Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem hiszi el, hogy...

Anyám nem hiszi el, hogy szorongok és pánikbeteg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

sajnos még jó darabig nem tudok elköltözni mert nincs rá pénz. Anyám viszont megeszi az életemet! Mióta az eszemet tudom, szorongok, tövig rágom a körmöm, voltak öngyilkossági kísérleteim, hosszú ideig pszichiátriai kezelés alatt álltam, voltam bentfekvöben is stb. De valamiért anyám azt hiszi, hogy ezt ki lehet nöni! Pedig nem!!!!! Régen is és most is úgy van, hogy egyedül semmit nem merek elintézni, mindig viszek magammal valakit, mikor dolgoztam akkor csak olyan feltétellel mentem, hogy húgom is ott dolgozhasson. Bármilyen idegen és ismeretlen dologgal szembesülök, hányingerem lesz, nem kapok levegöt és sírógörcs jön rám. Itthon már az összes körmömet tövig tépkedtem, erre ilyet szól, hogy: hagyjam abba mert gombás lesz, akaraterö kérdése. Mintha ez olyan egyszerü lenne! 2 éves koromtól rágom, már félig benötte a hús. A másik meg, hogy akármikor szóba kerül, hogy kit viszek magammal ügyet intézni, állandóan beszól, hogy olyan vagyok mint egy gyerek akit mindenhova kísérgetni kell, de rá fog kényszeríteni, hogy egyedül csináljam, ne legyen aki elkísér. Ennek az lett a következménye, hogy azok a dolgok nem lettek elintézve, ezért is persze ordibál velem. Egyszerüen nem ért meg. Csak mert neki nem voltam ilyen problémái. Nekem évek óta van. Elmennék pszichológushoz de oda is kíséret kellene, anyám meg abba is beleszól. Mit tegyek, hogy elfogadja? Vagy egyszerüen csak ne szóljon bele, hogy kíséret kell nekem mindenhova? Így is épp elég baj ez a betegség nekem. Bocsi ha hosszú és zavaros lett.

Egy elkeseredett 22 éves lány


2010. márc. 25. 18:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nincs egy barátnőd, rokon, aki elkísér? Nem egyszer, mert ez hosszú kezelés, rendszeresen kell járni. Pszichiátertől kérj időpontot, gyógyszert ad, és annak segítsége mellett folyhat a pszichoterápia.Más is van ezzel így, nem kell belefulladni a saját betegségedbe. Ne az anyáddal törődj, magaddal foglalkozz, nem oldódik meg máshogy, csak egy veszel egy nagy levegőt és aktívan teszel valamit akkor is, ha nagyon nehéz. Utána majd jobb lesz, megéri! Fogorvoshoz se szeret senki járni, de ha egyszer fáj a foga!
2010. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!:) de meg akarok gyógyulni, kaptam kedélyjavítóként Seropramot de függö lettem töle és mikor egyik hónapban nem tudtuk kiváltani agresszív lettem, ütöttem-vágtam, ez tartott 4 hónapig aztán ez lassan elmúlt. Azóta nem mertem gyógyszerhez nyúlni. A párommal költöznék el hogy anyámat ne hallgassam mert közben sértegetni is szokott és ezekre a dolgokra reagálok így végülis. Mert hiperérzékeny vagyok lelkileg. A pánikbetegség is akkor jön elö ha egyedül kellene ügyet intéznem, kiszolgáltatottnak érzem magam olyankor. Tömegiszonyom ezért nincs mert általában nem szólnak hozzám. De volt már, hogy pl. valaki bunkón rámszólt a buszon engem kivert a víz és összeestem. Ezért volt szerencse, hogy ott volt velem a barátnöm. Az ügyintézökkel ugyanez a helyzet. Fel akarok keresni mindenképpen egy szakembert újra. Csak anyámnak nem szólok mert megint lesz valami "kedves" megjegyzése.
2010. márc. 27. 09:22
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi az hogy a pszichológushoz kíséret kéne?????

Miért kell neki erről tudni?

2010. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!