Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegénység relatív?

A szegénység relatív?

Figyelt kérdés

Milyen családot tartasz szegénynek?


Mi az a szint, ahol már nem éreznéd jól magad?


2016. jan. 6. 19:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs pénz létfenntartásra (lakás, étel, ital, tisztálkodás) az nyomor. ha nincs pénz szórakozásra, kultúrára, legalább belföldi utazásra az szegénység. ha nincs pénz számítógépre, telefonra, internetre stb, az is depriváció, mert olyan tapasztalatoktól és infomációtól zárja el az embert, ami alapvető a 21. században.
2016. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha éppen kijön a pénzedből a lakhatás, étel, ital, minimális ruha, akkor megélsz, de nem élsz. Ha ezen felül még jut szórakozásra, hobbira, néha utazásra, akkor azt mondom, hogy igen, ez élet, most már tudsz magaddal valamit kezdeni. Innentől számítva, ezen felül az már gazdagság.
2016. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem relatív. Amíg iskolás és gimis voltam, nem igazán voltak barátaim, nem jártam mások házába, stb. Azt hittem, hogy mi tök átlag család vagyunk, átlagos anyagi helyzettel. Aztán később rájöttem, hogy valójában már tartottunk a szegénység felé csak nekem nem tűnt fel, mert én azt szoktam meg. Nekem természetes volt, hogy a ház esik szét, anyám segélyen, apám nyugdíjas, kocsi nincs, külön szobám nincs, a házban csak egy szobát fűtünk, mert nincs pénz, ott vagyunk mindig mindannyian, nem kapok sok dolgot, nincsenek szép ruháim, stb. Ma már tudom, hogy pl. a gyereknek a saját szoba, az hogy az egész házban meleg van télen, a gyümölcs, a kocsi sok családnak tök természetes és azt tartják átlagnak. Akkor hozzájuk képest mi szegények vagyunk. Érdekes amúgy, mert míg magunkat átlagnak tartottam, a valódi átlagot gazdagnak gondoltam.
2016. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már azt szegénynek tartom, ahol annyi jut épp, hogy rezsire meg ételre egy kevés, és ennyi semmi több.

Ez már szegénység és vegetálás, illetve egyértelműen ez alatt is minden szegénységnek minősül.


Az már nem szegény, aki a havi kiadásait tudja fizetni, tud normálisan étkezni, és még marad egy kis szórakozásra, évi 1 nyaralásra, higiéniára stb.

2016. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is szegénynek tartom, aki csak azért dolgozik, hogy hazamehessen tv-t nézni, és hó végén éppen csak kijön a pénzéből. Dolgozik, alszik, dolgozik, alszik...ezt sem tartom gazdag dolognak.


Persze van konkrét szegénység, mikor valaki alapvető dolgokat, víz, villany, lakhatás nem tud fizetni.

2016. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
Csak az én esetemet tudom leírni. Gazdag voltam, 1 milliót is megkerestem havonta. Majd férjhez mentem, házat vettünk ( hitelre, csak önrész volt benne ), terhes lettem, de 6 hónapra kórházba kerültem, mivel vállalkozó voltam, a melóm ugrott. Sokáig elvoltunk. 2 gyermekünk lett, majd a férjem lelépett az összes megtakarításommal. Rá pár évre megismertem a mostani párom, született 2 gyermekünk (4-et neveltünk együtt), majd a párom agyvérzést kapott. Most ott tartunk, hogy 110 ezer ftból élünk 6-an. Ha kifizetem a rezsit, rendelek fát, marad 30 ezer ft-unk egész hónapra. Ebben a tisztálkodási szerek és kaja van benne. Most ott tartok, van 10 ezrem jövőhónapig. ( még mielőtt kritizáltok, a szomszéd wifijét használom az engedélyével ) Hát elég szegényesen élünk, szerencsére apum, barátok, polgarmester segít. De mindez relatív, mert márciusban már talán vissza tud állni dolgozni a párom, szóval még 2 hónap....remélem kihúzzuk.
2016. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom, utolsó, nem lehet könnyű. A legjobbakat!


A többieknek köszönöm

2016. jan. 6. 22:13
 18/18 anonim válasza:

Azért az elég durva, hogy valakiben benne van a képesség havi 1 milliót keresni, majd pár év múlva meg 110 ezerből tengődik ötödmagával.


Mindannyiunknak kb ugyanolyan hosszú az élete. Szóval az adott földrajzi helyen már nem relatív a szegénység.

2016. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!