Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek át a különköltö...

Hogyan éltétek át a különköltözést?

Figyelt kérdés
Elszakadni a szülői háztól, saját életet kezdeni..
2013. jan. 27. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Előre szóltam pár hónappal, a férjem akkoo velünk lakott, gyűjtöttük a kauciót és ahogy megvolt elmentünk. Tartjuk a kapcsolatot átjárunk, az elején üresnek tűnt a ház, nem volt zsibongás aztán marhára jól belejöttünk és nem is mennénk már vissza.
2013. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóságos áldás volt.Igy éltem meg.
2013. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan élveztem! Sok mindennel nem értettem egyet, amit a szüleim csináltak, de náluk nem tehettem semmit, az ő házuk, az ő váruk felfogás uralkodott.

A saját lakásomban viszont végre mindent úgy csinálhattam, ahogy nekem tetszett. Sokkal jobban éreztem magam a különköltözés után.

2013. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Imádtam :) Az utolsó hónapokban nagyon sokat veszekedtünk anyukámmal, mert egyszerűen nem bírtuk elviselni egymást egy fedél alatt. Én pl. későig tanultam az egyetem miatt, és ha hajnalban mentem le mosdóba (én laktam a padlástérben, a mosdó pedig pont szemben van az ő szobájukkal, ahol folyton nyitva hagyták az ajtót), akkor jött a morgolódás, hogy miért nem tudom ezt elintézni este 8-kor (??), meg miért trappolok a lépcsőn (fa lépcső, bármit csinálok, az bizony nyikorog). Teljesen máshogy éltünk, én pl. mindig rászóltam, hogy talán a sáros csizmát le kéne venni az ajtóban, nem végigjárni vele a házat, vagy nem kéne felesleges cuccokra költeni, meg újabb hitelkártyát igényelni, amikor a számlát is alig tudjuk kinyögni, de sosem értett meg. Igazi megváltás volt, amikor összeköltöztem a párommal teljesen külön (ez nyáron volt), amikor senki nem kezel le, mert fiatalabb vagyok, akkor megyek mosdóba, amikor akarok, ha éjfélkor jön rám a muffin sütés, akkor megcsinálom, szóval nagyon élvezem, egy cseppet sem hiányzik a szülői ház. Az egyetlen, ami viszont igen, az a két kistestvérem (6 és 9 évesek), de próbálok hazalátogatni miattuk. Azóta anyukámmal is nyugodtabb a viszonyunk, na meg tudja, hogyha kötekedik, simán nem hívom fel pár hétig, szóval visszafogja magát :)
2013. jan. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem először nehezen ment. Pedig anyukámékkal szemben vettünk házat. A férjem az már többször elszakadt így neki nem volt nehéz. Ő 11 évesen elköltözött a nagyszülőkhöz. Akik anyukámék mellett laknak. Majd később hozzánk, igaz hogy hazajárt fürdeni meg otthon voltak a cuccai de igazából nálunk volt lényegében. Majd mikor megvettük a házat, ő nagyon sok idő töltött ott hiszen ő újította fel. Én nagyon jó viszonyban voltam a szüleimmel, szerettem otthon lakni és féltem a változásoktól. Nagyon ráparáztam az anyagiakra, hogy lesz, hogy jövünk ki.( Szerencsére jól) hogy tudok rendben tartani 1 házat mikor otthon a szobám mindig romokban állt. Nagyon sok félelmem volt ami szerencsére alaptalan. Az első 1-2 hétben sírdogáltam, de úgy kb 2-3 hét után mikor megszoktam a környezetet igazán nagyon jó lett. Már 3 éve együtt élünk és életünk legjobb döntése volt a különköltözés. Nagyon jól kijövünk a férjemmel, szeretünk ott lakni. Utólag belátom hogy nagyon ráparáztam. De ilyen vagyok. Nem szeretem a bizonytalant.
2013. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem borzalmas. Az én családom teljesen normális, imádom őket, ezért is volt ilyen nehéz. De a sztori:


Már 3 éve építgettünk, újítottunk párommal egy régi parasztházat. Azért tartott ilyen sokáig, mert igyekeztünk hitel nélkül és mindent sajátkezileg megoldani, ami munka mellett kissé nehézkes. A három év alatt csak az lebegett a szeme előtt, hogy milyen jó lesz végre beköltözni, végre csak ketten leszünk stb.

Az első "pofon" akkor ért, amikor végre költözhetővé vált a házikó, és elmentünk anyukámmal bevásárolni. Hát majdnem elsírtam magam a polcok között, hogy én már nem "odahaza" vásárolok, hanem ahová beköltözünk. Na, itt már kezdett gyanús lenni, hogy ez mégsem úgy van, ahogy gondoltam, hogy milyen jó lesz.

A második "pofon" volt, amikor otthon összepakoltam a ruháimat (vagyis a bő felét, többre nem voltam képes).

A harmadik, amikor a fürdőből kipakoltam a piperéimet, akkor tört rám úgy igazából, hogy az életemnek egy korszaka lezárult.

Ez most karácsony előtt volt kicsivel. Szóval már kicsit több, mint egy hónapja költöztem el otthonról, a könnycsatornáim hihetetlen tiszták, és ünnepek ide vagy oda, fogytam 3 kilót az első két hétben, és azóta még közel kettőt.

még mindig nehéz, de már valahogy könyebben viselem. Azért néha még hazamegyek oda aludni, és minden nap beszélek legalább telefonon az otthoniakkal. 5 km-re költöztem.

2013. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!