Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így a fiamból? Mit...

Mi lesz így a fiamból? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, aki kisgyerek kora óta szenved pánikbetegségben. A pánikbetegségéhez folyamatosan jöttek új fóbiák, problémák.

Ahogy teltek az évek az önbizalma egyre csak romlott, odáig hogy most már alig tud kimenni az utcára. Nagyon fél az emberektől, főleg a férfiaktól,

ami feltételezhetően az édesapja viselkedése miatt alakult ki. Később mi elváltunk, és akkor egy ideig jobbra fordultak a dolgok a fiammal kapcsolatban,

bátrabb lett, enyhült a pánikbetegsége. Aztán bekerült középiskolába, ahol teljesen kikészült lelkileg. Borzalmas osztálytársai lettek, azok a

beképzelt, állandóan bulizós, verekedős gyerekek voltak. Ott minden önbizalma oda lett, rengeteget piszkálták, bántották. Sajnos nem volt választása,

csak ebbe a suliba tudott jönni. Mivel mindennap borzalmas állapotba jött haza, magántanuló lett. Nincsen egy barátja se, aki volt is az lecserélte új haverra.

Aztán lett egy egészségügyi problémája, amiből adódóan még tovább romlott az önbizalma, és állandóan fáj mindene, nem lehet mit tenni ellene.

Nem próbált meg még öngyilkos lenni pedig tudom, hogy az akar lenni. Olyanokat szokott mondani, hogy bárcsak inkább vetettem volna el hogy meg se szülessen, és hasonlókat.

Próbálkoztunk pszchiológussal, de azt mondta hogy neki ez túl sok és nem tud segíteni. Nem tudom mit fog tudni csinálni így, ha marad ilyen az állapota.

Nem fog tudni elmenni dolgozni, pedig akarna. Ha van bárkinek is bármi ötlete, azt megköszönöm.


2016. jan. 29. 19:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem pszichológus, hanem pszichiáter kell! Ne halogasd, vidd el mindenképpen! Szükséges lehet gyógyszeres kezelés is.
2016. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

Meg ha a gyerek sikeres, vagy nem feltétlen sikeres, de egy jóravaló ember lett azzal is szeretnek dicsekedni a szülők! :)

Holott nem biztos, hogy a szülők érdeme.

2016. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%
A pszichológus csak akkor nem tud egy sima pánikbetegen segíteni, ha a beteg zárkózott, nem nyílik meg, nem működik együtt. Akkor viszont sem a pszichiáter, sem senki nem fog tudni segíteni rajta, ha ő maga nem akarja. Van aki szeret szenvedni, főleg ha körbeugrálják érte és babusgatják. Ahogy céloztál rá gyerekkora nem volt az apja miatt, na azt most leveri rajtad és bepótolja. Mert hát ő beteg. Rendesen zsarol az öngyilkosság mondogatásával, te erre még jobban, még alázatosabban alápakolsz bármit... itt rontod el. De ezt itt úgysem fogod elhinni.
2016. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
95%

Ami nekem eszembe jut, az a sport. kezdjen edzeni, ahogy testileg erősödik, az önbizalma is majd visszatér. És igen, pszichiáter vagy egy MÁSIK pszichológus.


Mondd meg neki, hogy ebből ő ki tud jönni és ki fog jönni, és Te is segítesz neki ebben. Higgyél benne és tényleg menni fog.

2016. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Adja vissza a diplomáját az a pszichológus, akin kifog egy "zárkózott" beteg...Súlyos, agorafóbiáig jutott pánikbetegség, generalizált szorongás kezelésében (pláne, ha szuicid késztetésnek is mutatkoznak jelei) lehet helye (átmenetileg) gyógyszeres terápiának, amit pszichiáter tud felírni, mellette elengedhetetlen a pszichoterápia.
2016. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


# 13/15: Soha nem ugrálta körbe senki, és senki nem babusgatja. Munkánkból adódóan alig tudunk sajnos vele foglalkozni, szinte mindig egyedül van. Semmit nem ver vagy vert le rajtam, mindig is nagyon tisztelettudó, jó gyerek volt. Végül pedig, soha nem zsarolt az öngyilkossággal. Nem tudom hol írtam ilyet.

2016. jan. 29. 21:07
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél neki egy kis állatot, akkor nem lesz egyedül. Macska a legjobb.
2016. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
31%

Leitatnám párszor keményen, elküldeném edzeni, és prostizni.


Hátha segítene, ha élne végre.

2016. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Ha elég jó állapotban van ahhoz, hogy felelősséget vállaljon egy állatért, akkor megfelelő szaksegítség mellett ez tényleg jó kezdő lépés lehetne.

Egy állat kiköveteli, hogy gondoskodjon róla az ember (már csak a tudat, hogy felelősséggel tartozol az etetésért / sétáért / simiért / állatorvosért), nagyon sok szeretet ad, és kommunikálni kell vele.

Ha hajlandó lenne a kutya miatt sétálni menni, akkor akár egy kutya is, de annak kutyaovi / kutyaiskola kellhet, ha nem neveltetek még kutyát, egy kutyafuttató közösségébe való beilleszkedés is jót tehet. HA ez túl nagy falat lenne a fiadnak, akkor tényleg jó választás lehet egy macska, esetleg más kisemlős, amit tanítgatni, amit simogatni, amivel könnyen kommunikálni lehet - pl. vadászgörény (még sétáltatható is, de nem muszáj, és vigyázni kell a kutyákkal)

Persze beszéld meg a fiaddal, nehogy meglepetés legyen!!! (És csak olyan állatot kellene bevállalnod, amit szükség esetén te is tudsz gondozni, vagy legalább be tudsz segíteni, ha kell - erre a macska vagy egy kisemlős ideális. - DE! Ha esetleg macska mellett döntötök, és lehetne kinti / benti is, inkább csak benti legyen, mert sok veszély leselkedik egy macskára odakinn, és ha elpusztulna / elkóborolna, talán többet ártana az egész, mint használna.)

2016. jan. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy járjon pszichiáterhez gyógyszeres kezelésre, pszichológushoz pedig csoportterápiára. A csoport már csak amiatt is jó lenne, mert leírásod alapján is problémái vannak az emberekkel, nem tud beilleszkedni - ezt kéne kideríteni, hogy miért. Azért senkit nem rekesztenek ki, mert pánikbeteg. Tudom, hogy a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni, de valami alapja mindig van, ha egy valakit kiszúrnak, bántanak, sértegetnek, nem barátkoznak vele. Egy csoportterápián a többi ember erre könnyedén rávilágíthat.

Viszont, ha a fiad nem akar változtatni, akkor semminek nincsen értelme. Ez az ő fejében dől el. Ha ő akarja, csak akkor vidd. Tudom milyen a pánikbetegség és az ehhez társuló fóbiák, anyukám is ilyen. Rajta is csak akkor segítettek a terápiák, amikor ő maga is gyógyulni akart.

2016. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!