Miért nagy a relatív szegénység a fejlett országokban?
mert relatív keveset keresnek...
attól is függ,hogyan élnek,mire költenek.a kevés pénzt is be lehet osztani okosan,de manapság kell az iphone,laptop,új ruha..stb
Azért, mert a gazdagság abban gyökerezett, hogy rengeteget termeltek, és a fél világot ellátták használati eszközökkel, vagy termelési eszközökkel.
De közben a befektetők rájöttek, hogy spekulációval jobban lehet keresni, meg ha alacsonyabb munkabérű országokkal termeltetnek, a munka "elköltözött" a fejlettebb országokból Ázsiába, megszűnt több millió munkahely, a spekuláció meg nem tud annyi gazdag embert eltartani.
Szóval nől a munkanélküliség, a középosztály lecsúszik, és egy vékony réteg pedig tovább gazdagodik.
A sátortábort / gettót azért nem nevezném relatív szegénységnek. A relatív szegénység, mint fogalom, leginkább az éves statisztika sminkelésére jó (lásd: "létminimumon élők"), mivel abszolút jövedelmekben számol, nem véve figyelembe a helyi sajátosságokat (pl. BC-ben 2-szer annyi a lakhatás, mint Torontóban), sem az egyéni sajátosságokat (pl. ha valakinek pl. cukorbetegség miatt diétáznia kell, akkor jóval többet költ ételre; mivel arra nincs támogatás, így az extra ktg-ként megjelenik a családi budgetban).
Globálisan:
Egy előttem szólóhoz csatlakozva; a komparatív előnyök maximális (és spekulatív?) kiaknázása kombinálva az agyatlan (vagy korrupt?) gazdaságpolitikai húzások tömkelegével. E mellett a legnagyobb problémát az okozza, hogy a tehetős középosztálybeli rétegek (alsó-átlag-felső) fokozatosan zsugorodnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!