Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz így a fiamból?

Mi lesz így a fiamból?

Figyelt kérdés

szerintetek?

soha nem hagyom sírni még 1 percre sem, ha valami gondja van mindig megnyugtatom felveszem, megsimogatom megpuszilgatom és játszik tovább, most 6 hónapos a fiam.

mi lesz így belőle?

egy elkényeztetett, akaratos, hisztis rossz gyerek. VAGY?

egy kiegyensúlyozott, egészséges lelkű, boldog kisfiú?


le lettem hurrogva hogy mit csinálok majd mikor hisztizik, mert bizony hisztis lesz és hogy csak a fiam körül forog a világ az van amit ő akar...

de ez természetes nem?


2009. jún. 25. 19:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Hát azt hiszem ez a kérdés nekem szól! Amit legutóbb feltettél. A lányom 2 éves és mindig azt az elvet követtem, hogy ő érkezett mihozzánk, úgyhogy neki kell alkalmazkodnia. Persze azért a szükségleteit ki kell elégíteni! De ha éppen nem érek rá, amikor ő sír, akkor bizony várnia kell és ezt már pici kortól megszokta. A "felkapkodás" nálunk soha nem volt probléma a hátfájásom miatt és most látom ennek az előnyét, mert 12 hetes terhes vagyok. Szinte csak akkor veszem fel, amikor este a kádba teszem. Ha elesik, vagy valami baja van akkor leguggolok és megöleljük egymást. Boltban soha nem követelőzik, nem hisztizik, hogy vegyem fel. Ha unatkozik, akkor persze nyűgös, de mindig sikerül valamivel lekötni. Persze 6 hónapos gyereknél még sok mindent el lehet nézni. Az a lényeg, hogy meg tudd különböztetni a hisztit az igazi sírástól. És ha nem olyan baja van, akkor felvenni sem kell mindig, odaülsz, odafekszel mellé és úgyis lehet mondjuk mondókázni.
2009. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szívből kell szeretni és okosan, de következetesen nevelni. Nekem ez nagyon bevált és nagyon okos, értelmes, segítőkész gyerekeim lettek. Egyiket sem hagytam sírni egy percig sem soha és ez most kamatozik vissza felém. Csak így tovább, ha neked is ezt súgja a szíved!
2009. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
"ő érkezett mihozzánk, úgyhogy neki kell alkalmazkodnia" Már bocs, de úgy beszélsz róla, mint egy albérlőről... Suttogó, igaz? Én igenis örülök neki, hogy a kisfiam "felforgatja" az életünket. Egyenrangú családtag és nem egy kis betolakodó, akinek "ki kell elégíteni az igényeit".
2009. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

hogy mi lesz a fiadból? nagyon jó kérdés,ha okosan csinálod,akkor egy nagyon jó és szeretni való/tudó ember.

az én fiam hasfájós volt elég sokáig,így szinte csak kézben volt egész napokat,meg kenguru....nekem is azt mondták,hogy 4hónaposan nem lehet elkapatni,de sikerült.Most hogy már 8hónapos,próbálom kicsit önállósítani,egyedül altatni....és nagyon nehéz.Sose gondoltam,hogy ennyire tud hisztizni egy ekkora baba.szó szerint hanyatt fekszik és dobálja magát!na ilyenkor nem veszem fel,hanem gyorsan elterelem a figyelmét.Én is nagyon utálom sírni hagyni a fiam,de ilyenkor ,muszáj.

ha okosan szeretjük,és megtanítjuk nekik,hogy mit lehet és mit nem...akkor nem lesz gond velük.

boldog babázást mindenkinek

2009. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
a fiam majdnem 14 hónapos, én sem hagyom sírni, sőt, amikor ébren volt 8 hónapos koráig csak vele foglalkoztam. hogy mi lesz belőle? a fiamra csak akkor kell rászólni, amikor hisztizik, de a hisztikorszakai is akkor vannak, amikor azoknak lenni kell a nagykönyv szerint. szóval időnként próbálkozik, akkor nehéz 2-3 nap, aztán megérti, h mit szabad és mit nem.
2009. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kisfiamat én sem hagyom sírni. Nem divatból, kényelemből, hanem mert szüksége van rám/ránk. Most 8 hónapos, és kiegyensúlyozott baba, egyáltalán nem szokott sírni. Nagyon kedves, nyugodt gyerek, mindenki csodálja, hogy első baba létére mennyire jó kisfiú. Én is gondolkodtam ezen a dolgon, amit kérdeztél, de rájöttem, ez így van jól. Ettől nem hiszem, hogy hisztis lesz.
2009. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Figyelj...a fiúk kicsit mások mint a lányok szóval velük igenis szigorúbban kell bánni! Most még kicsii de ha hozzászokik, hogy van amit ő akar és minden úgy történik ahogy neki jó és magatokat teljesen háttérbe szorítjátok miatta, tényleg nem lesz jó vége.

Az én öcsém most 16 éves két 30 év körüli nővére van. Nagyon el lett kényeztetve gondolhatod, olyan volt mint egy egyke. Most javítóintézetben van mert rátámadt a szüleinkre amiért nem akartak neki több pénzt adni piára. Késsel fenyegetette őket, kommandósok vitték el végül miután egy csomó mindent eladott a lakásból és apukámmal összeverekedett 8 napon tól gyógyuló sérülést okozva neki. Annyira szerettük...mindíg minden úgy volt ahogy Ő akarta és mindenki előtt Ő volt az első. Semmi de semmi tekintélye nem maradt a szüleimnek lesz@rta őket.

Már előre félek mi lesz az én kislányomból. A mai tizenévesek már nem olyanok mint mi voltunk, muszáj már kisgyerek korban letörni a szarvukat hidd el! Főleg ha még fiú is.

4,5 hós anyuka

2009. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

húú, ezt megkaptam :)

kedves utolsó válaszoló nagyon sajnálom hogy ez lett a testvéredből, de úgy gondolom, hogy nevelés kérdése az egész, persze ha majd 3-4 éves lesz és rosszalkodik vagy bűnt követ el természetesen meg lesz büntetve (nem verve)de még ilyen pici nem fogok neki rosszat okozni nagyon imádom.

és ha nagy lesz lesznek határok, amiket igen is be kell tartania majd

úgy gondolom, amit otthon lát a gyerek azt csinálja nagy korában , nem?

2009. jún. 25. 21:31
 19/22 anonim ***** válasza:
Én sem hagyom sirni,nekem az olyan érzés,mintha átverném,könyörög nekem én meg hagyom.Én ezt nem birom.Igen nem hagyom sirni,mondhat bárki bármit,nem hagyom cserben.Én szerintem igy jobban fog bizni is.Ahogy a szived diktálja.Egyszer olvastam valahol"nincs elkényeztetett gyerek,csak rosszul nevelt..."
2009. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak röviden: a gyermekek kb. 1 éves korukig nem hisztiznek tudatosan, nem ismerik a hisztit, mint eszközt, amivel felhívhatják magukra a figyelmet. Ha sírnak, akkor valami van, lehet hogy csak annyi, hogy unatkoznak, vagy már elegük van az aktuális helyzetből. Másodszor, a kisbabákat azért nem szabad huzamosabb ideig sírni hagyni, mert, ahogy egy korábbi válaszoló is írta, az rögzül bennük, hogy hiába sírnak, ezzel kérvén segítséget, úgysem kapnak. Ezért egyre kevesebbet fognak sírni, de nem azért, mert nyugodtabbakká váltak, vagy ilyesmi. Minden anyának a saját feladata, hogy megismerje a gyermekét, ezáltal tudja nagyjából mindig, hogy miért sír, és ez alapján reagáljon.
2009. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!