Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Légyszi adjatok tanácsot,...

Légyszi adjatok tanácsot, hogy most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kicsit messziről kell kezdenem, hogy világos legyen mindenki számára..

A férjemnek 2 gyerekkori barátja van, akikkel a mai napig tartogatja a kapcsolatot. Mindig akkor jelentkeznek mikor kell valami vagy éppen inni kell. A 2 barátnak se kutyája, se macskája...más dolguk sincs, hogy igyanak és jól érezzék magukat. / Munkájuk az van / Szerintem ez természetes, hogyha hívják a férjemet, hogy menjenek el inni nem tolerálom. A 2 barát idáig el volt tűnve. Kb. 1 hete az egyik megjelent az ajtóban, hogy csak felugrott...látta a kocsinkat a ház előtt, ezért gondolta feljött. Hozzátartozik, hogy teljesen a másik irányba lakik, kb. 20 perc sétára innen. Pénteken a férjem átment egyik kollégájához számítógépet csinálni, ami majdnem 4 órájába telt!!!! Beszéltem vele, mondta, hogy 3-ra itthon lesz...nem jött...3:15-kor beszéltünk, akkor éreztem, hogy "baj" van...ivott...nem mondom, hogy részeg volt, de látszott rajta. 15:50-kor hívtam, hogy miért nem jönnek...be sem ment a gyerekért. Valami fél-ről beszélt. ( Később kiderült, hogy ő fél 5-ről beszélt ) Felkaptam a kicsit és rohantunk az oviba, nehogy ő érjen oda előbb. Nem jött össze...Nem tévedtem látszott rajta, hogy van az agyába. Szó nélkül elhoztam mellőle gyereket.

Akiről írtam a szöveg elején, barátról vasárnap újra beállított. Ez miatt is voltak feszültségek köztünk. Ami viszont ma történt...úgy érzem elszakadt valami. A férjem délután fél 5 körül lement a pincébe, hogy dolgozik valamit. Vitt magával 2 sört. Erre 8-kor jött fel, adtam neki puszit, és éreztem, hogy mást is ivott. Honnan szerezted? Szegeztem a kérdést neki, nem válaszolt...aztán kiderült, hogy a "kedves" barát hozta, csak nem itták meg. Persze nekem egyből eldurrant az agyam...és nem értette, hogy mi bajom van. Aztán elkezdett öltözködni, hogy elmegy. El is ment, itt hagyott a 2 gyerekkel. Szerintem várhatta, hogy visszatartom, de nem tettem. Küldtem neki üzit, hogy azért nem tartottam vissza, szórakozzon csak. Ő megteheti...én meg boltba is akkor szökök, mikor alszik a gyerek. De ez más tészta. Visszaírt, hogy pénz nélkül nehéz szórakozni. Erre én meg, hogy "látom ennyit számít a család, vidd el az utolsó 5000-et..idd csak el, mert neked ez a fontos. Feljött, kibontotta az unicumot, amit a szüleimtől kapott...és elment. Előtte még megkérdezte, hogy elmosom-e a poharakat? A maradék pincei pálinkát sikerült meginnia...

Nagyon elvagyok keseredve...mit kellene tennem?

Még az ajtóba annyit mondtam neki...döntse el, a család vagy a pia?


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, meg lehet értelmetlen, de nagyon ideges vagyok.


2010. márc. 30. 22:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

""döntse el, a család vagy a pia""

Jogos, de vedd is komolyan. Beszélj vele ha lehet nyugodtan, hogy te így nem akarsz és tudsz élni.

Ha nem hagyja abba nem tudsz vele élni.

2010. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkozom, hogy vajon hová mehetett...a "kedves" barátnál szerintem nem aludhat. Munkásszállón lakik, ott meg csak úgy nem aludhat ott. Remélem nem akar hazajönni. Lehet tényleg jobb lenne egy időre hazamenni a szüleimhez...
2010. márc. 30. 23:05
 13/29 A kérdező kommentje:
Lányok! Az baj, hogy hiába beszélek vele...szerinte ezt csak én fújom fel, ő nem részeg...akármennyit iszik, ő mindig ezt mondja. Az ovis eset után beszélgettünk és akkor is elmondtam neki, hogy ha iszik és ráadásul látszik is rajta, én ugyis neki esek. Nem tudom visszafogni magam:( Egyébként meg már vágta hozzám a kulcsát, mikor egyszer nagyon részegen jött haza. Lehet, hogy most is azért ment el, hogy nehogy mérges legyen vagy mert inni akart. Egyébként most nem balhéztam vele, csak levegőnek néztem. Bekapcsoltam a gépem, elkezdtem írni...akkor meg jöttek a kérdések, kinek írsz, mit írsz, most kinek írsz, kit hívsz...stb. Csak, hogy mi lesz itt ha reggel megjön?!
2010. márc. 30. 23:11
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A francba a nagyon jó barátokkal. Főleg az ilyenekkel. De könnyű Katit táncba vinni ha ő is akarja.Beszélj a fejével én meg azt mondom, aztán majd elválik hogyan reagál. De ne hagyd szó nélkül, mert azt hiszi hallgatás beleeggyezés részedről arra amit művel.
2010. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Talán jobb lenne neked nélküle.
2010. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Megpróbálok holnap beszélni vele, de sok kedvem nincs. Lehet, hogy nekünk már nincs is miről. Bár, ahogy ismerem, vagy elkezd támadni, vagy azt mondja nincs kedve beszélgetni. Csak azért, hogy úgy érezzem én vagyok a hibás, sajnos a végén el is fogom hinni.
2010. márc. 30. 23:20
 17/29 anonim ***** válasza:
69%

én fix hogy nem engedném be a lakásba...meg még te menj a szüleidhez két kisgyerekkel..menjen ő ha akar,ne a két gyerek legyen ráncigálva...

én tudom milyen alkoholista apa gyerekének lenni,senkinek nem kivánom (azóta anyámnak boldog házassága van egy antialkoholista férfival tizenéve),leyél határozott,a gyerekek érdekében,válasszon...vagy te és a gyerekek,vagy a haverjai meg a piálás...

zárd ki pár napra,most már joidő van,kint sem fagy meg...

csak akkor engedném be (de nem ma éjszaka már),ha többet ezzel a két haverral messziről se találkozik...

2010. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
49%
szerintem túlliheged. Megcsinálja amit kell, eliszogat, hetente 1-2szer, (nem minden nap! ez fontos!!) és kész. ettől érzi jól magát, ennyi kikapcsolódásra szüksége van. Amíg nem tajt részeg, addig ne hiszem hogy baj ha megiszik 2 sört, meg 2 felest.
2010. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
41%

"ha többet ezzel a két haverral messziről se találkozik..."



ha az én feleségem próbálna ilyet eljátszani, elég gyorsan költözhetne otthonról. Ezzel a férjed is így lessz, jól gondold végig az itteni tanácsokat!!


39F

2010. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

a férjed szerintem nem alkesz, mert azt nem írtad, hogy otthon egyedül is inna. márpedig az alkoholizmus az olyan...szóval egyszerűen igényli a szórakozást, egy kicsit "kiengedni a gőzt" meló után. lehet, hogy ha esetleg Te is élnél egy kicsit (nemcsak a boltb a szöknél le, mikor alszik a gyerek, hanem elmennél néha ide-oda a barátnőiddel vagy egyedül akár, nem feltétlen éjszaka, csak egy kis vásárlás, kávézás valahol, ilyesmi. mondjuk addig anyukád/barátnőd vigyázna a gyerekre) akkor nem lennél ennyire feszült, és nem te lennél a szemében a "gonosz, házsártos feleség", mert jelenleg sajnos ez a helyzet, és ebből így sok jó nemigen sülhet ki...súlyosan hangzik, de AKARATODON KÍVÜL Te magad lökdösöd az alkoholizmus meg a kétes barátok felé...


nézd, az én férjem vadászik. van fogalmad, mennyit vedelnek a társasvadászatok utánn :P? mégse idegeskedek rajta...maj kialussza, nem nekem fog fájni másnap a fejem, hanem a méltóságos úrnak :) de ezt csak azért tudom ilyen lazán kezelni, mert nekem is VAN ÉLETEM...máshogy nem megy...


28/N

2010. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!