Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Légyszi adjatok tanácsot,...

Légyszi adjatok tanácsot, hogy most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kicsit messziről kell kezdenem, hogy világos legyen mindenki számára..

A férjemnek 2 gyerekkori barátja van, akikkel a mai napig tartogatja a kapcsolatot. Mindig akkor jelentkeznek mikor kell valami vagy éppen inni kell. A 2 barátnak se kutyája, se macskája...más dolguk sincs, hogy igyanak és jól érezzék magukat. / Munkájuk az van / Szerintem ez természetes, hogyha hívják a férjemet, hogy menjenek el inni nem tolerálom. A 2 barát idáig el volt tűnve. Kb. 1 hete az egyik megjelent az ajtóban, hogy csak felugrott...látta a kocsinkat a ház előtt, ezért gondolta feljött. Hozzátartozik, hogy teljesen a másik irányba lakik, kb. 20 perc sétára innen. Pénteken a férjem átment egyik kollégájához számítógépet csinálni, ami majdnem 4 órájába telt!!!! Beszéltem vele, mondta, hogy 3-ra itthon lesz...nem jött...3:15-kor beszéltünk, akkor éreztem, hogy "baj" van...ivott...nem mondom, hogy részeg volt, de látszott rajta. 15:50-kor hívtam, hogy miért nem jönnek...be sem ment a gyerekért. Valami fél-ről beszélt. ( Később kiderült, hogy ő fél 5-ről beszélt ) Felkaptam a kicsit és rohantunk az oviba, nehogy ő érjen oda előbb. Nem jött össze...Nem tévedtem látszott rajta, hogy van az agyába. Szó nélkül elhoztam mellőle gyereket.

Akiről írtam a szöveg elején, barátról vasárnap újra beállított. Ez miatt is voltak feszültségek köztünk. Ami viszont ma történt...úgy érzem elszakadt valami. A férjem délután fél 5 körül lement a pincébe, hogy dolgozik valamit. Vitt magával 2 sört. Erre 8-kor jött fel, adtam neki puszit, és éreztem, hogy mást is ivott. Honnan szerezted? Szegeztem a kérdést neki, nem válaszolt...aztán kiderült, hogy a "kedves" barát hozta, csak nem itták meg. Persze nekem egyből eldurrant az agyam...és nem értette, hogy mi bajom van. Aztán elkezdett öltözködni, hogy elmegy. El is ment, itt hagyott a 2 gyerekkel. Szerintem várhatta, hogy visszatartom, de nem tettem. Küldtem neki üzit, hogy azért nem tartottam vissza, szórakozzon csak. Ő megteheti...én meg boltba is akkor szökök, mikor alszik a gyerek. De ez más tészta. Visszaírt, hogy pénz nélkül nehéz szórakozni. Erre én meg, hogy "látom ennyit számít a család, vidd el az utolsó 5000-et..idd csak el, mert neked ez a fontos. Feljött, kibontotta az unicumot, amit a szüleimtől kapott...és elment. Előtte még megkérdezte, hogy elmosom-e a poharakat? A maradék pincei pálinkát sikerült meginnia...

Nagyon elvagyok keseredve...mit kellene tennem?

Még az ajtóba annyit mondtam neki...döntse el, a család vagy a pia?


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, meg lehet értelmetlen, de nagyon ideges vagyok.


2010. márc. 30. 22:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha tényleg az utolsó 5ezret vitte el kocsmázni, akkor nem tálalnék elé semmit a következő napokban. Az tutifix. lakjon jól a piával.
2010. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az a legfontosabb, bármilyen probléma előtt, hogy mielőtt húde komolynak fognád fel, vagy ő ezt az elköltözősdit, meg egymás nélkül is lehet élni baromságokat gondoljatok bele, üljetek le erről beszélgetni, hogy egyszer azért házasodtatok össze, hogy együtt boldogok legyetek. Ő lehet hogy boldog, amikor iszik, de nem veled. és lehet hogy Te is boldog vagy a gyerekekkel, de nem vele. és ennél el tudnál képzelni szebb életet is, természetesen vele. És még rengeteg példát tudnák irni, de a lényege mindnek ugyanaz: szeretettel, és közös célokra, számára is motiváló dolgokra irányitsd a figyelmét, mert valami (pia) elterelte most onnan. Ha ujra fontos lesz számára a család, Te, a gyerekek, és ezt látod rajta, mondd egyből, hogy nem baj ha iszik, csak egyezzetek meg, hogy mennyit, és mondja el, hogy miért teszi, miért fontos számára, mit jelent ez neki. Ha meg tudja fogalmazni számodra elfogadhatóan, akkor Te próbáld meg tolerálni, ha nem tudja, hidd el, ő is rájön a bénázó érvelése közben, hogy igazából valamit leplezni, kompenzálni, vagy csak figyelmet elterelni akar a piával. A lényeg, hogy mindig szeretettel, és éreztetve vele, hogy mellette állsz, és őt akarod, belőle jobbat kihozva kettőtöknek! És ha ezt megérzi, már nem veszi támadásnak, közöttetek állásnak a témafelvetést! Sok sikert, és ne hallgass a itteni menő független okoskodóknak, együtt az igazi, és mindig lehet és kell tenni, hogy jobb legyen, de nem kételyekkel, hogy mással, meg egyedül könnyebb lenne. Ezt könnyü mondani, de cserébe nem is kaphatsz olyan boldogságot, amilyet megálmodtál az esküvődön! Azt csak olyan szellemiséggel átélt küzdéssel érheted el rosszban is. De megéri!
2010. márc. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos csak megunta az igát.

Szerintem se rendszeres alkesz, de egy dologba egyezz meg vele. A gyerekeitek ne lássák őt részegen.Ezt ha van egy kis esze ő is is megérti.

Egyébként meg engedj neki egy kis teret, ne érezze magát lekorlátozva.

2010. márc. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahogy olvastam a soraidat a szüleim jutottak rögtön eszembe. Kiskorom óta hasonló a helyzet.

Ahogy láttam,nem mindennapi ez az ivászat,legalábbis ilyet nem írtál. Szerintem ebből nincs nagy gond.Hagyd,hagy igyon néha a haverokkal.És ha hazajön ittasan,ne kötekedj.Én azt se ajánlanám,hogy kizárd a házból. Ezekkel csak mind mégjobban szítod a kedélyeket.Ő már csakazértisből el fog menni.Ráadásul hogyne menne,ha amikor otthon van,akkor ez a téma,ezt kell hallgatnia.Akkor már inkább elmegy.

Édesapám jóravaló ember,keményen,rengeteget dolgozik,aztán pénteken szívesen lenéz a kocsmába.Lemegy a haverokkal,isznak,kártyáznak,aztán persze ittasan hazajön. Édesanyám meg rögtön ugrik.Hogy őneki ezt évek óta el kell viselnie,és hogy neki ez a legfontosabb,nem törődik mással,stbstb...persze ez nem így van,erős sarkítás.Egyszerűen vannak nők,ahogy észrevettem,akik abszolút alkoholellenesek,és nem bírják,ha a kedves mással is jól érzi magát.

Ne legyél olyan,mint az én édesanyám. Mára egy mindenben a rosszat látó,házsártos,veszekedős asszonyság lett belőle,aki a hibát keresi. Apám inkább dolgozik késő éjszakáig,minthogy ezt hallgassa...

A mi részünkről sose volt gond azzal,hogy apa iszogatott néha. Ő olyankor nem jött oda hozzánk,persze mi kicsiként még aludtunk akkor. Ittasan elvétve láttuk,ha felébredtünk a veszekedésre. Ami tök felesleges volt,hiszen különben csak lezuhanyzik,és alszik egyet,így meg csak fel lett idegesítve,ami senkinek se jó. Volt nálunk is házból kizárás,miegyéb,de nem használt,ő ugyan úgy elment,ha úgy találta kedve

2010. márc. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"ha többet ezzel a két haverral messziről se találkozik..."


ezt én irtam...


párom messziről se papucs,de mikor az idióta haverjai rávették,hogy félig részegen kocsival (párom vezessen,a saját kocsiját) menjenek,vegyenek füvet,és azt nyilt helyen szivogassák...nah,én akkor mondtam,hogy vagy ők,és a pia,fű,vagy én,kap pár napot gondolkodni,de a lakásba addig be nem teszi a lábát...aznap éjjel kocsiban aludt,saját anyjához se ment,szégyellte magát...ennek több éve,azota inni csak együtt,fű meg sehogy,haverokrol meg nemis nagyon hallottam,pedig nem laknak messze...

akaratos,makacs párom van,de ő képes volt belátni,hogy mi az ami nem elfogadható...

2010. márc. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Folytatom akkor a történetet...Hajnali 2-kor hazajött, lefeküdt a kanapéra aludni. Fél 7-kor keltek a gyerekek, ő is felkelt és ment át a hálószobába, hogy ott aludjon tovább. Persze, hogy nem engedtem,aki éjjel legény, nappal is legyen az. Aztán végülis magától felkelt. A tanácsotokra hallgatva, próbáltam vele beszélni, ő nem akar beszélgetni, nem csinált semmi rosszat, én csinálom csak a fesztivált.

A pénzt valóban elköltötte...elment a baráttal kajálni és a többit pedig odaadta neki AJÁNDÉKBA!!!!! Én meg ma reggel kértem a hugomtól pénzt, hogy a kicsinek tudjak tápszert venni:( Annyit mondott, hogy ezt a pénz dolgot elrontotta. Azt hitte van itthon még...az üzibe megírtam neki, hogy az utolsót viszi...

Nem hiszem, hogy a melóba szakadna meg, mivel 24 48-ban dolgozik, és kb. 1 hete itthon van...

Sosem gátoltam, hogy menjen, tegnap is elment. Ha itthon van, akkor is iszik 2 sör meg ha apa hoz páleszt, akkor azt is. Egyébként tegnap ezt a páleszozást, egyedül vitte véghez. Meg azt mondta, hogy jó inni...

Reggel megkérdeztem, hogy vigyáz-e a kicsire, még a nagyot elviszem oviba..válasza: oldjam meg, nem érdekli.

Valamelyikőtök írta, hogy legyen neki is élete...van élete, de én nem mehetek el sehová!! Vagyis nem tudok..ő nem marad a gyerekkel, a szüleim aktívan dolgozó emberek, az ő szülei meg leszarják az unokát. Mivel ő ebben a városban lakott, én költöztem ide, neki minden "barátja" itt van. Nekem meg az ő volt felesége...meg a barátnői...

Aztán megkérdeztem, hogy milyen fesztivált csináltam én?! Erre azt mondta, hogy nem voltam vele kedves, meg nem válaszoltam. Pedig nem estem neki..hallgattam, de neki ez is gond. Mondtam, hogy az a baj, hogy ivott, de csak rángatta a vállát. Ja, és lehet, hogy ma is ez lesz és lehet jön fel a barát...nem is tudom mi fáj jobban:((

2010. márc. 31. 11:40
 27/29 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott valami..azt mondta, hogy megölne ha én is ilyen részeges lennék...akkor miről beszélünk?!
2010. márc. 31. 12:11
 28/29 anonim ***** válasza:
76%

és te ennek meddig akarod kitenni a két kicsit?

ennél jobb nemhinném hogy lesz...

nem irtad hány éves vagy,de ha még 40 is,akkor is kezdhestz uj életet,egy olyan férfival,akit érdeklik a gyerekeid,és te is,nem pedig a haverok,meg a pia...

én kitenném a szűrét,ha nem változtat,fizessen gyerektartást,meg költözzön el,ha ennyire nem fontos neki a családja...

2010. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem kell mindjárt válni, és lelépni, mint ahogy itt sokan írják. Az csak legvégső utáni megoldás.

Viszont ez a napi két sör, meg néha pálesz, nem sok jót jelent.

Amcsi szemmel nézve már alkesznak minősül, mivel már minden na iszik. Magyar szemmel nézve még nem, de nem áll tőle távol.

2010. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!