Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az érzéseimmel?...

Mit tegyek az érzéseimmel? Harmadik babát szeretnék, de a férjem sajnos nem!

Figyelt kérdés
Van egy 4éves kislányom és egy 2éves kisfiam. Teljesen rendben van az életem. Egy dolgot kivéve. Borzasztóan vágyok egy harmadik babára. Csak az a baj, hogy a férjem nem szeretne többet. És sajnos az ezzel kapcsolatos érzéseimet sem tudom megbeszélni vele, mert nem jutunk ötről a hatra.Azt ne mondjátok, hogy mit panaszkodok, másnak egy baba sem sikerül, vagy hogy legyek türelmes, az idő mindent megold. Tudom nagyon jól. De másra sem tudok gondolni. Olyan, mintha ez az érzés beleégett volna az agyamba...
2010. márc. 29. 09:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

A férjed sejti, hogy rengeteg energiádat elvenné még egy gyerek. Meg eltartani sem könnyű egy családot. Koncentrálj a meglévő gyerekeidre, ők így járnak a legjobban.

Vedd figyelembe a férjed akaratát, különben bajba kerül a családi béke.

2010. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval. A baba mindkettőtöké, a férjed akarata is számít, ne hozd fel folyamatosan ezt a témát neki, minél többször emlegeted, annál rosszabb lesz. Ha nem akar, hát nem akar, hagyd békén, amíg még szent a béke a családban. Mert ha ezt erőlteted, amit ő nem akar, nem sokáig lesz így.
2010. márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, a gyermekeid is kicsik 2-4 évesek. És jönne a kicsik mellé még egy pici, az nemcsak neked, de a férjedre is még több terhet róna.Örülj egyenlőre a két gyermekednek.
2010. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne szülj, ha ő nem akarja. Olyan alantos dolog lenne, én legalábbis mindig arra gondolnék, hogy ezt a babát csak én akartam...nagyjából öt év kellett nálunk is ahhoz, hogy megszülessen a második babánk. Hol én akartam, hol a férjem, aztán egyszerre csak mindketten szerettüünk volna kisbabát, és a mi kis tündérkénk úgy jött, mint a rakéta. Koncentrálj a két meglévő gyerkőcre..
2010. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%
Anyagilag bírnátok? vagy mit mond a férjed, miért nem akarja?
2010. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

"mit mond a férjed, miért nem akarja?"


Pontosan ez az a kérdés, ami a legfontosabb, de még senki nem tette fel az előzőn kívül!

Mit mond a férjed, mi a kifogàsa a két gyerek mellé egy harmadik ellen, ha làtja, hogy te mennyire kívànod?

2010. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%
Ha a gyerekek életkorából jól számolom, te az elmúlt 4 évben nem dolgoztál. Vagyis a férjed az aktív kereső fél. Mi lenne, ha beszállnál a kasszába, és várnátok a harmadik gyerekkel, mielőtt ebben az amúgy is válságos időben a tönk szélére kerülnétek?
2010. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Várj ezzel a témával és ne gyötörd a férjedet! Nevelgessétek a kettő kicsit és majd meglátjátok. Híve vagyok annak, hogy ha már a kettő jóval nagyobb lesz, sok év különbséggel jöhet egy harmadik. Lehet, hogy addigra a férjed is így gondolja. Több ismerősöm tett így és most nagyon örülnek, hogy a kirepült kettő után van egy, akit pátyolgathatnak, amíg megérkeznek az unokák.
2010. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
10%

Sokan lehetnek hasonló helyzetben mint te, akár van már gyermek, akár nincs. Akár jó kapcsolatban él valaki, akár nem. Akár akar a másik fél gyermeket, akár nem.

Azt viszont nem szabad szem elől téveszteni, hogy a nő/anya, ha felébred az anyai ösztön, nagyon nehéz kordában tartani a gondolatokat, az érzelmeket, pláne a hormonokat/szervezetet. Nyomós ok kell, ahhoz, hogy ha adottak a dolgok, ne vállaljunk gyermeket. Újabb gyermeket. Az meg pláne, hogy 90 %-ban a nők a legjobb házasság/kapcsolat ellenére is "magunknak" szülik a gyereket. Akinek van, az tudja, hogy miért. Ha te úgy látod, hogy be tudsz vállalni még egy gyermeket és különösebb akadálya (anyagi katasztrófa, ami a családi életet fenyegeti, egészségi állapot stb.) nincs, akkor hagyni kellene az apukát ezzel a szándékoddal. Csúnya dolog vagy nem, próbára kell tenni őt. Ha amiatt elhagyna, hogy egy újabb baba összejön, akkor hagy menjen. Ahol két gyermek van és tényleg nincs hátráltató tényező, jelen esetben pont az apuka, de valóban elszánt vagy e téren és végig tudod "egyedül" is csinálni, ezt kell vele tudatnod, mert más választásod nincs. Hatalmas konfliktus helyzetet teremthet, ha kiderül, hogy mondjuk nem szeded a fogamzásgátló gyógyszert, megkaphatod később, ha összejön a baba, hogy milyen ember vagy, hogy direkt csináltad. De. Jobb esetben később még ő lesz a legbüszkébb apuka és megbékél a dologgal, rosszabb esetben számolni lehet azzal, hogy mivel nem akar több gyermeket, akár rosszban lesztek vagy neadjIsten elváltok. Mérlegelned kell, hogy végig tudod-e csinálni ezt a varga betűt. Indokolja meg apuka, hogy miért nem akar többet és eldöntheted, hogy mennyire reális a felvetése.

2010. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Ha szeret, minden problémára láttok megoldást, minden helyzetre kiutat, akkor bele kell vágni. Ha ezek közül valamelyik nem teljesül, akkor nem fog menni.
2010. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!