Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, akik az első, második...

Nők, akik az első, második barátjukhoz mentek férjhez! Mennyire érzitek, hogy "nem éltétek ki magatokat"? Bánjátok, hogy ilyen korán elköteleztétek magatokat?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a barátom 20. Lassan két éve vagyunk együtt, és tudom, hogy minden szerelmes ezt mondja, de egyszerűen úgy érzem, hogy nekünk tényleg együtt kell maradnunk. Annyira nehéz volt az első év, olyan sokat kellett csiszolódni, mégis annyira szeretjük egymást, hogy egyszerűen nem tudom máshogy elképzelni. Nekem már nincs "kedvem" mással ezeket a dolgokat újra megharcolni, másokhoz alkalmazkodni, ha egyszer itt van számomra Ő, aki tökéletesen megért, és tud kezelni. Persze ez oda-vissza működik.

Csak a hétvégéket töltjük együtt, plusz az összes szünetet, és nagyon jól megvagyunk akkor is, ha 2-3 hetet töltünk együtt. Most már nagyon harmonikus a kapcsolatunk, és nem akarom ezt elveszíteni.

Viszont azzal ijesztget mindenki, hogy nekem még ki kell élnem magam, másokat is kipróbálni. De minek próbálnék ki mást, ha ő minden téren tökéletesen megfelel számomra?

Neki rengeteg barátnője, hosszabb-rövidebb kapcsolata volt előttem, azt mondta, neki már nincs szüksége erre, de ő is tart attól, hogy egyszer csak beüt a krach.

Nem nagyon vágyom a bulizásra, de ha ahhoz lenne kedvem, elengedne, vagy eljönne velem, tehát erről sem maradok le.


2012. máj. 20. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem éltem ki magam ez a dolog a kapcsolatunk elején problémát jelentett de nem bántam meg hogy ő lett a férjem.19évesen jöttem vele össze az első barátom volt,összeköltöztünk és azóta együtt vagyunk,10éve.Nem érzem azt hogy hiányzik az hogy más pasikat is kiprobáljak,de nem mindig volt ez igy.Hűséges maradtam,de nehéz volt.
2012. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el minden ember más, más igényekkel. Igen, valóban sok fiatal pár megy emiatt szét, mert hogy nem "élték ki" magukat. De ez teljesen személyiségfüggő. Egy jó barátnőm 16 éves korában jött össze élete első fiújával és már 12 éve együtt vannak. :) Nem hiányzik neki más pasi az életéből.

Élvezd ki, hogy ennyire szerelmesek vagytok, aztán ki tudja, lehet tényleg együtt maradtok örökre. Ha meg nem így lesz, gazdagabb lettél egy csodás szerelem emlékével. :)

Ne ijesszen meg mások bölcselkedése, senki nem láthat a jövőtökbe. :)

2012. máj. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én 22/L vagyok. Én is most járok az első barátommal, és biztosan tudom, hogy Ő az igazi, Őhozzá fogok feleségül menni, és senki más nem kell.


Egyrészt igazuk lehet azoknak, akik nem hiszik, hogy tényleg együtt fogtok maradni. A szerelem elvakít, és ha elmúlik (márpedig mindenképp elmúlik, és jó esetben mély szeretetté alakul...), ha elmúlik, akkor látjuk egymás hibáit, és nem ad a szerelem erőt azok elviseléséhez, és ha nem köt össze házasság, szétmegyünk (illetve aki csak divatból házasodik, az annak ellenére is szétmegy-elválik).


Másrészről ez nem egy lehetetlen dolog, hogy elsőre megtaláljuk, aki hozzánk való. Én például katolikus vagyok, barátom is az, és nem élünk nemi életet házasságig. Sokan riogattak, hogy meg lesz ennek a böjtje, mert nem éljük ki magunkat, és 2 év házasság után majd másnál keresi a hiányzó izgalmakat. Én ezt nem hiszem el.Ha az ember tisztességes, hűséges, és komolyan gondolja , akkor kitart a házastársa, párja mellett akkor is, ha épp valami másra vágyik. Nem állatok vagyunk, hogy az ösztöneink, a pillanatnyi szükségleteink után menjünk. Fellángolások bármikor jöhetnek, de attól vagyunk emberek, hogy tudunk rájuk nemet mondani.


És végezetül egy pozitív példa a családomból: Unokanővérem hetedikes korában ismerkedett meg a jelenlegi férjével, akkor kezdtek járni. Igaz, akkor szakítottak, de gimiben újra összejöttek. Ő most 29 éves, már házasok, és van két gyönyörű babájuk :)


Sok boldogságot kívánok Nektek! :)

2012. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok házas, de 6 éve vagyok párommal, szintén fiatalka vagyok (22), de soha nem éreztem késztetést kiélésre.

Nekem annyira a stabil, biztonságos, mély érzelmeken alapuló kapcsolat a zsánerem, hogy el se tudnám képzelni, hogy buliról-buliba, pasiról-pasira szálljak.

Biztos, hogy mindig van jobb az éppen aktuálisnál, de senki sem hibátlan, tökéletes!

Ha a kapcsolat jól működik, nincsenek komoly problémák, vagy olyan tettek, amik nem férnek az értékrendetekbe, akkor semmi gond nincs.

22/L

2012. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az én életemben 1 férfi volt, van és lesz...ez a férjem...19 évesen jöttünk össze... egy pillanatig sem éreztem még, hogy "nem éltem ki" magam, vagy valami hasonló... boldog vagyok, boldogok vagyunk... :) 28/nő
2012. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Örülök, hogy ilyen sokaknak sikerült elsőre megtalálni a tökéletes párt.

Persze azzal tisztában vagyok, hogy lesz kísértés, de szerintem neki ugyanúgy lesz, annak ellenére, hogy több kapcsolata is volt már. Nem hiszem, hogy ezt el lehet kerülni. Szerintem a legfontosabb, hogy ezeket is meg tudjuk egymással beszélni, és akkor nem lehet probléma.

Mindenkinek sok boldogságot!:)

2012. máj. 20. 17:07
 7/15 anonim ***** válasza:
16 évesen jöttem össze az első barátommal. Előtte sok kalandom volt, próbáltam megtalálni az ideális társamat, bár nem feküdtem le senkivel, de azért az ágyig eljutottam több fiúval is. Ezt megelégeltem, hogy végül egyikből sem lett semmi komoly, és pont ekkor találkoztam össze a barátommal aki akkor 23 éves volt. 3 hónapig tartott míg összejöttünk, addig csak ismerkedtünk. Ahogy összejöttünk egy hét múlva már le is feküdtem vele, és a mai napig együtt vagyunk. 20 voltam mikor összeházasodtunk, ő pedig 27. Most 22 és 29 évesek vagyunk. Nem bántam meg, hogy hozzá mentem, és nem keresgéltem tovább, csak azért, mert mindenki azt mondta, hogy éljek még. Élek én, csak vele. És ezt így is akarom még sokáig.
2012. máj. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hülyeség ez a "kiélés" szöveg, nyílik a bicska a zsebemben, mikor hallom...

A párom előtt egy barátom volt, de az nem volt komoly, nem is tartott sok ideig.

16-17 voltam mikor megismertem a páromat. Én sosem voltam az a "pasizós" lány, ha terveztem akkor mindig hosszútávra, max nem jött össze:)

Nekünk is voltak súrlódásaink eleinte, voltak gondok a féltékenykedéssel, bizalommal, de azt gondolom 16-17 évesen ez rendben van. Sokat voltunk együtt, mesismerkedésünk pillanatától kezdve naponta találkoztunk rengeteg időt töltöttünk együtt. Már akkor mindenki azt mondta "megunjátok egymást", én erre csak azt tudtam mondani, hogy ha megunjuk egymást akkor az valószínüleg rossz, és akkor még szerencse hogy kiderül, hogy nem illünk össze...

Később egyetemre mentünk, más-más városba, na ez egy igazi próbája volt a kapcsolatunknak. De megnőtt a bizalom, sokkal közelebb kerültünk egymáshoz. Most leszek végzős és nyáron költözünk össze, úgyhogy ez a várakozás időszaka :)


A bulizásra visszatérve, meg ne halljam, hogy "elenged". Persze, hogy el, hiszen nem vagy a szolgája, sőt nem kell az engedélye, hogy elmehess bulizni...Nálunk ezzel nem volt gond, egyikünk se nagy partiarc, sokkal jobban szeretjük a koncerteket, kirándulásokat, beüléseket a haverokkal. Cigizni nem cigizünk, piát ünnepekkor max, de akkor is tudjuk, hol a határ. Folyton megfogadjuk, hogy "majd egyszer megrészegedünk" pl. érettségikor, ballagáskor, de még mindig nem jött össze. Ez nem is gond.

Mi annyira szeretjük egymást, hogy már nem hiszem, hogy lenne valami, ami elválaszt. Tiszteljük egymást, és hazudni nem hazudunk egymásnak. Nem is tudnék a párom szemébe hazudni...megcsalás szóba se jön, nekünk több kell a szeretkezéshez, mint testiség... Úgyhogy papoljanak csak nekünk, mi sajnáljuk, hogy ők nem érthetik.



Ha nálatok is kialakul a feltétel nélküli szeretet, bizalom, tisztelet, akkor minden sinen lesz.

Sok boldogságot:)

2012. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja és igen, élünk mi is, csak éppen együtt...és nekem ez az ÉLET, mindent vele akarok látni, érezni, megtapasztalni...


22-L 22-F

2012. máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, már észrevettem én is, hogy fura ott a végén az az 'elenged'. Ki is akadnék, ha nem engedne:D Szóval nem csinál belőle problémát:)
2012. máj. 20. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!