Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az érzéseimmel?...

Mit tegyek az érzéseimmel? Harmadik babát szeretnék, de a férjem sajnos nem!

Figyelt kérdés
Van egy 4éves kislányom és egy 2éves kisfiam. Teljesen rendben van az életem. Egy dolgot kivéve. Borzasztóan vágyok egy harmadik babára. Csak az a baj, hogy a férjem nem szeretne többet. És sajnos az ezzel kapcsolatos érzéseimet sem tudom megbeszélni vele, mert nem jutunk ötről a hatra.Azt ne mondjátok, hogy mit panaszkodok, másnak egy baba sem sikerül, vagy hogy legyek türelmes, az idő mindent megold. Tudom nagyon jól. De másra sem tudok gondolni. Olyan, mintha ez az érzés beleégett volna az agyamba...
2010. márc. 29. 09:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
10%
Bocs, nem úgy akartam mondani, hogy nincs ilyen, csak azt, hogy ha így van, és kinézi a kérdező ezt a pasasból, akkor nem értem mit keres még mellette
2010. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

Már bocs, de azért mert a férfi nem akar 3. gyereket akkor ott már tuti baj van és nem szereti és mindenféle szörnyűség? Az nem lehet hogy egyszerűen csak nem akar? És mi az hogy ez a nő döntése a férfi meg örüljön vele? Már nem azért de nem a férfi tehet róla hogy nem ő szül, szoptat stb. Arra bezzeg jó hogy eltartson meg szeresse a gyerekeket meg adjon anyagot... -.-" Komolyan mondom...

Kérdező téged ennyire nem érdekel a férjed véleménye? Pont te mondod hogy az kettő döntése, de te azt akarod hogy minden legyen úgy ahogy te akarod, és a másik akarata ne számítson! Ha fordítva lenne a kérdés akkor is ezt írnám ha már van gyereked, hogy fogadja el, neked ennyi elég... Szerinted az a normális hogy ő mindenre rábólint amit a feleség akar, még 15. gyerekre is? Neki nem lehet saját véleménye? Nem tudom neked miért nem elég kettő gyerek! Igenis örülj neki hogy ennyi szép gyereked van és mindened megvan! Ezt nem sokan mondhatják el magukról! A férjed akaratát is tiszteletben kell tartani! Én úgy tudtam, 2-3 épves korban van a gyerekeknél a hiszti amikor nem tudják elfogadni hogy valami nem úgy van ahogy ők akarják. Te viszont felnőtt, érett nő, anya vagy, el kell fogadnod hogy nem mindig minden úgy alakul ahogy azt te akarod! Ha szereted a férjed akkor nem csak magadra gondolsz! De úgy látom neked a 3. gyerek fontosabb mint a férjed... Akkor válj el tőle és keress egy tenyészbikát aki csinál neked még gyereket, bár lehet semmi másod nem lesz meg ami most van... Vagy esetleg csapd be a férjed meg ilyenek, tudod... Csak aztán ne csodálkozz...

És ha már ide írtál, légy olyen érett és fogadd el a véleményeket, és gondolkozz el rajta, hogy vajon miért írja a többség, hogy pont elég jó életed vagy így... Ha még nem lenne gyereketek akkor azt mondanám igazad van, de így...

2010. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
10%

A kérdező világosan leírta, hogy nincs anyagi akadálya hogy legyen még egy gyereke. És igen, a pasival valami baj van, ha ennyire nem akarja, amit a másik, ami egyébként teljesen normális kívánság. ugyanis az, hogy szülessen gyerek, az a természetes, a gyerek elfojtása, az a nem természetes. Ha a nő készen áll újabb babára, nincs elfogadható magyarázat, hogy miért ne legyen, akkor joga van szülni szerintem. Úgyhogy én akkor is úgy érzem hogy a pasival nem stimmel valami.


Egyébként kedves kérdező, kérdezd meg a szüleidet is mi a véleményük, ők jobban látják a ti viszonyotokat és helyzeteteket.

2010. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
52%
Ja persze az a természetes hogy amikor a nőnek viszket akkor csinálnak egy gyereket... Nem szabad ám elfojtani a gyereket! Jöjjön amikor csak akar! Aztán majd ott ülnek 10-20 gyerek között... -.-" Szerintem az épp elég elfogadható magyarázat, hogy neki elég ennyi... És az a nemnormális hogy a nő ennyire nem fogadja el a férje véleményét.
2010. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Egy gyerek 2 ember döntése kell, hogy legyen, az apáé és az anyáé, egy gyereket nem lehet visszacsinálni, nem lehet visszapostázni, és mindkét félnek el kell fogadnia a másik döntését, kell tudni kompromisszumot kötni. Kétlem, hogy a kérdező olyan problémás korban lenne, hogy esetleg ha a férje 10 év múlva mégis belemegy, akkor ne lehetne gyereke. Nem csak a felnevelés anyagi akadályáról van szó, de pl. az utóbbi pár évben annyira a vállamra nehezedett ez a bizonyos válság, munkanélküli is voltam és most is labilis a helyzetem, ha megint munkanélküli lennék, beleőrülnék huszonévesen, hogy néha úgy érzem, hogy a szüleim csináltak egy újabb munkanélkülit a világnak (öcsém még tanul, őt még nem érinti)... Egy szülőnek, aki szereti a gyerekét, nagyon rossz lehet azt látni, hogy a gyereke hiába szorgalmas, jó eszű, jó képességű, nem lusta, mégse jut egyről a kettőre és a szakadék szélén lavíroz... Kérdező, tekerj előre vagy 20 évet, és képzeld el, ha akkorra se javul a helyzet, vagy egy újabb válság üt be, ott lenne 3 gyereked a tönk szélén...
2010. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Kedves 16:52!

Amint már írtam, mindegyik hozzászólás elgondolkodtatott, még a tiéd is. Többször is elolvastam. (Érett vagyok!) Ezúton köszönöm, hogy így ismeretlenül ennyire pártolod a férjem. Nem is vártam másként, bár ahogy elnézem, te azt gondolod rólam, hogy egy pénzéhes szuka vagyok, aki csak kihasználom a férjemet, viszketek odalenn és rögtön akarok még vagy 10-20gyereket...Az meg még véletlenül sem érdekel, a férjem mit szeretne. Képzeld, óriásit tévedsz! Én már annak is örülnék, ha normálisan meg tudnánk ezt beszélni. Véletlenül nem a férjem az, akit nem érdekel az én véleményem? Nem nyaggatom ezzel hetente, de még havonta se. Szerintem annyit még én is megérdemlek, hogy őszintén meghallgasson és legalább elgondolkodjon rajta. Csak én úgy látom, ő azt gondolja, amiről nem beszélünk, az nincs is. Pedig...

2010. márc. 31. 21:12
 27/33 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 20:58as, te hol élsz? a kérdező szerintem közelebb van már a 30 hoz mint a 20-hoz. Nézd meg a statisztikákat, hogy hány nőnek lesz méhnyakrákja, cisztája meg hasonló. Elég valószínű, hogy nem lesz neki lehetősége 10 év múlva szülni!!!!!

Az előtte szólónak meg, megmondta a kérdező, hogy nincs anyagi akadálya a gyereknek. Nem a te életedről van szó, hogy nem bírsz eltartani még egy kölyköt, hanem az övéről!!!!


Nem értem, itt senki nem tud olvasni?

2010. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
49%

08:32 - Van ismerősöm, aki 40 fölött szült komplikációmentes terhességgel egészséges babát, és van olyan ismerősöm, akit huszonévesen műtöttek cisztával, pedig még egy gyereke sincs.


Kérdező, próbáld ki, kilyukasztod a gumit, nem szedsz gyógyszert, legyen baba, csak ne csodálkozz, ha a férjed elhagy, mert neki nem hagytál döntést. A nő nem magának szül, de sok férfit nagyon zavar, hogy hiába nem akarta a gyereket, a nő valahogy kijátszotta, aztán a férfi hiába kérte, hogy ne szülje meg, mégis megszülte, aztán megy a huzavona, a gyerek meg szenved...


Ha neked ez így nem jó, és továbbra se akarsz dolgozni, keress egy olyan pasit, aki eltart, szülhetsz neki annyi gyereket, amennyit akarsz, de a párodat ebből hagyd ki, mert neki kettő elég, és nem a pénz miatt.

2010. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt komolyan nem értem. Hogy jön ide a pénz, és hogy nem akar dolgozni!!! Ez azért már túlzás. A válaszolónak nem mindig magából kéne kiindulni!


Ez azért is hangsúlyozom, mert nekem elég lesz egy gyerek, ha egyáltalán sikerül megszülni, nem akarnék többet. De ez nem az én érzéseimről szól, hanem a kérdezőről. Ő SZERETNE MÉG GYEREKET. El tudja tartani, egészséges, MÉG!!!


Persze, lehet 40 évesen szülni, de semmire sincs garancia

2010. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
58%
Ő szeretne, DE A FÉRJE NEM! Akkor menjen egy spermabankba b.meg...
2010. ápr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!