Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim az őrületbe kerget!?

A nagyim az őrületbe kerget!?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írok, de nem tudom kiadni magamból a mérgemet.

20 éves vagyok, és a nagyimmal lakom. Kb mindenért b*szogat. Ma azt találta ki, hogy pucoljam meg az ablakokat, ne pedig számítógépezzek. Én mondtam neki, hogy nem számítógépezek, hanem szakdolgozatot írok (most fogok végezni a suliban, ezért kell) de nem érti meg. Karácsonykor volt megpucolva az ablak, még szinte teljesen tiszták voltak, de ő jön azzal, hogy a szomszéd xy néni (aki nyugdíjas, tehát ráér, az is megcsinálta, én meg le**arom az egészet. Szóval most végeztem a suvickolással.

Meg ilyeneket kitalál, hogy én milyen sz*r iskolába járok, mert ez nem komoly suli, mivel van hogy 8-12ig vagyok bent, van hogy 12-4ig, és ez nem ér semmit, máshova kéne járnom. De én nem akarok, mert már dolgozni szeretnék nyáról/ősztől. De ez sem jó neki, mert szerinte én olyan tehetségtelen/béna/hülye vagyok, hogy úgysem találok munkát + ez nem az ő idegeinek való, hogy én dolgozzak (tehát 8-4ig ne legyek itthon). De a tanulás sem, illetve a vizsgaidőszak.

Tényleg nem bírom már....


2010. márc. 30. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki pár hónapig, aztán ha sikerül dolgoznod, költözz el, és meg van oldva a probléma...
2010. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ülj be a suli könyvtárába vagy más könyvtárba és tanulj ott. Menj el otthonról, hogy dolgod van, nem kötelsséged az orrára kötni, hogy hol és mit csinálsz, megmondod, hogy este 9-re otthon vagy. Vagy amíg nyitva van a hely, ahová beülsz. Délelőtt csinálj otthon is valamit, takarítsd ki a konyhát, másnap a fürdpt, nem nagy munka és ebéd után menj el otthonról. Sajnos az öregek már cska ilyen szenilisek. Kitartás.
2010. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Meg ha ő nem lakna itt, akkor már megevett volna minket a kosz, mert én csak a hétvégén takarítok, mivel hétköznap fáradt vagyok + leckét írok meg ilyesmi. A kertet ő gondozza, és szerinte én nem csinálok semmit, csak nyáron lenyírom a füvet, megetetem a kutyát és ennyi.


A másik meg, hogy miért nincs párkapcsolatom. Ha el akarok menni valahova nem engedi meg, mert ilyenekkel jön, hogy "jó, menj csak, én majd veszek be nyugtatót amíg éjjel nem vagy itthon és majd amíg haza nem érsz addig az ablakból figyellek". Így hova menjek?

Valakinek meg azt mondta, hogy az sem az ő idegeinek való, hogy nekem barátom legyen, mert ő már ehhez öreg, hogy fiúk járjanak ide.

Tényleg megbolondulok tőle...

2010. márc. 30. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor haza jössz, előtte dolgozz, takaríts olyan dolgokat, amiket nem rég takarítottál le/ki, ezért nem lenne nagy fáradság (mivel nem is túl koszos). Menj egy közeli könyvtárba, a parkba, és ott tanulj. Ha szakdolit kell írnod, mond a nagyidnak, hogy a kézi írás hosszabb, és ha gyorsan kész leszel lesz időd takarítani.


Tipp: Szólj neki, hogy tovább kell mittoménmikor-tól bent lenned, mert tanulni akarsz még. Ha vége a sulinak, menj egy csöndes netkávézóba, ott írd a szakdolit.

2010. márc. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kérdezd meg:

- Most mit akarsz? Tanuljak, hogy jó munkám legyen, és sokat keressek vagy takarítsak, hogy tisztaság legyen és legyek munkanélküli?

2010. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez enyém ugyan ilyen. Csak rosszabb lesz. Próbáld kezelni és túl tenni magad. Ha lesz lehetőséged költözz el.
2010. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szüleid nem laknak ott? Ők hogy állnak ehhez?
2010. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem akarlak bántani, de egy egész házas ablakpuci maximum 2 óra.Én 12 órás műszakokat nyomok nő létemre emellett tanulok és háztartást vezetek.Szerintem a béke kedvéért, meg tekintettel arra, hogy nála laksz, gondolom ő tart el, gondolom a tandíjadat sem te fizeted ennyit simán szakíthatsz rá mindenféle rossz érzés nélkül. Ha nem is ma, majd másnap vagy valamikor, de semmiképp nem az a megoldás, hogy a nagyodnak aki törődik veled és kér egy szivességet, azt mondod leszarod és még neked áll feljebb.

Engem nagyszüleim neveltek fel, gondolom te is szereted mamádat, tudod majd mikor nem lesz már, hidd el, hogy nagyon szeretnél majd ablakot pucolni neki!

Szerintem gondold ezt meg, megéri e ilyesmin vitázni.

És komolyan ablakpucolásnál egyszerűbb nincs. Gondolj bele, másnak, mint nekem is, rendes nagytakarításokat kell csinálni, meló, iskola, meg lehet hogy gyerek mellett , ehhez képest neked ez tényleg semmit.

28/N

2010. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, a szüleim meghaltak, ezért lakunk együtt.

Igazán nem nála lakom, hanem abban a házban amit anyumtól örököltem, de ő a sajátjából elköltözött hozzám...Tudom, hálátlan vagyok, de nagyon nehéz vele.


Meg mivel anyum 12 éves koromban halt meg, 12-18 éves koromig én vezettem a háztartást, mostam, takarítottam magamra és apumra. Aztán ő is meghalt.

Ezeket is felhozza, hogy milyen hiányos volt az a takarítás, meg nem takarítottuk ki a kutya helyét csak 1 héten egyszer, nem volt fűnyírónk, ezért nagyra megnőtt a fű stb stb. És a szomszédok szeretnek ilyen dolgokat felhozni, mindent töviről hegyire elmondani neki, ócsárolni engem, hogy mi volt hogy volt.

2010. márc. 30. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen nagyikat, mint a tied! Elég nehéz esetek, és mindig az a jó, amit ők mondanak, még ha nem, akkor is!


Első hozzászólónak igazat adok: költözz el mihelyt teheted!

2010. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!