Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokszor vertek el gyerekkorodb...

Sokszor vertek el gyerekkorodban? Melyiket szégyelled legjobban? És melyik volt a "legrosszabb"?

Figyelt kérdés

Bocs a sok kérdésért, tudom, hogy egyszerre, csak egyet kéne kérdeznem.

Ja, és kérlek, olyanokat ne írjatok, hogy nem vertek meg titeket soha, stbstb, mert nem arról szól a kérdés [nem vagyok gonosz, csak hát...]


Köszönöm mindenkinek, aki válaszol!!


2010. márc. 29. 15:59
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én ilyenkor haragszok kicsit a NANE-ra, mert én elhiszem, hogy bántalmazzák a nőket, de mikor dobálóznak a sehol, semmivel alá nem támasztott számaiakkal, akkor azért mindig eszembe jut, hogy már pedig amit az ember lát, meg amit hivatalos helyeken is találhat, az azt mutatja, hogy első sorban a családon belüli erőszakban a gyerek a szülők áldozata, aztán van amikor kölcsönösen össze szoktak verekedni a szülők és utána kullog a szülők közti egyoldalú bántalmazás, ők meg teljesen úgy csinálják, mintha a nőkön kívül nem is lenne senki bántalmazott, pedig a gyereken aztán még nehezebb észrevenni.
2012. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
mármint hogy inkább arra kellene felhívni a figyelmet, mert az a szerencsétlen, ha akarna se tudna elválni stb.
2012. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
97%

Régebben sokat vertek a szüleim, néha még most is szoktak. Nem tudom, melyik a legrosszabb, mert hát egyik se volt egy jó élmény...

Amúgy az én szüleim is azért verekednek, mert azt hiszik, ez az egyetlen nevelési módszer. Őket is így nevelték. Amikor el merem mondani a véleményemet, az anyám, az a büdös k.rva mindig elkezd pofázni, hogy -Adjál már neki egy büdös pofont!!!

Olyan is volt, hogy összevesztem egy lánnyal az osztályban, és végül azt mondtam neki, hogy egy r!banc, ő meg eljátszotta a hattyú halálát és leállt bőgni, az egész osztályt ellenem fordította, és felhívta az anyját, aki felhívta az én anyámat...És amikor hazajött, mondta, hogy menjek le, én meg azt se tudtam, hogy mi van, csak úgy elkezdte ütni a fejemet és olyanokkal fenyegetett, hogy megmondta a csaj anyjának, hogy ha találkozik velem valahol az utcán, jöjjön ide (A CSAJ ANYJA!!) és verjen meg.

Azt csak úgy hozzáteszem, az a lány rosszabbakat is mondott rám a hátam mögött, mindig visszahallottam a többiektől...

15l

2012. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

Engem is sokat vertek, egészen kamasz koromig. Pedig a "szüleimet" elmondásuk szerint sosem. Szerintem túl korán kezdték a szülősdit többek között.

Volt h azért kaptam mert nem úgy volt fésülve a hajam ahogy nekik tetszett, vagy ha nem akartam zoknit felvenni, rossz jegyekért, késért. Vagy ha nem akartam megenni valami kaját, akkor a fej a tányérba verős módszer nálunk is játszott. Legtöbbször a közös evéseknál találtak alkalmat arra hogy "beszélgessünk". Volt h annyira sírtam hogy nem bírtam enni. Akkor is beleverte anyám a fejem a vajaszsömlén keresztül az asztalba.

Sokszor vettem fel tesi órán a torna ruhára vastag harisnyát és pulcsit hogy ne látszódjanak a nyomok.

Olyan is volt hogy télen késésben voltam a buszhoz. Nem hagyott készülődni, megpofozott, hogy miért nem sietek, amikor elestem gyomron rugdosott, aztán kidobott a házból, neki a kapunak ás a fejemhez vágta a bakancsomat. Lent a buszmegállóban pedig büszkélkedett is sokszor, h így meg úgy megnyakalt. És úgy állította be mintha csak egy kis jogos náspángolás lett volna.

Később viszont lebukott jó néhányszor. Akkor pedig az volt a mentsége hogy én vagyok a nagyon rossz és mindet megérdemeltem. (Volt néhány olyan is persze.)Sokszor előfordult h az utcán is felpofoztak ha nem tartottam a lépést.

Középsuliban kölcsönösen ledöbbentünk barátnőimmel hogy kivel hogyan beszélnek a szüleik

Nekem mindegyik rossz volt. Mert a legtöbb nem volt igazságos. És azokat szégyenlem amiket mások is láttak.

Gyűlölöm őket ezért. Kivertek belőlem minden önbizalmat, határozottságot és a jóformán a saját jellememet is majdhogy.

Nem vagyok ellene a gyerekek testi fenyítésének, de mindent MÉRTÉKKEL, KÖVETKEZETESEN ÉS OKKAL.

2012. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Valóban nem olvastam el az összes hozzászólást, de amit elolvastam, abból az jött le, hogy 1. aki ide írt a kérdezővel együtt lelkileg sérültté verték, 2. Nem tudnak különbséget tenni az erőszak és a nevelő célzatú verés között. Erőszak áldozatává válni nem jó, azt nem is szabad hagyni, de azt ne akarja nekem senki bemesélni, hogy egy-egy füles, vagy seggre verés életre szóló lelki nyomorékot tesz bárkiből is. Én kaptam rendesen. Nálunk anyám volt a fő verő, fakanál, pusztakéz, palacsinta forgató... 80-as években járunk. Viszont azért kaptam, mert járt. Betört pajtás fej. Hazugság. Kis öcsi bántása. Komplett iskola táska elvesztés. Megbeszélt időpont után egy órás késéssel hazaérés stb. Sorolhatnám, de ma már csak nosztalgiázok rajta, és hálás vagyok érte, mert udom, TUDOM, hogy sokkal emberebb vagyok most a harmincas éveimben mint azok a kis taknyok lesznek akik ma hímes tojásként vannak kezelve. Ne félj, ha én meglátok a 16 éves lányomról egy olyan képet a fészbúkon amiken most csak a szemem gúvad az biztos hogy szíjat hasítok a hátából. De akkor is a füle közé hajítok egy nyaklevest, a fiamnak, ha az a poén, hogy fegyverrel pózolgat, vagy ha cigit látok a szájába 14 évesen, ahogy én is megkaptam akkor. Ne mis bagózok. Nem azt kell ebből kiolvasni, hogy egyetértek a részegen a gyerekből fasírtot csináló apukák és anyukák viselkedésével, vagy azzal, hogy a debil idegileg labilis szülőknél nézzék el a bosszúból verést, mert a melóban ma sz@r napjuk volt, de azért nem kell az álszent hülyeség oltárán beáldozni a valódi nevelést sem! És ha a valódi nevelés közben egy-két saller is elcsattan, csak erősebb egészségesebb lesz tőle az a gyerek hidd el. Én sem zokogom esténként tele a párnám, és fetrengek álmatlanul azt tervezve, hogy a Dunának megyek. Nem. Van értékrendem, van tartásom, és felelősség tudatom. Belém nevelték, hogy következménye van a rosszalkodásnak, minden korosztályhoz is tartozok. Ennyit akartam mondani.
2012. szept. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
5%

" az anyám, az a büdös k.rva mindig elkezd pofázni, hogy -Adjál már neki egy büdös pofont!!! "


Anyádat egy büdös k.rvának hívod, te kis p.cs?

Ha az anyád nem sz@rt volna a világra meg sem tapasztalhatnád milyen egy lánnyal beszélni Gyökér! És ide sem írhatnál róla így! Csodálkozol, hogy eljár a keze? Előbb tanuld meg Őt tisztelni, meglásd nem lesz semmi baj azután... Hihetetlen!

2012. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Jó régi kérdés, most olvastam el, és a hozzászólásokat is.

Én is a nyolcvanas években voltam kisgyerek, és amiket írtatok, nálunk is divat volt.Nagyanyám beleverte a fejem a húslevesbe, mert nem akartam megenni, nagyapám az ajtófélfát mutatta meg nekem közelről, mert feleseltem.Volt olyan eset, amikor átjöttek a szomszédok, h hagyják már abba, mert nem bírják hallgatni, h üvöltök.Az nagyon megalázó volt. Meg az is, amikor nagyanyám bezárt a szekrénybe, egész délutánra, és mikor anyu hazajött elvert, h nincs kész a házim. Mama meg azt hazudta, h egész délután könyörögtek nekem, h írjam meg, de nem voltam hajlandó.

Anyám a fakanalat törte el rajtam, mert rájött, h iskola után csavargok, de azt nem tudta, h mamáék miatt nem merek hazamenni.

De a legrosszabb akkor is az volt, amikor egy tanártól kaptam egy seggest, az egész osztály előtt.Nem tudtam egy kérdésre a választ, azért kaptam, amúgy ő verekedős volt, mások is kaptak ilyenekért.

2012. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

Én 15éves vagyok de mindig mindenért kapok..


7.be félévkor megbuktam..nagyon megvert anyám és még a telefonomat is földhöz vágta és összetörte.. mindig mindenért ordít velem.. mindig csak a rosszat kapom és mindig bántva vagyok

2012. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Huuh nekem volt amire nagyon sokáig igazszágtalanul bántott s emlékeztem. Nagy "lelkes" ofőnk volt, mindenből probrémát csinált, prédikált órákon át mindenért még azért is, mnek mennek a lányok 4en is egyszerre pisilni....(na valyon ha kettő csak a rossz ajtót fogta milyen bűnt csinálhattunk) sokat magyarázott mindeféléket ha a családban balhé van hát azt meg kell beszélni, jobb a SZŰLŐNEK ha meghallgatjuk stb. Belegondolva sose segített ha tényleg bármit csinálni kelett volna vagy csak beszélgetni a gyerekekkel sőt még külön besárazott a szülőiken, hogy ez lop, az depressziós, másik megfélemlíti a többit (csak mert kapott egy szendvicset amit az a lány már nem kért....)

Ez olyan 9-11 éves korom körül volt.

Othon volt is egy veszekedés már nem tudom min vitáztak anyuék, én meg mentem nagy lelkesen be, hogy majd én megoldom, üljünk le szépen, mondják el mi baj stb. Anyu már nagyon mérges volt apura s jöttem én 10 perc után kaptam egy pofont ne szóljak a nagyok dolgába.

2012. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a legrosszabb az volt amikor nevelőapám úgy megrúgta az arcom, hogy felszakadt a szám, belilult a szemem körül, és az orrom alatt.

Vagy amikor sarokba szorított, ököllel ütötte a fejem, és szó szerint a fal adta a másikat, nem bírt leállni, csak ütött, ütött..

Vagy amikor folytogatott a nyitott ablaknál panel ház 5. emeletén, Én meg rettenetesen féltem, hogy kilök rajta..


Szóval van egy pár rossz emlék..

Szerencsére már meghalt.. fiatalon.. tuti, hogy odafent végzett vele valaki a sok rosszért, amit a családommal tett!

2012. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!