Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy éltétek át a tragédiát...

Ti hogy éltétek át a tragédiát? 13/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy apu váratlanul egyik pillanatról a másikra vasárnap meghalt.

Ő volt a kenyérkereső a családban,mert édesanyám nem tud dolgozni,mert betegsége van és nem kap semmit se,mert Németországból jön elég pénz.

Apu Németországban dolgozott és most lehet nem kapunk semmit se onnan. Mindenki együtt érző velem és kedves nem ez a gond. Hanem,hogy anyu,ha itt megigényli az özvegységit és az árvaságit mennyi lenne a befolyó összeg?

100.000Ft alatt?

Amúgy apukám 1100€ körül keresett+140.000Ft volt a kintről jövő családi pótlék.Ez ugye meg fog szűnni szerintem mert már apu nem fog dolgozni Németországban.

Anyu kapott egy levelet,hogy ha nem javul ez a sok megterhelés 4 héten belül,akkor befekszik 1 hétre a kórházba. Amúgy Rehabilitációs járadékot kapna,ha nem kaptunk volna ennyi pénzt.. Most hogyan lesz? A magyarok meg tudják azt is csinálni,hogy ha anyu megigényli a rehabot nem fog kapni özvegységit?

Kérem segítsetek.



2013. ápr. 13. 14:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Amúgy én ugye 13 éves lány vagyok a bátyám 17 éves és az öcsém 10 éves. Édesanyám 37 éves édesapám 57 éves volt.
2013. ápr. 13. 14:47
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Mi a kérdés?

Anyukád kaphat özvegyit, a gyerekekre árvaságit és családi pótlékot amíg tanulnak.

2013. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Megszűnik a kintről kapott családi?

Mennyi lenne az özvegységi vagy az árvasági?

2013. ápr. 13. 14:52
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád feltétlenül és minél hamarabb keresse fel a legközelebbi nyugdíjigazgatóságot, ott mindenre választ fog kapni.
2013. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
A kintről jövő családi megszűnik mert nem lesz aki igényelje tovább. Minél senki nem dolgozik Németországban aki igényelhetné. Anyudnak Magyarországról kell igényelnie a családit, és ha mindhárman tanultok még akkor a kiemelt családit kapjátok. Nem árt a németeknek is jelezni (bár szerintem apukád munkahelye valószínű hogy jelezte) hogy apukátok elhunyt, és ezért nem vagytok jogosultak a német támogatásokra. Nem árt utána járni hogy apudnak halál esetén jár-e vissza adótérítés.. Mert arra jogosultak lennétek még. Anyud kérheti Magyarországról az özvegységit még akkor is ha orvosi támogatást kap..De az özvegységi csak 1 évig jár.. Kérhet önkormányzati támogatást. Kérhet árvaellátást..
2013. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
5.-nek: Tévedsz az özvegyi nyugdíjjal. Ha van legalább kettő gyerek, aki után árvaellátást kap az özvegy, addig jár, amíg az az állapot fennáll. Egy év arra vonatkozik, hogy akkor magasabb összeget kap (az elhunyt elméleti nyugdíjának 60 %-át, utána 30 %-ot)
2013. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Részvétem! Irány a nyugdíjintézet, gyámügy, önkormányzat szociális osztály.
2013. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
5-ös csak 1 évig jár az özvegyi,utána akkor, ha az édesanyja nyugdíjas lesz. Apum tavaly hunyt el onnan tudom. Édesanyám csak őszig kap özvegyit!
2013. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy apunak van biztosítása ami jövőre járt volna le.
2013. ápr. 13. 15:40
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
jaj, el ne higgyétek már, hogy ezt egy 13 éves gyerek kérdezte... 13 évesen nincs az ember ennyire tisztában ezekkel a dolgokkal, ahogy ő ezt így leírta... na meg ha meghal egy gyereknek az apukája, nem ez lesz az első dolga, hogy ilyen kérdezzen a gyk-n....
2013. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!