én nem mehetek el a kolléga nőimmel egy kávét meginni, mert akkor biztos hapsihoz megyek, céges rendezvény? Na, az maga a fertő, mert csak hapsizni akarok... A fiam mellettem áll, már látja hogy lassan tönkre megyek...
2016. febr. 20. 19:07
 4/23 anonim ***** válasza:
8%

Valami megváltozott valószínűleg Benned. Lehet, észre sem vetted, de valaki hatott Rád. Ezért máshogy szólsz hozzá, máshogy reagálsz. Általában azt lehet megérezni, ha valaki, vagy valami abba a kettőtöknek fenntartott intim érzelmi világba bezavar. Erre reagál ő, igaz, úgy néz ki, nem a legbölcsebben. Gondolkodj el azon, hogy mióta változott meg így, Veled mi történt a körül, ami kiválthatta benne ezt a változást, mi hatott Rád.

Voltam már én is így férfi létemre, hogy megéreztem valamit a háttérben és eddig az esetek 100 %-ában valós volt az, amit megéreztem. Utólag mindig kiderült. Igaz, én inkább a kapcsolatot igyekeztem erősíteni, és nem elárulni, hogy féltékenykedem.

38/F

2016. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
Kezd el te is féltékenykedni. Csak hogy lássa, hogy milyen az. Meg hátha még jól is esik neki :)
2016. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Lefogytál és lehet a férjed azt érzi,hogy játszod a fejedet és ujra fiatalnak érzed magadat.

A 40-es nõkre rájön az ujra fiatal vagyok,buli, alkohol,csajos buli stb. Már lehet a férjedre sem ugy nézel és elhanyagolod.Szegény keresgeti,hogy mi történhetett veled.Bocsi,hogy kemény voltam,de ezt látom a környezetemben, a 40-es nõk jelenlétében.

Biztosan adtál rá okot a viselkedéseddel.


Mégis miért hajszolna bele egy kapcsolatba, ha te nem akarod?

2016. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

A gyerek végre felnőtt, a szülők már tudnak kicsit magukkal is foglalkozni, amit teljesen jó, reális igénynek tartok. Csak azt nem értem, az egyik szülő miért gondolja, hogy ha a másik kicsit elkezd törődni saját magával és kezdi jól érezni magát, az mindjárt ellene szól?

Neki megfelelt a kényelmes élet, a mindig kéznél lévő feleség a súlyfeleslegével együtt, most meg pislog, hogy változnak a dolgok, a párja elkezdett saját magával is foglalkozni.

Szerintem szimplán irigy rád a férjed, de a saját seggét felemelni (akár képletesen is) már lusta.

2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
6-os. Kérlek olvass vissza. Sehova nem járok, igaz hívnak, de nem megyek, mert csak a cirkusz lenne. Munkahely meg otthon. Ez a napi rutin, mégis nézi még a km-órát is a kocsimba, hogy mennyit mentem...
2016. febr. 20. 19:46
 9/23 anonim ***** válasza:

A férjednek is van jelentősebb súlyfeleslege?

Ha van, de ő maradt olyan, amilyen volt is, akkor ez lehet az oka.

Most már úgy gondolja, hogy nem illetek össze.

Szerintem üljetek le, addig ne hagyd, amíg nem mondja el, hogy konkrétan mi az oka a féltékenységnek, aztán ha elmondja, azt meg lehet beszélni.

De nagyon sok minden lehet.

Pl. egy "kedves" "jóakaró" mondott neki olyat, ami miatt most kétségek vannak benne.

2016. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha ez így folytatódik, megfogja keseríteni az életed.

Valószínűleg a saját kisebbrendűségi érzete, valamint önbizalom hiánya az oka annak, hogy úgy érzi, már nem vagy elég jó neki. Biztosítsd arról, hogy attól, hogy külsőleg megváltoztál, te még ugyan az az ember vagy, és szereted. De ez nem lesz elég, keressetek szakembert. Pszichológus, párterapeuta. Mert így tönkre fog menni a kapcsolatotok.

2016. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!