Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy éltétek át a tragédiát...

Ti hogy éltétek át a tragédiát? 13/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy apu váratlanul egyik pillanatról a másikra vasárnap meghalt.

Ő volt a kenyérkereső a családban,mert édesanyám nem tud dolgozni,mert betegsége van és nem kap semmit se,mert Németországból jön elég pénz.

Apu Németországban dolgozott és most lehet nem kapunk semmit se onnan. Mindenki együtt érző velem és kedves nem ez a gond. Hanem,hogy anyu,ha itt megigényli az özvegységit és az árvaságit mennyi lenne a befolyó összeg?

100.000Ft alatt?

Amúgy apukám 1100€ körül keresett+140.000Ft volt a kintről jövő családi pótlék.Ez ugye meg fog szűnni szerintem mert már apu nem fog dolgozni Németországban.

Anyu kapott egy levelet,hogy ha nem javul ez a sok megterhelés 4 héten belül,akkor befekszik 1 hétre a kórházba. Amúgy Rehabilitációs járadékot kapna,ha nem kaptunk volna ennyi pénzt.. Most hogyan lesz? A magyarok meg tudják azt is csinálni,hogy ha anyu megigényli a rehabot nem fog kapni özvegységit?

Kérem segítsetek.



2013. ápr. 13. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, lehet, hogy a te gyerekeid nincsenek tisztában az ilyen dolgokkal, de például én is ismerem (sajnos) ezt a témát. Ha valaki benne él és olvasgat muszájból szépen ráragadnak az információk.

15/L

2013. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%

Meghalt édesapád,és neked az a legnagyobb problémád,hogy honnan és mennyi pénz folyhat be??!!Ez most komoly???

Mintha meg se viselt volna az elvesztése,pedig váratlanul ért titeket!Fura vagy kérdező...

2013. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolóm!

De megviselt,vasárnap amikor dél után 13:00 körül megtudtam,hogy apu meghalt bedepiztem és a szomszéd,a nagybátyám mondogatta,hogy ne adjam fel az élet megy tovább,mert meg akartam ölni magam.

Anyu közbe az ügyeleten volt,hogy megkapjuk a halotti papírokat,hogy a temetkezési kft elvigye édesapámat.

Az osztályfőnököm és a hitoktatóm nagyon megnyugtatott és azt mondta,hogy most az a legfontosabb,hogy aput el bírjuk hamvasztani és én segítsek anyunak mindenben.

Most egy kicsit jobban lettem és mivel anyu már a kenyér árát is végiggondolja,hogy vegyen-e kenyeret ezért feltettem a kérdést,hátha itt segítenek..

Néhányan segítettek nagyon sokan és nagyon szépen köszönöm nekik az ilyeneknek akik haszontalan válaszokat adtak természetesen lepontoztam.

2013. ápr. 13. 18:28
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Érdemben nem tudok válaszolni sajnos, azt viszont hozzátenném, hogy aki ebben nem volt benne, az persze hogy nem érti meg miért kerül szóba szinte azonnal a pénz kérdés. Mennyi minden is változik meg egy család életében, ha a kenyérkereső kiesik. Mennyi mindent el kell intézni, be kell jelenteni. Fogalma nincs az embernek, hogy egyáltalán milyen szerveket kell felkeresni. Ott a kétségbeesés és az elkeseredettség, de az élet megy tovább és sajnos nagyon is fontos az, hogy ilyenkor az ember megtalálja, hogy milyen forrásokhoz fordulhat. Ha valaki feje fölött 13 éves korában már ilyen szavakkal dobálóznak, akkor ráragad, sajnos nekem is van tapasztalatom benne.
2013. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

12-es vagyok!

Elnézést,akkor lehet én olvastam félre valamit!

Részvétem édesapád miatt,és kivánom,hogy minél hamarabb rendeződjön az anyagi problémátok!!

2013. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én pl 12 évesen már meloztam és segítettem eltartani a családot , van egy 17 éves batyad ő is munka képes így ha elmennetek valami diák kunkara volna egy iis plussz bevétel amit anyukatoknak adhatnatok segítség képpen
2013. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy végre megértettétek!

Valószínűleg az lesz.

2013. ápr. 14. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!