Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne bántson a...

Mit tegyek, hogy ne bántson a szegénység?

Figyelt kérdés

Szegény családból származom, ahonnan ugye köztudottan nehéz felkapaszkodni.

Most dolgozom, de keveset keresek, mivel csak érettségim van. Életemben először vannak normális saját ruháim, bár azok is csak kínai.

Annyira bánt, hogy mások jobb helyre születtek, és minden adott számukra az életben.

Ne mondjátok, hogy menjek külföldre, külföldön vagyok, de munkából itt is csak vegetálni lehet. Pláne, ha közönséges bolti eladó az ember.


Van egyátalán valaki, aki szegény családból fel tudott kapaszkodni?


22l


2015. máj. 25. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Mit értesz felkapaszkodni alatt? Mit szeretnél elérni?

Ha mást szeretnél csinálni, mint most, akkor tanulj ki másik szakmát.

És igen, feljebb lehet jutni. Persze nehezebb körülmények közül nehezebb, de nem lehetetlen. Egy volt párom, akivel még egyetem alatt jártunk évekig, szegény családból származik. Ösztöndíjas volt egyetem alatt, majd elvégezte a doktori iskolát is mellé, és ma kutató mérnökként dolgozik.

2015. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
91%

Ne az anyagi helyzeted alapján határozd meg magad. Persze sok pénz vonzza a barátokat, de az hogy milyen értékes személysiég vagy az rajtad és nem a pénzeden múlik. Legyél magabiztos, kedves, határozott, keményen dolgozó ember. Ez teszi értékessé a gazdag és szegény embert is.


Gazdagnak lenni sem leányálom, azzal is sok gond van, csak másmilyen, mert ott nem azzal bajlódsz hogyan szerezz pénzt, hanem hogyan óvd meg.


Ne másokkal hasonlítsd össze magad, attól hogy másnak több pénze van nem lesz jobb ember. Persze a jó példákról érdemes mintát venni. Dolgozz keményen, tanulj, legyél bátor és úgy fel lehet kapaszkodni. Ne abban gondolkozz hogy egész életedben eladó leszel, hanem legyen perspektívád, hova, miért hogyan akarsz eljutni. Tűzz ki célokat és azokat valósítsd meg. Ha sajnáltatod magad akkor csak elkeseredett ember leszel, ha a rossz körülmények ellenére is összeszeded magad és nem nyafogsz, hanem vidám, kedves, más szóval ember maradsz, akkor tisztelni fognak.


Én jobban tisztelem a két műszakban minimálbérért dolgozó anyát vagy a munkanélkülit aki azt mondja hogy fel fog állni, mint a siránkozó akár csak középosztálybelieket akik arról panaszkodnak mi nincs.


Örülj annak ami van és tegyél az ellen ami nincs.



http://www.youtube.com/watch?v=1v5JX2-AT6k

2015. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanmar..apam egy tyuksz..ros felvideki faluban szuletett es milliomos lett. Tanulni, tanulni, tanulni. Egyetem, idegen nyelvek, onfejlesztes, akaratero, sok munka. Szulethet az ember akarmilyen gazdag csaladba, ha ezeket nem lepi meg.
2015. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Szegény családból származom. Közgazdászként végeztem 4 éve, iskola alatt gyakornoki munkán voltam egy banknál, most is ugyanott dolgozom, főállásban, nem mondom, hogy .rva jól keresek, de röhögve megélek. Igaz, csak a rezsi felét fizetem, meg a diákhitelt.
2015. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
tisztességes munkából nem fogsz meggazdagodni. döntsd a tőkét, ne siránkozz :) a szép ruhákat se viheted magaddal a sírba, találj olyan értelmes hobbikat, ami jó érzéssel tölt el. pl food not bombs még nálad is szegényebbeknek ételosztás van majd minden országban.
2015. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rengetegen vannak, annyi titka, hogy minden nap tenni kell egy kicsit a célok eléréséhez, ne teljen úgy el nap, hogy haszontalan volt. Nagyon sok ismerősöm van, akik szegény szülők gyermekei voltak 30 éves korukra màr vállalkozó nem is egyikük, van aki kínai boltos eladó csak, mégis saját házuk ill lakásuk van, kocsi, gyerekek, valamelyik nem nősül, hajót vett. Egyikük dolgozott csak külföldön. Gyerekkorukban cipőre is alig tellett, nemhogy taníttatásra.
2015. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia :)

Én még csak igaz hogy 18 éves vagyok de a szakmámban találtam egy jó helyet ami meg is fizet. 3-4 ezret tehetek havonta zsebre. Persze ezt nem 6-8 órás műszakban csinálom sajnos, de úgy vagyok vele hogy még így fiatalon sok munkával is megéri. Nem nagyon lehet találni pályakezdőként jó fizető állást. (vagy ha lehet is nagyon ritka ) Ha teis találsz egy olyan helyet ahol megbecsülnek akkor te is sokra viheted még az életben.

18/f

2015. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szegény családból származom, ahonnan ugye köztudottan nehéz felkapaszkodni."

Mi az hogy köztudottan? Tudod te hány szegény ember jár egyetemre, és épít karriert? Ismerek olyanokat is akiket sosem tudtak anyagilag támogatni a szülei, korrepetáltak, tanultak az ösztöndíjért, dolgoztak, és most jó munkájuk van.


"Annyira bánt, hogy mások jobb helyre születtek, és minden adott számukra az életben."

Miért mindig másokat kell nézni? Te magad is vihetnéd/vihetted volna többre. Persze egyszerűbb másokat leszólni a saját életünk rendezése helyett.


"Pláne, ha közönséges bolti eladó az ember."

Ha te csak egy közönséges bolti eladó vagy, akkor az is maradsz egész életedre. Ha valaki vinni akarja valamire, annak tanulnia, fejlődnie kell folyamatosan, tudatosan. Egyik rokonom 40+ évesen ment el egyetemi szakra, hogy meglegyen a megfelelő képzettsége az előléptetéshez, beleadott nem kis energiát, időt és most jó állás a jutalma.


"Van egyáltalán valaki, aki szegény családból fel tudott kapaszkodni? "

Mint írtam, igen, lehetséges. Csak ehhez baromi sokat kell beleadnod, és céltudatosan fejleszteni magad. Ha te nem lépsz semmit, akkor ne is várd hogy többet fogsz kapni. Persze tény hogy könnyebb annak, akinek ott a biztos jövő, vagy segítik a szülei, már csak a hozzáállás is más, de ettől még mindenkinek vannak lehetőségei.


Persze mindig könnyebb kifogásokat, miérteket találni, mint nekiállni építeni az életünket.

2015. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%

Soha nem értettem hogy ha valaki prolinak születik, akkor miért akar más lenni?

Fogadja el, ahol van, ennyi!

Ha nem lenne szegény ember, akkor a magunkfajta társadalmi réteg sem létezne.

Így neked, kedves kérdező, nem tanácsolok semmit!

De mégis!

A tőkés társadalomban mindig lesznek kiszolgáló emberek, ezt el kell fogadnod!

2015. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehetetlen felkapaszkodni, csak ahhoz tanulni kell. Én a helyedben ezt csinálnám. Úgy sokkal könnyebb jó munkahelyet találni, mint sima érettségivel.
2015. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!