Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem túlzás hogy anya a...

Csak nekem túlzás hogy anya a nagypapám születésnapjára egy 12 ezer forintos tollat vett?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 13:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak neked túlzás. A szeretet nem forintban mérik és nem is szokták méricskélni. Édesanyád azért vett neki ilyen tollat, mert megtehette és mert szereti. Nem gondolnám, hogy a szád elől vette el a falatot, ugye?


Egy 12 ezres toll valószínűleg egy nagyon szép, minőségi töltőtoll (és még nem is a legdrgábbak közül való), amit az ember születésnapra vesz, vagy karácsonyra, diplomaosztóra. Mint pl. a nagyon szép órákat.


Bár nekem élne imádott nagyapám, lehoznám a csillagokat is az égről neki, nemhogy egy drágább tollon kattogjak.

2016. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

1. nem te kaptad

2. nem te fizetted

innentől semmi közöd az egészhez.

2016. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak neked túlzás. Az előzőnek ment az up.
2016. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha a korosztályod minden tagja így gondolkodik mint te, akkor elég nagy sz-rban vagyok, hisz elvileg a te generációd fog eltartani engem aktív nyugdíjas koromban.
2016. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de amint olyan korba léptem hogy nem hagyom el és nem adom kölcsön a tollakat, (középiskola) szó nélkül megvettem a karácsonyi pénzemből a 8000 ft-os Parker golyóstollat. (mondjuk ehhez az is kellet, hogy egyszer édesapám kölcsönadott Parker tollával írjam meg a házit és rádöbbenjek hogy mennyivel jobb) Pedig ezek még a Parkernél az "alsó" kategóriát képviselik. Kb. ennyibe kerül egy olyan toll ami tényleg megbízható, nem maszatolódik, hidegben is lehet írni vele és olyan fogása van, hogy nem görcsöl tőle az ujjam/kezem fél óra után. (amikor a diákok panaszkodnak hogy a sok írás miatt fáj a kezük, na, az speciel 90%-ban azért van, mert rossz a toll külső kialakítása és nem lehet normálisan fogni) Illetve normális patronokat lehessen hozzá vásárolni amik sokáig kitartanak. 8 éve vettem meg és a mai napig kiszolgál úgy, hogy ugyanolyan esztétikus állapotban van mint amikor megvettem.


Ha azt akarom hogy még szép külsővel is rendelkezzen amit ajándékba is adnék, simán 12.000 ft-nál indul. Egy fából készült vagy faberakásos 20.000, egy olyan amiknél egzotikusabb fát/fákat használnak, 30.000.


Ehhez még hozzászámoljuk, hogy édesanyád a saját apjának vette ajándékba és ahogy nézem, közel sem arról van szó hogy ezzel a szádból vette ki az ételt, így nem, egyáltalán nem túlzás hogy ilyet vett ajándékba. Sőt, ha a saját szüleimnek veszek valamit és megengedhetem, ez az alap.

2016. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Gondolom, hogy majd az esetleges hagyatékra sem tartasz igényt!

Amúgy nem volt az annyira drága toll, ha megnézed az alábbi linket:

[link]

2016. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
96%
Aki azt állítja hogy ebből a pénzből bizony lehet akár 100 tollat is venni, de ezek a Parkerek és társaik több ideig szolgálnak mint egy műany&ag, illetve jóval több tintát is tartalmaznak ha golyóstollról van szó.
2016. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
95%
B'szki, és a kérdés olvasásakor még azt hittem, túl kicsi ajándéknak tartod... Te komolyan sajnálod nagyapádtól a tollat? Nem te vetted, öcsém...
2016. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
95%

"És nekem az a problémám, hogy 12 ezer forintból mást is lehetne venni, és egy rohadt toll miatt felesleges ennyit kiadni."


Lehet mást is venni, de akkor meg az lenne a bajod?

Amúgy miért is felesleges kiadni ennyit egy tollra? Elhiszem, hogy vannak 200 ft-os tollak, de most őszintén, keressetek már elő egy 10 évnél régebbi 200 forintos tollat, ami még fog, és jó állapotban van... Nekem egy csomó 200 ft-os tollam van, és három havonta dobálom ki őket.

Ez a 12 ezres toll ez még 20 év múlva is toll lesz.

A Parker tollak nem véletlenül ilyen drágák, ezek minőséget képviselnek, eleganciát sugároznak, és nagyon is szép ajándék. Őszintén szólva én nagyon örülnék egy ilyen tollnak ajándékba.

Nem értem, te sajnálod nagypapádtól az ajándékot?

2016. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi szülők,amikor rájövünk,hogy mi mindent kaptunk szüleinktől,s mennyire nem adhatjuk azt vissza,néha túlzásokba esünk.Ez különösen akkor szakad ránk,amikor a halál rájuk kopogtat egy komolyabb betegséggel.


Tudom,számukra több érték,ha elmondjuk,leírjuk nekik mi mindenért vagyunk hálásak,de nem mindenki tanulta meg kimondani a kifejezhetetlent.


Édesanyám halála után mesélte édesapám,hányszor elolvasták újra,és újra szüleimnek Amerikából írt hálás leveleimet.Milyen jó,hogy szakítottam rá időt,energiát,még jó időben!

Mi hasznát venné a sírjára hordott vagyont érő virágoknak?

2016. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!