Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegénység szeretete mennyir...

A szegénység szeretete mennyire beteges?

Figyelt kérdés

Szegény családból származom, és rossz nevelésben részesültem. Apukám bántalmazott, anyukám meg letagadta. (Apu gyakran a szeme láttára ütött meg, majd megkérdezte anyut, bántott e, aki élből letagadta) Szóval, ennyit erről, hogy a szegény családokban szeretet van.

Sok időt töltöttem a nagymamámnál a nyaralóban, ahol nincs bevezetve a víz sem a fűtés. Nagyon szerettem ott lenni, mindig a dédimamám korabeli edényeket használtuk, saját kezűleg varrtam magamnak ruhát, és a földön aludtam, mert szerettem azt játszani, hogy szegény lány vagyok.

Ha kiskoromban összespóroltam némi pénzt, és a szüleim rájöttek, már vették is el. Egy idő után magamtól adtam már oda, mert úgy éreztem, megvan mindenem, nincs szükségem semmire, holott örökölt ruhákat hordtam, és samponra is titokban kellett kunyizni anyutól. Ha viszont épp nem volt szükségem semmire, lelkifurdalás nélkül odaadtam. Most a barátommal élek, megint színvonal alatt. Egyszobás albérlet, mosógép nincs, és a tinikori ruháimat hordom. Karácsonyra nem kaptam semmit, nem álltunk úgy. (Én tanulok, ő otthon van, igyekszem munkát találni suli mellé)

Anyukám és a nagymamám titokban dobtak össze egy kevés pénzt nekem karácsonyra, 20 ezer Ft-t, amit szépen el is raktam rosszabb időkre. Ma a barátom mondta, szeretné, ha a teljes összeggel hozzájárulnék a közös költséghez, ha már így megtartottam, nem költöttem el. Mivel jelenleg úgy érzem, mindenem megvan, jó szívvel odaadtam.

Havonta 15 ezer megy el rám étkezésre 3000 a telefonra és 3000 a tisztálkodószerekre. (meg számlák)

Tudom, hogy elég szegény körülmények közt élek, de mégis úgy érzem, megvan mindenem.


(A kapcsolatom nem jó, még mielőtt valaki ezzel példálózna)


Mennyire beteges ez?


2015. jan. 6. 00:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Ha te így érzed jól magad akkor nem beteges. Egyébként már írtál ki régebben erről kérdést, mert tisztán emlékszem rá, hogy olvastam, és szinte ugyanez volt leírva.
2015. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezt nem bántásból mondom, de gyerekkorodban olyan sérüléseket szenvedtél, hogy képtelen vagy a normális életre.


A kapcsolatod nem jó? Akkor minek vagy vele? Havi 15 ezer kajára? Az napi 500 ft-ot jelent, mit lehet abból venni?

A rossz körülmények és apád agressziója olyan súlyosan deformálták a személyiséged, hogy nem látod mi a jó és mi a rossz.

2015. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
2. te pszichológus vagy esetleg a nap kommentjére pályázól? Esetleg okosnak gondolod magad, hogy megmond másoknak a tutit? Még ha igazad is lenne lehetne kicsit finomabban. Mellesleg ha neki jó ez az életvitel akkor hajrá ha sérült fiatal korában ha nem.
2015. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tanulsz, párod otthon van.....(beteg tán, hogy nem dolgozik...??) Akkor miből éltek? Miért vagy a pároddal, ha nem jó a kapcsolatod?

Ha ez nem valami esti mese, akkor igen, nagyon beteges! Az is, hogy ez neked megfelel, és az is, hogy meg sem próbálsz kitörni a nyomorból és a kiszolgáltatott helyzetből!

2015. jan. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#2-nek igaza van, csak túl élesen fogalmazott.

Keress fel egy pszichológust.

2015. jan. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked így jó, senkinek semmi köze hozzá.

De azért halkan megjegyzem, a leírásod nem azt mutatja, hogy olyan jól éreznéd magad... De a te életed, te dolgod.

2015. jan. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha ezt viccbol irtad, elmondom, talalkoztam a valo eletben ennel ganyabb gyerekkorral, ezert valaszolok ugy, hogy felteszem: minden szavad igaz.


1. Mashol sem volt kariaji, sajnos a hasznalt ruhanak is egyre nagyobb az erteke.

2.A nyomor kiszolgaltatottsagot szul, sajat erdeked, hogy kitorj ebbol. Egy hajlektalan is tobbet eszik napi 500 forintnal.

3. A baratodnak nevezett egyen mi a sz..t csinal otthon? Amennyiben nem penzt kakal, ugy fixalja ezt a nyomorusagos helyzetet. Ha csak szep szavakkal kabit, hidd el, amint talal mas lukat, aki mellett vidamabban el lehet otthon, 10 perc alatt osszepakol, es megy oda. Es akkor vege a romantikus se veled se nelkuled, szegenyen is egyutt sztorinak.

4. Tanulj hasznalhato szakmat, amiket az allashirdetesekben keresnek, ne azt amirol a kepzok azt allitjak, h. az. Mindezt estin, es jelentkezz egyik gyosretterembe dolgozni. Ott talalsz alberlotarsat szinte biztos, es akkor akar napi 1000 penz is jut kajara, meg lesz kari aji is jovore.

5. Ne nyalogasd a sebeidet, ne keress onigazolast a nyomorult helyzetedre, hanem lepj. Es ne ide irogass.

2015. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagy 100as...Meséljem el én a gyerekkorom? :D

Keress fel egy pszichológust minél hamarabb!

2015. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

Azt hittem a véleményünkre kíváncsi a kérdező és nem egy rózsaszín-cukros-tejszínhabos válaszra, hogy mindent csúcs szuperül csinál.


Nyilvánvalóan nem normális/egészséges körülmények között él.


UI: Nem vagyok agykurkász csak érdekel a téma ;)

2015. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem beteges.Az lenne a jó,ha minél többen így gondolkoznának.Olyan nemes és követendő példa vagy.Mindig egy ilyen feleségre vágytam.
2015. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!