Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegénység relatív?

A szegénység relatív?

Figyelt kérdés

Milyen családot tartasz szegénynek?


Mi az a szint, ahol már nem éreznéd jól magad?


2016. jan. 6. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy kinek mi a szegénység. Én megtapasztaltam, hogy a gazdagság sokszor nem pénzzel mérhető. Ha akarod szívesen ki is fejtem neked ezt.
2016. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Leírhatod, érdekel
2016. jan. 6. 19:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol már nincs egy állandó hely ahol alhatsz, amikor rokonról rokonra vagy szállásról szállásra mész aludni, és nem biztos, hogy aznap lesz mit enned, vagy mit a lábadra húznod.
2016. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egyertelmuen. A szegenyseget vagy gazdagsagot mindig csak egy adott kornyezetben, viszonylagosan lehet ertelmezni.
2016. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én nem olyan helyzetben vagyok, amit a kettes leírt. A volt férjemnek nagyon jó munkája van, kint Nagy-Britanniában. De nagyon ritkán tudott hazajönni, volt olyan, hogy majd hat hónapig nem is láttam. Ha itthon volt is, akkor is szinte csak a munka, munka és munka. Bejártuk szinte egész Európát, nyaraltam Görögországban, Cipruson, Spanyolországban. Két kézzel szórhattam a pénzt. De hiába minden, ha nincs kivel megbeszéld a problémáidat, nincs a gyerekednek apja. Tíz év után közöltem, hogy elválok. Beadtam a válópert, csak a gyermekelhelyezést kértem tőle. Igaz "rákényszerültem" (idézőjelben a kényszerültem, mert valamikor is dolgoztam) hogy elmenjek dolgozni, ekkor ismertem meg, a jelenlegi élettársamat. Igaz, nincsenek már olyan nagy nyaralások (Ciprus, Franciaország, Görögország stb) esetleg egy évben egyszer a Balaton, vagy Lillafüred. De úgy érzem, hogy végre család vagyunk, a párommal mindig megbeszélünk mindent, mindig segítségemre van. Ezért mondom, hogy nemcsak pénzben mérhető a gazdagság.
2016. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ja még annyit, hogy a gyerekem nálam van. Nem nála.
2016. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szamomra a szegenyseg fogalma az alapveto szuksegleteknek a hianyat jelenti. Ha nincs melegviz, futes, etel a hutoben vagy egyaltalan huto.
2016. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen a szegénység relatív. Sok gyerek szegénynek tartja a családját mert nem kaphatja meg a 100ezer forintos telefont. Sokan szegénynek tartják magukat, mert nem mehetnek Korfura nyaralni.


Én azt a családot tartom szegénynek és egyben ott nem érezném magam jól, ahol ahol az alapszükségletekkel gond van. (víz,villany,fűtés), ahol agyalni kell, hogy mit főzzek, hogy hónap végén is legyen miből vásárolni, ahol nem engedheti meg magának az ember az évszaknak megfelelő öltözetet.

2016. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez az anyagi szegénység, amit én leírtam, az a lelki szegénység. Egyik se jó. Összeteszem a két kezem és hálát adok a sorsnak, hogy egyikben se szenvedek. Bár hozzáteszem, hogy még előfordulhat, szóval el nem bízom magam.
2016. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

ha egy mai fiatalt kérdezel

ha nincs pénze iphonra, havi több ezre sminkre, piára, cigire elsirja magát menyire szegény

2016. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!