Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgoznád fel ha ikreid...

Hogy dolgoznád fel ha ikreid születnének és a szülésnél az egyik meghal? Kb. mennyi idő lenne túllépni rajta?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 18:20
 1/7 Kócos boszorkány ***** válasza:
100%
Ezt csak az adott helyzetben tudnám, hiszen nem voltam még ilyen helyzetben. Nem hinném, hogy könnyebb lenne feldolgozni, mintha valaki egy gyereket szül és azt veszíti el. Talán annyival "könnyebb", hogy a másikra figyelni kell, tehát nem marad annyi idő, hogy a bánatba burkolózzon az édesanya és az édesapa, van kire koncentrálni. Mindenesetre senkinek sem kívánom.
2013. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy anya sosem lépi túl a gyermeke halálát - ahogy te fogalmaztál. Csak megtanul élni a gondolattal hogy ő már nincs mellette.

A másik baba segítség is lehet, bár feltétlenül kell segítség, mert ha depressziós lesz az anyuka, akkor kell valaki mellé is, meg a baba mellé is.

2013. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal srác vagyok, ezért még nem érint a téma, de megpróbálnám a testvére helyett is szeretni, óvni. Túllépni szerintem nem lehet, csak felejteni egy kicsit.
2013. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt egy barátnőm, akinek volt egy ikre. Mesélte a lány, hogy születésnél a tesója elég válságos állapotban volt, és a szülei úgy döntüöttek, hogyha a baba meghal, akkor az életben maradt, egészséges babát sem nevelik fel, hanem otthagyják a kórházban. Nekem ez nagyon furcsa volt, az is, hogy ezt elmesélték a gyereküknek.

Én nem tudom, hogy dolgoznám fel, még messze van a babavárás ideje, és arra sincs nagy esély, hogy ikreim lesznek.

2013. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ikreim születtek, de sajnos mindkettőjük meghalt. Ahogy a második válaszoló írta, nem lehet túllépni rajta, "csak" megtanulni vele együtt élni. Embertől függ, változó, hogy ez mennyi ideig tart.

Borzasztóan nehéz, annyi biztos. Segítség nélkül nekem sem sikerült volna.

2013. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy se,még elfogadni is nehéz lenne.
2013. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Személy szerint azt gondolom, hogy egy ember életében nem történhet annál borzasztóbb, mint hogy elveszíti a gyermekét. Túllépni ezen soha nem lehet. De ha ott van a másik baba, akkor helyt kell állni őérte is, a családért is és a szülőnek saját magáért is. Rettentő nehéz dolog ez. Még célként se tűznék ki időt senki elé, hogy mikorra dolgozza fel a feldolgozhatatlant.
2013. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!