Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Se veled, se nélküled. Hogyan...

Se veled, se nélküled. Hogyan tudtatok túllépni?

Figyelt kérdés
Krizisben van a kapcsolatunk. Szeret, én is szeretem őt, de mégis úgy érzem, hogy nem illünk össze, hogy sokmindenben másra vágynék, mint amit tőle kapok, ugyanakkor rengeteg olyan pozitiv tulajdonsága van,amit másban keresve sem találnék meg...sokmindenen változtatnék, viszont tudom, hogy felnőtt embert nem lehet megváltoztatni...egyszerűen felemészt ez a helyzet...úgy érzem, mindketten sokat teszünk a kapcsolatunkért, de mégse jó..rendbe szeretném hozni, úgy érzem, a jó tulajdonságait másban nem találnám meg...hogy senki sem tökéletes, más másban nem lenne az, viszont ami benne zavar, azon meg nem tudok túllépni, igy nem vagyok boldog mellette...akik hasonló helyzetben voltatok, hogyan oldottátok meg?
2014. okt. 4. 20:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Így nehéz válaszolni, semmi konkrétat nem írtál. Mi az ami annyira zavar benne?
2014. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha próbáltátok már helyrehozni többször is és beszélni róla, de semmi változás vagy csak csekély mértékű, akkor mindkettőtök érdekében szakítsatok. Az elején biztos nagyon rossz lesz, de hidd el találsz mást. Ha sok olyan dologra vágysz, amit tőle nem kapsz meg és úgy érzed nem illetek össze, akkor sok jövője nem lesz a kapcsolatnak.

De a másik lehetőség a szünet.

2014. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
úgy érzem, nem kapok tőle elég támogatást, hogy sokmindent elmondanék neki, de őt csak a sztorim lényege érdekli, nem akarja a részleteket végighallgatni...tudom, hogy komolyan gondolta velem, meg hogy fontos vagyok neki, látom ezt sok gesztusából, de érzeni sokszor nem érzem...
2014. okt. 4. 21:23
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem midnen kapcsolatom így ért véget. Egyik se volt olyan, akivel biztos nem tudnám leélni az életem, de valami nem stimmelt. Szerintem ilyen esetekben (főleg, ha még nem vagytok házasok és nincs gyerek) a nélküled a megoldás. Ami most zavar később méginkább zavarni fog. Az ideális kapcsolatban nem is lesz alteratíva a nélküled...
2014. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, és aztán végülis találtál olyan valakit, akivel minden jó volt és máig együtt vagytok? Mert én nem akarok túlságosan válogatni se, nem akarok 40 évesen egyedül lenni...
2014. okt. 4. 22:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Ennyi információból az jön le, hogy még nem a megfelelő ember mellett vagy. Mert ha ez a kérdés foglalkoztat, ha ezen agyalsz, akkor az már nem a tökéletes. Nem a párodnak kell tökéletesnek lennie nyilván, mert olyan nincs, csak neked kell hogy az legyen, olyan "hibákkal" amiken túl tudsz lépni. Egy igazán neked való társ mellett nem kell erőlködve túl lenni dolgokon, magától értetődik és könnyen megy a kompromisszum, valamint ilyen gondolat, mint amit nekünk leírtál eszedbe se jut.
2014. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jót tenne, ha több időt töltenétek külön. Olykor kell, hogy kicsit külön programoljatok, egymás társasága nélkül szerezzetek új élményeket.

Az is lehet, hogy kicsit határozottabban kellene kiállnod amellett, amit szeretnél. Bár ez nem minden esetben célravezető, így konkrét példák híján nehéz tanácsot adni.

2014. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Se veled, se nélküled kapcsolatot egyféleképp lehet lezárni. Hatalmas akaraterővel. Pont úgy, mintha a dohányzásról szoknál le. Egyszerűen eldöntöd, hogy mostantól (nem holnaptól, nem a jövő héttől) vége, és nem keresed, nem ragálsz ha ő megkeres. Nagyon nehéz, de akaraterővel meg lehet csinálni. Én is így képtem ki egy öt évig tartó, hasonló kapcsolatból. Az első két hét nagyon rossz, de utána már egyre könnyebb lesz, csak nem szabad elgyengülni.
2014. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tegnap 22:28 vagyok

Találtam, persze. 4 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok, most vagyok 27. Vele az első hónapoktól fogva tudtam, hogy ő az, akivel le akarom és le tudom élni az életemet. Nyugi, nem maradsz egyedül:)

2014. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igazából félek, hogy nem találok jobbat nála...van, amikor úgy érzem, hogy nem is akarok jobbat, mást, csak őt akarom, még ha nem is tökéletes minden..de néha meg azt érzem, hogy igy nem vagyok mellette boldog...nekem ez az első kapcsolatom, talán ezért is nehéz lemondanom róla. Félek, hogy mindenkit hozzá hasonlitanék, senkit sem találnék őutánna elég jónak...hogy más valamiben jobb lenne, de abban meg olyan dolgok zavarnának, ami a páromban természetes, és talán észre se veszem, micsoda kincs valamilyen tulajdonsága.
2014. okt. 5. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!