Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 25 évvel ezelőtt amikor összeházasodtunk, vettünk közösen 1 házat. A nagy szerelem hevében írtunk egy szerződést, hogy ha bármelyikünk válni akarna, az fogja magát, és elmegy, a ház azé marad aki nem akar válni- Akkor jó ötletnek tűnt,hiszen szerelmesek voltunk, és biztosak abban, hogy a mi szerelmünk örök, egyikünk sem akar majd válni. De ugye sosem úgy alakulnak a dolgok ahogy kellene. A férjem 2,5 éve összeszűrte a levet egy huszonéves hölggyel, aki a szeretője lett. Sokkolt, próbáltam menteni a házasságot, de ehhez is két ember kell. Mivel nem csinált titkot abból, hogy megcsalt, ezért eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy közöltem vele. Váljon el tőlem, én csendben elengedem, éljen boldogan a fiatal nővel. Erre kijelentette, hogy ő elvan így is, én adjam be a válópert ha elegem van az ő dolgaival. Felkerestem a nőt, és elmondtam neki, hogy elegem van a férjem hülyeségeiből, ha szereti akkor fogja meg, harcoljon érte, vegye rá, hogy adja be a válópert. De a nő közölte, hogy már próbálta, de a férje elárulta a szerződésünket. Bevallom eddig nem is jutott eszembe, de így már érthető volt a férjem ragaszkodása a házasságunkhoz. (és én még azt hittem egy picike érzelem van még irántam) Dühös lettem. Ha harc akkor legyen harc. Tavaly elmentünk Thaiföldre, hogy esélyt adjunk a házasságunknak. A férjem ötlete volt, én meg bolond lettem volna nemet mondani egy thai nyaralásnak.

Amióta visszajöttünk a férjem őrjöng, és mindenkinek panaszkodik, hogy a nyaralás alatt megaláztam többször is. De azt senkinek nem mondja el, hogy ő miket művelt, így amikor a rokonok közül valakit érdekel az én verzióm is, meghallgat és vagy hitetlenkedik, vagy jót nevet rajta. De engem kikészített az egész. Pár nappal később elmentem egy ügyvédhez, hogy megkérdezzem a szerződésünk még érvényes, vagy lehet valamit tenni. Mondjuk a ház fele-fele arányban legyen elosztva. Közölte, hogy a szerződés hivatalos, tanúkkal aláírt, ügyvéddel rögzített, így még ma is él. Annyit lehet tenni, hogy közösen megegyezünk abban, hogy a szerződésünket érvénytelenítjük, és felezünk. Én felhoztam a lehetőséget a férjemnek, de közölte neki kell az egész ház. Vagy elválok, vagy marad minden a régiben. Kezdek fáradni, kezd elegem lenni belőle. De nincs hova mennem, nincs tartalékom, mindenemet a házunkba fektettem. (nagy házról van szó, medencével, gyönyörű berendezésekkel stb)

Mit tehetnék? Vagy ti mit tennétek?

46/N


2016. febr. 5. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

" A nagy szerelem hevében írtunk egy szerződést, hogy ha bármelyikünk válni akarna, az fogja magát, és elmegy, a ház azé marad aki nem akar válni- Akkor jó ötletnek tűnt,hiszen szerelmesek voltunk, és biztosak abban, hogy a mi szerelmünk örök, egyikünk sem akar majd válni."


Hát jó nagy hülyeség volt ez, erre nem mentség a szerelem, mert ha azt hittétek, hogy ti sosem fogtok elválni, akkor miért kellett egyáltalán a szerződés? Ez csak arra jó, hogy szívassátok egymást, és az emlékét is leromboljátok annak, ami egykor még összekötött titeket.


Jogilag sem tehetsz semmit, ha a férjed ehhez nem járul hozzá.

2016. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan bazinagy házról van szó, akkor tuti, hogy maradnék. Te az egyik felében a férjed a másikban.
2016. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Huh, tudod, mikor írnék alá ilyet...


Na de mindegy, ez már lejátszott menet.

A eset:

Fognék egy jó ügyvédet, beadnám a válást és megpróbálnám kiperelni a ház felét a férjemből.


Valószínűleg nem fog menni, de ez esetben is megpróbálnék új életet kezdeni, ha máshogy nem, egy pici albérletben. Még az is jobb, mint egy nyamvadt ház miatt szenvedni egy csaló férjjel.


B eset: kettéválasztjátok a házat, beköltözöl az egyik felébe, és élsz tovább külön - ha van hozzá idegrendszered... Egyszer úgyis jön majd egy kis fruska, aki el akarja vetetni magát a férjeddel és kénytelen lesz belemennni.

2016. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Amíg a szerető nem mondta,addig eszedbe sem juttot??

Azért,ezt nem felejti el csak úgy az ember..

És akkor miért nem adtad be te addig a válópert,amig eszedben sem volt?

:D

Na mindegy,nem kötekszem..

Nem tudsz mit tenni,ha csak te is nem keressel valaki mást és laktok tovább a házban,amíg valaki be nem adja a válópert...

2016. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát igen. Mindenki hibázik, és én hibáztam. Kezdhetném azzal is, hogy nagy hiba volt hozzámenni, de ezt senki nem tudja előre. A szerződés meg 25 évvel ezelőtt meg lett írva, ezen változtatni nem lehet.

Jelenleg próbálom a lakás belsőterét kettéosztani, azon agyalni, hogy lehetne mondjuk ikerházat csinálni belőle. De ez sem olcsó megoldás.. A férjem ebbe sem megy bele, így anyagilag sem szállna be egy esetleges kőműves munkákba.

2016. febr. 5. 16:02
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Na de neked miért nincs 25 év alatt semmi megtakarításod, egzisztenciád?


Más kérdés, hogy ezek után a franc ment volna vele Thaiföldre.

Az az érzésem, hogy alaposan kiszolgáltatott helyzetben vagy, és erről azért te is tehetsz.

2016. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Hát ízlés dolga...

Én képtelen lennék egy fedél alatt élni a másik nővel. Illetve bennem lenne annyi tartás,hogy beintek,még ha anyagilag rosszul is jövök ki belőle.

Amúgy meg nem sértésnek szánom,de akkor már tudtál a szeretőről,de elég neked meglobogtatnu egy thai nyaralást és rohansz? Túl sok büszkeség akkor nem szorult beléd. Ment volna a tököm!

2016. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben keresnék magamnak valakit, aztán a randijainkat a házban bonyolítanám.

Két dolog lehet belőle:a férjed beledilizik és sosem lesz otthon.Vagy ő fogja beadni a válópert.Úgyhogy nyomás pasizni!:)))

Kitartást kívánok neked.

2016. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos,mivel a szerződés még él, igy nem tudod megoldani. A férjed meg később sem fog belemenni abba, hogy felbontsa a szerződést, főleg, ha ilyen nagy házról van szó.
2016. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Szedj fel egy pasit, vagy többet, és alázd meg velük a drága férjedet ott, ahol csak bírod: család, kollégák előtt, nyilvános helyeken. Azt írod, ha harc, hát legyen harc - hát vágj vissza a saját fegyverével, oda, ahol a leginkább sebezhető a hiúsága. Ha egy férj szeretőt tart, azon csak mosolyognak a haverjai, ha dögös a tyúk, még meg is veregetik a vállát, de ha ő a megcsalt fél, mindjárt a szánalmas lúzer kategóriába süllyed, ha eltűri. Ki fog derülni, megér-e neki egy egész házat a szégyen, hogy pofán röhögik.

Csak legyen gyomrod végigcsinálni...

2016. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!