Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet azon túllépni,...

Hogyan lehet azon túllépni, hogy a szüleim boldogtalanok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy úgy érzem fulladozom a családomtól. Ha hazamegyek, azt látom magam körül, hogy boldogtalanok a szüleim. Az apám azóta iszik, amióta az eszemet tudom, vele egy éve nem is beszélek. Nem minthogyha azelőtt olyan mély kapcsolatunk lett volna, nem ismer engem, igazán talán én sem őt, de amit látok belőle, egyrészt undorítónak tartom másrészt sajnálom hogy így alakult az élete. Nem csak ez a probléma, mert ha ezen kívül a család többi tagja mondjuk olyan lenne, akire fel tudok nézni, vagy legalább csak egyvalaki lenne köztük ilyen, akkor ezzel megbirkóznék valahogyan. Igazából az összes családtagom boldogtalan, ha hazamegyek mindig a panaszkodás megy, a "nyavalygás", hogy jaaaj már megint ez meg az. Szörnyű hozzáállás dolgokhoz, mások hibáztatása a saját hülyeségük miatt,... A szüleim meg teljesen elveszett emberek, nem találják magukat...a házasságuk tönkrement.. Nem tudom, mit tehetnék, tudom, hogy én nem tudom őket boldoggá tenni, nem is az a célom, hanem az a kérdés, hogy én így hogyan lehetek boldog... lehetek-e valaha. Voltak boldog időszakaim, de aztán mindig visszaesem ide ahol most állok. Ez igazából nevetségesen hangozhat, mert felnőtt ember vagyok, vagy legalábbis majdnem felnőtt, a saját életemet kellene élnem. De mégis mintha teljesen visszahúzna ez a helyzet, úgy érzem egy hatalmas súly van a vállamon amit nem tudok csak úgy ledobni pedig nagyon kiszakadnék ebből a közegből...nem tudom hogyan fogadhatnám el azt, hogy ők ilyenek, és hogyan ne haragudjak rájuk emiatt...
2016. jan. 4. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az én szüleim sem voltak jóban, de nagyjából 12 éves koromtól nem érdekelt. Elvoltam a saját dolgaimmal. Egyszer fel kell nőni. Hány éves vagy?
2016. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vigyazz nehogy a szuleid hibajaba ess.Mintha o miattuk nem tudnal boldog lenni, ahogy irod ok is csak a masik hibajat keresik. Tipikus dolog, sikertelen, megszomorodott embereknel. Oket nem teheted boldogga, de a sajat eleted csak a te dontesed. Probalj megoldast talalni es nem az o hibajukon ragodni.
2016. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, kicsit bonyolultabb annál, hogy a szüleim nem jönnek ki jól.. 19 vagyok most

Igen, második teljesen igazad van. És próbálok is rájönni hogy hogyan kéne. Tisztában vagyok azzal, hogy innentől kezdve rajtam múlik hogy hogyan boldogulok.. csak van, hogy nagyon nehéz csak úgy lerázni magamról, mert ilyen emberekkel voltam körülvéve kicsiként is, ezt "nevelték belém". És igen, itt végülis akkor megint visszaértünk oda, hogy őket hibáztatom... nem tudom. Talán tényleg csak az a megoldás, hogy minden egyes nap erőt kell vennem magamon, hogy ne ez határozzon meg, hogy ne gondolkodjak ezen, aztán előbb-utóbb belejövök.

2016. jan. 5. 00:01
 4/9 anonim válasza:
100%

A 'majdnem felnőttség' tökéletesen tükröződik a szövegeden, talán onnan tudom, hogy én is annak tartom magam. A kérdésed jó, ebben benne van, hogy Te már minden tőled telhetőt megtettél a helyzet javítására. Sajnos bele kell törődnöd ebbe, így kell elfogadnod Őket, és a SAJÁT utadat kell járnod. büszkévé fogja tenni őket a tudat h belevalo gyereket hoztak össze (bocsánat a megfogalmazásért, de nálam is uugyanez van, s apám most kezd radobbeni csak az egyetlen gond: most próbál nevelni, amit egyszerűen én nem tudok megttűrni, na de elkanyarodtam)

Hogyan lehetsz boldog: elfogadod őket, szeresd őket, de törődj a magad életével. Végtelen türelmet kívánok Neked a szüleidhez, nagyon remélem, hogy nem írtam jó nagy marhaságot.

Üdvözöl egy majdnem felnőtt klubtag

2016. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
100%
Olvasd el Janet Woititz: Alkoholbetegek felnőtt gyermekei, illetve Susan Forward: Mérgező szülők c írásait. Nekem v 6-7 éve ajánlották őket csoporton, azóta szinte "bibliám" mkettő. Hasonló családból jöttem én is. Ha gondolod, beszélgethetünk, bár nekem a boldog emberré válás egy folyamat volt, ami tart ma is. Nincs rá, egy ilyen egyetemes, egylépcsős, ultimate megoldás.
2016. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként fogadd el, hogy mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy akarja, ők lusták ahhoz, hogy kimásszanak ebből a szarból. Az ő döntésük, sajnos igenis fogadd el, ők nem te vagy, nem tudsz helyettük megváltozin.

Második lépésként meg lépj le minél előbb ebből a mérgező környezetből, csak téged is lehúz.

2016. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszaitokat. Dolgozom az ügyön, a könyveket pedig el fogom olvasni!
2016. febr. 14. 00:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz a projekteddel?:)
2017. jún. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést, lassan haladok, de azt hiszem biztosan. A lényeg, hogy már valamelyest elfogadtam a helyzetet, és sikerült függetlenItenem magamat tőlük, ha nem is teljesen de azért javultam. Voltam édesapámnál és már nem érzem, hogy haragudnék rá, inkább csak sajnálom. Teljesen még azért nem sikerült megbocsájtanom és elfogadnom.. de idővel majd menni fog. A saját dolgaim pedig folyamatban. Hosszú dolog ez, jó sok fegyelem kell hozzá és úgy érzem még csak az elején vagyok. De asszem jó lesz. :)
2017. jún. 29. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!