Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz így a fiamból?

Mi lesz így a fiamból?

Figyelt kérdés

szerintetek?

soha nem hagyom sírni még 1 percre sem, ha valami gondja van mindig megnyugtatom felveszem, megsimogatom megpuszilgatom és játszik tovább, most 6 hónapos a fiam.

mi lesz így belőle?

egy elkényeztetett, akaratos, hisztis rossz gyerek. VAGY?

egy kiegyensúlyozott, egészséges lelkű, boldog kisfiú?


le lettem hurrogva hogy mit csinálok majd mikor hisztizik, mert bizony hisztis lesz és hogy csak a fiam körül forog a világ az van amit ő akar...

de ez természetes nem?


2009. jún. 25. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mi is így voltunk az öcsémmel,(mai napig ez van)mostmár 2éves,és azt értük el,hogy addig hisztizik,amig el nem éri azt,amit akar.Verekedik,mert nem kap érte,....szóval ez az eredménye a felkapkodásnak:)

2009. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A lányom 7 hónapos, de én már régóta tudom, hogy mikor miért sír. Azt is tudom, hogy mikor van hiszti, és azt is mikor szüksége van rám. Én sem hagyom sosem sírni, hiszen azért vagyok itthon hogy gondoskodjak róla!Ha hisztizik mert kézben akar lenni, akkor inkább adok neki új játékot, vagy beszélgetünk kicsit. Persze olyan is van hogy felveszem, hiszen ki tud ellenállni azoknak a gyönyörű kérlelő szemeknek!

Ne törődj másokkal, a lényeg hogy nektek jó legyen!

2009. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Egy hat hónapos egészséges kisbaba ok nélkül nem sír. Ők ilyenkor már hajlamosak hamar elunni magukat, tapasztalatból mondom, ilyenkor elég egy kicsit felvenni őket beszélni hozzájuk, játszani velük, megszeretgetni őket, és minden megy tovább. Aki azt mondja, hogy hagyd sírni és elkényeztetett gyerek lesz belőle az elég nagy hülyeséget beszél. Te vagy az anyja és csinálj mindent úgy, ahogy neked jó. Te vagy vele nap mint nap, jobban tudod bárki másnál, hogy mi kell neki. Nyugodj meg egy kiegyensúlyozott, egészséges lelkű, boldog kisfiad van és lesz.
2009. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre csak az idö tudja a választ. annyi behatás lehet még a gyerekednek és minden szülö másképp reagálja le a dolgokat, ha okosan tudatosan lesz késöbb nevelve, nem biztos hogy hisztis és akaratos lesz. aztán nagyban számít a személyisége.

ami biztos hogy ha most betoppanna egy kistesó, nagyon fontos a terheség alatt felkészíteni, hogy nem ö körülötte forog csak a világ, és hogy anya ugyan úgy szereti stb...

2009. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Kutatások szerint ha sokat van törődve a babával akkor egy kiegyensúlyozott lelkű felnőtt lesz és ő is ezt a normát adja majd tovább a gyerekének amikor felnő.

Az viszont tény és való,hogy így el lesz kényeztetve meg kell tudnod különböztetni mikor miért sír és csak akkor felvenni ha tényleg igazi baja van.

2009. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

nem szokott ok nélkül sírni, nagyon sokat játszik egyedül de bizony van hogy felhívja a figyelmem hogy mást akar, akkor játszom vele én pár perc múlva megint elvan a játékával, nincs felkapkodva ahogy az első válaszoló írta úgy vettem ki a szavadból hogy még nincs gyereked, majd megtudod milyen rossz hallani hogy sír az aki neked a legfontosabb, na mindegy....

ezzel csak azt akartam megtudni, hogy van itt valaki aki nem hagyta sírni a babáját és már nagyobb a gyerköc, milyen kisgyerek lett belőle?

2009. jún. 25. 19:37
 7/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is 6 hónapos a kisfiam és én sem hagyom soha sírni. Igaza van annak, aki azt írta, hogy egy baba soha nem sír ok nélkül. Ők még nem tudnak beszélni, így kommunikálnak. Te azt mondod, hogy rossz a kedved: ő sír. Te azt mondod, hogy unatkozol: ő sír. Hidd el, észre fogod venni, ha hisztizik, ráérsz majd akkor tenni ellene. Úgyhogy szerintem jól csinálod!
2009. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

ja, elfelejtettem

egy 6 hónapos baba még nem tudja mi az a hiszti szerintem

legalábbis a fiam nem szokott, igaz kényeskedni már tud :D

2009. jún. 25. 19:39
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
19:38-as vagyok. Azt mondják néhányan, hogy hagyni kell sírni a babát, majd abbahagyja. Persze, abbahagyja, de egy idő után az rögzül benne, hogy nem számíthat senkire, még a szüleire sem, hiszen, amikor segítséget kért, nem voltak ott. Egyre inkább magába zárkózik, nem kér majd segítséget, akkor sem, ha tényleg muszáj, mert úgy gondolja felesleges, úgysem segít senki.
2009. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
azért voltam kíváncsi, mert a védőnénink mondta, hogy bajok lesznek, de miért? hiszen csak szeretem
2009. jún. 25. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!