Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 25 évvel ezelőtt amikor összeházasodtunk, vettünk közösen 1 házat. A nagy szerelem hevében írtunk egy szerződést, hogy ha bármelyikünk válni akarna, az fogja magát, és elmegy, a ház azé marad aki nem akar válni- Akkor jó ötletnek tűnt,hiszen szerelmesek voltunk, és biztosak abban, hogy a mi szerelmünk örök, egyikünk sem akar majd válni. De ugye sosem úgy alakulnak a dolgok ahogy kellene. A férjem 2,5 éve összeszűrte a levet egy huszonéves hölggyel, aki a szeretője lett. Sokkolt, próbáltam menteni a házasságot, de ehhez is két ember kell. Mivel nem csinált titkot abból, hogy megcsalt, ezért eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy közöltem vele. Váljon el tőlem, én csendben elengedem, éljen boldogan a fiatal nővel. Erre kijelentette, hogy ő elvan így is, én adjam be a válópert ha elegem van az ő dolgaival. Felkerestem a nőt, és elmondtam neki, hogy elegem van a férjem hülyeségeiből, ha szereti akkor fogja meg, harcoljon érte, vegye rá, hogy adja be a válópert. De a nő közölte, hogy már próbálta, de a férje elárulta a szerződésünket. Bevallom eddig nem is jutott eszembe, de így már érthető volt a férjem ragaszkodása a házasságunkhoz. (és én még azt hittem egy picike érzelem van még irántam) Dühös lettem. Ha harc akkor legyen harc. Tavaly elmentünk Thaiföldre, hogy esélyt adjunk a házasságunknak. A férjem ötlete volt, én meg bolond lettem volna nemet mondani egy thai nyaralásnak.

Amióta visszajöttünk a férjem őrjöng, és mindenkinek panaszkodik, hogy a nyaralás alatt megaláztam többször is. De azt senkinek nem mondja el, hogy ő miket művelt, így amikor a rokonok közül valakit érdekel az én verzióm is, meghallgat és vagy hitetlenkedik, vagy jót nevet rajta. De engem kikészített az egész. Pár nappal később elmentem egy ügyvédhez, hogy megkérdezzem a szerződésünk még érvényes, vagy lehet valamit tenni. Mondjuk a ház fele-fele arányban legyen elosztva. Közölte, hogy a szerződés hivatalos, tanúkkal aláírt, ügyvéddel rögzített, így még ma is él. Annyit lehet tenni, hogy közösen megegyezünk abban, hogy a szerződésünket érvénytelenítjük, és felezünk. Én felhoztam a lehetőséget a férjemnek, de közölte neki kell az egész ház. Vagy elválok, vagy marad minden a régiben. Kezdek fáradni, kezd elegem lenni belőle. De nincs hova mennem, nincs tartalékom, mindenemet a házunkba fektettem. (nagy házról van szó, medencével, gyönyörű berendezésekkel stb)

Mit tehetnék? Vagy ti mit tennétek?

46/N


2016. febr. 5. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
add bérbe a házad felét. s a pénzből élj külön.
2016. febr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Gyerekeitek mit mondanak??
2016. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%
kamu
2016. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kizártnak tartom, hogy egy ilyen szerződés érvényes lenne. A törvénynek nem célja, hogy elősegítse, hogy ilyen Rózsák háborúja-szituáció álljon elő.
2016. febr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 acelsziv ***** válasza:
0%
Add el a házrészedet valami cigány bagázsnak és költözzenek ők össze a férjeddel. Azután beadhatod a válást. de talán nem is kell, csak húzz el onnan és kész.
2016. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%

beszélj több ügyvéddel hátha valamelyik tud valami csavart.

pl. hogy a férjed lépet tki a házasságból azzal, hogy megcsalt, tehát tied a ház.

nem feltétlenül fizikálisan lehet csak kilépni távozni elmenni egy házasságból.

végülis a házasság egyben hűségeskü is...

2016. febr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TappancsMancs ***** válasza:

Na igen megnézhetnéd a saját rész bérbeadását vagy eladását. Ha el tudnád adni utána valószínűleg lehetne válni mert nincs már saját tulajdoni részed. A megcsalás részét is érdemes ügyvéddel megnézetni. Vagy lehet a közös tulajdon megszüntetését bírósági úton kezdeményezni.


[link]


[link]

2016. febr. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége a történetnek?
2020. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!