Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet látni...

Szerintetek lehet látni előre, hogy kiből lesz jó szülő és kiből nem?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi alapján?
2014. júl. 26. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet is meg nem is. Fontos az, hogy az illető maga hogy nőtt fel és milyen tulajdonságai vannak. Ezt maximum az őt nagyon közelről ismerők tudhatják - mert az is változó, hogy melyik emberrel szemben milyenek vagyunk.


Amit többen is láthatnak de nem egyedüli és elsődleges meghatározó jellemzők a jó-rossz szülőségben, azok pl. a temperamentum, végzettség/tanultság/előrehaladásra/fejlődésre való hajlam, intelligencia, tolerancia, társas viselkedés, megjelenés/hozzáállás.

2014. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, sőt olyan is van, hogy valaki csak a már iskolás korba jutott gyerekkel tud valamit kezdeni. Mindenesetre a mély érzelmekkel, megértéssel bíró emberből nagy valószínűséggel az lesz. Talán a fokozott gondozási ösztönnel rendelkező ember is ilyen, aki növényt, állatot szeret gondozni ill. tart ilyeneket. Viszont biztosan nem lesz jó szülő az akarnokból, aki csak parancsolgatni tud és akar, aki nem ismer el más véleményt, csak a sajátját.
2014. júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,én pl nagyon szar anya lennék,úgyhogy nekem nem "szabad" gyereket szülni:D

(csak elcseszném szegényt:D)

17/l

2014. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen, de azért vannak jelek, ahogy már előttem írták.

Aki szereti úgy általában az embereket, jól kommunikál, megértő, felelősségteljes, alapból szereti a gyerekeket, van valamilyen kisállata, akit szeretettel és lelkiismerettel gondoz, kiegyensúlyozott, egyfajta nyugalmat áraszt a személye , toleráns, nem önző, nagyobb valószínűséggel lesz jó szülő.

2014. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy viszonyul valaki a családjához, hogyan beszél a barátairól, hogyan bánik az állataival! Ebből lehet látni, hogy mennyire törődő valaki, ha férfi, ha nő. És az, valószínűleg jó szülő lesz, amennyiben megfelelő időben és helyzetben érkezik a családba.
2014. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet.A túl anyagias nőből,aki imádja a rongyrázást nem lesz jó anya az élett tapasztalatom szerint.

Engem például abszolút rossz szülőnek jósoltak.Az alapján,h túlságosan is szerettem szórakozni,hebrencs voltam,megbízhatatlan stb.Nem volt jó ítélet,mert nem adtam annyira a külsőségekre,mindig is érzékeny voltam,nagyon vonzódtam a kis állatokhoz,amikről szerettem gondoskodni és a tini posztereim fele is állatosok voltak.Azonkívül nem tudták rólam,de már kamasz koromtól kezdve vettem a mese könyveket a leendő gyerekemnek.Ennyi.És jó anya lettem a gyerekeim szerint:)

2014. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Az en volt ferjem nagyon rendes csaladban nevelkedett, a rokon es mas gyerekekkel sokkal turelmesebb volt mint en es jobban is kezelte oket. Kiskoratol be volt fogva segiteni a kisebb testvereinek es az anyja fozni is megtanitotta.

Kiderult, hogy ferjnek alkalmatlan, apanak egyenesen pocsek. Az, hogy idonkent jopofizott mas gyerekeknek nem jelentette azt, hogy a sajatjait elviseli 24 oraban.

2014. júl. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet előre megjósolni. Lehet jósolni, sztereotipizálni, de mindig vannak kivételek.

Főleg a fentebbi 17/L hozzászóló nem tudhatja előre, hogy milyen ember lesz 10 év múlva.

2014. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Pontosan. Azért a gyerekneveléssel kapcsolatosan nekem is más elképzeléseim voltak még 25 évesen is, és kiderült szülés után, hogy az hülyeség.

Mind a ketten változtunk az idők során, sajnos a volt férjem nem lett érettebb, miközben én lenyugodtam. Holott előtte idegesítettek a gyerekek, türelmem és kedvem sem volt sok, hogy foglalkozzak velük. Egy kakis pelussal meg a világból ki lehetett volna kergetni.

2014. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!