Mi lesz így a fiamból?

Figyelt kérdés

Most 18 éves és van még egy éve az iskolából.Szak liceumba jár és arra hogy érettségi diplomája legyen az esély nagyon csekély(abszolút semmi).Azon az elven van,hogy ő bizony nem fog napi 8-12 órát dolgozni,hetente 6 nap,csak azért hogy ne dögöljön éhen(Ő nem egy rabszolga aki a rendszert szolgálja).Folyton azt mondogatja,hogy neki több jár,meg hogy ő megtalálja a módját a pénzkeresésnek.Ezzel nem is lenne gond,csak akkor tanulnia kellene,hogy vigye valamire,legyen jól fizető állása,de neki eszében sincs tanulni.Szerinte az iskolában csak mossák az emberek agyát és szándékosan félreinformálják meg eltompítják az emberek elméjét.Úgy gondolja,hogy az élete csak egy játék aminek Ő a főszereplője és az ÖSSZES TÖBBI EMBER CSAK STATISZTA,akiket ha ügyesen kezel akkor magasabbra juthat.Ennek köszönhetően nem tisztel senkit és képtelen másokkal szemben együttérzést tanúsítani.Volt egy családi ismerősünk akinek a lányát jól ismerte és aki nemrég sajnálatos módon elhunyt,mivel elütötte egy vonat.Az Ő reakciója röviden ennyi volt:

"Nem kéne a síneken császkálni és akkor nem b##zna el a vonat."

Egy olyan emberről beszélünk akit személyesen ismert kiskora óta.Nagyon jó esze van(iskolába osztályfőnök órán töltöttek ki IQ tesztet és az érték 125 feletti volt),tudom hogy elfogja érni amit akar,de félek hogy az Ő ideális élete miatt hány ember fog tönkremenni.

Hogyan lehetne észhez téríteni?


2014. júl. 27. 21:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet észhez téríteni. Majd az élet fogja észhez téríteni. Megtanulja majd hol a helye.
2014. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

A fiad abszolut nem buta, sot!

Nem lehet mindenkibol diplomata. Az ember ebben a rohano es eltipro vilagban csak akkor viszi valamire ha ratermett, erzelemmentes!


Meg lehet belole fonok, vagy egyeb vezetoi pozicioju ember, hidd el.


-egy 19 eves, ilyen teren igencsak tapasztalt lany-

2014. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
szociopaták már csak ilyenek....
2014. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
Remélem sokra fogja vinni valóban. Kisarkítva jól látja a dolgokat sajnos. DE ahhoz hogy vigye valamire tanulnia kell. Mond el neki hogy bárhogyan is fog pénzt keresni ha nem lesz tanult ember, majdnem mindenhol le fogják nézni a tanulatlansága miatt és neki is jobb lesz mert azért szélesebb látókörrel is fog rendelkezni. Az életben lesznek buktatók amik csípnek le az egojából, de alapvetően az ilyen szemléletű embereket nem lehet megváltoztatni szerintem.
2014. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a fiad szerintem egy (köz)veszélyes elmebeteg...


Remélem, tőlünk jó messze laktok.


Nem tudom amúgy, ennyi idősen hogyan lehetne még bármit csinálni vele. Szerintem korábban kellett volna.

2014. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Ja, a fiad, peeeersze.
2014. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szociopata vonásokat mutat. Egyébként sarkítva valóban jól látja a dolgokat. Ahhoz, hogy feljebb jusson iskola nélkül, manapság csekély az esély, ahhoz jól kell funkcionálnia a társadalomban, barátokat szerezni, akik magasabb körökbe juttathatják. Sok szociopata (vonású ember) megtanulta színlelni ezeket az érzéseket, és eredményesek a munkájukban azért, mert kihasználnak másokat. Nem tudom, a fiaddal mi lesz, én remélem, hogy konkrétan bántani nem fog senkit.
2014. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerinte az átlag emberek rettentően ostobák és könnyen lehet belőlük pénzt kicsalni.Az internet segítségével hatalmas tömegeket érhet el.Nem akarja az embereket kiforgatni minden vagyonukból,de viszont úgy gondolja hogy egy kevés pénzt elvehet tőlük büntetlenül.Egy embert ha becsapnak 5 ezer forint értékben akkor az az ember nem fordul a hatóságokhoz,de viszont ha naponta 10 emberrel teszi ezt meg,az neki hatalmas jövedelmet jelent.
2014. júl. 27. 22:37
 9/17 anonim ***** válasza:
hajléktalan
2014. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
amit leírtál az üzletszerű csalás, előbb-utóbb eljutnak hozzá hidd el, börtöntöltelék lesz tökmindegy hogy csaló vagy gyilkos vagy betörő! Tanuljon legyen valaki , találjon fel valamit, csináljon egy jó vállalkozást esze legyen, ne a csaláson járjon az esze már most... elég gáz!
2014. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!