Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem hiszi el, hogy...

Anyám nem hiszi el, hogy szorongok és pánikbeteg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

sajnos még jó darabig nem tudok elköltözni mert nincs rá pénz. Anyám viszont megeszi az életemet! Mióta az eszemet tudom, szorongok, tövig rágom a körmöm, voltak öngyilkossági kísérleteim, hosszú ideig pszichiátriai kezelés alatt álltam, voltam bentfekvöben is stb. De valamiért anyám azt hiszi, hogy ezt ki lehet nöni! Pedig nem!!!!! Régen is és most is úgy van, hogy egyedül semmit nem merek elintézni, mindig viszek magammal valakit, mikor dolgoztam akkor csak olyan feltétellel mentem, hogy húgom is ott dolgozhasson. Bármilyen idegen és ismeretlen dologgal szembesülök, hányingerem lesz, nem kapok levegöt és sírógörcs jön rám. Itthon már az összes körmömet tövig tépkedtem, erre ilyet szól, hogy: hagyjam abba mert gombás lesz, akaraterö kérdése. Mintha ez olyan egyszerü lenne! 2 éves koromtól rágom, már félig benötte a hús. A másik meg, hogy akármikor szóba kerül, hogy kit viszek magammal ügyet intézni, állandóan beszól, hogy olyan vagyok mint egy gyerek akit mindenhova kísérgetni kell, de rá fog kényszeríteni, hogy egyedül csináljam, ne legyen aki elkísér. Ennek az lett a következménye, hogy azok a dolgok nem lettek elintézve, ezért is persze ordibál velem. Egyszerüen nem ért meg. Csak mert neki nem voltam ilyen problémái. Nekem évek óta van. Elmennék pszichológushoz de oda is kíséret kellene, anyám meg abba is beleszól. Mit tegyek, hogy elfogadja? Vagy egyszerüen csak ne szóljon bele, hogy kíséret kell nekem mindenhova? Így is épp elég baj ez a betegség nekem. Bocsi ha hosszú és zavaros lett.

Egy elkeseredett 22 éves lány


2010. márc. 25. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok,csak fiúba!:)
2010. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Segitségre volna mindenképp szükséged!! Édesanyád lehet azt akarja,hogy állj végre a saját lábadra és légy önálló..,amit joggal vár el egy 22 éves embertől!Bár ha tud a lelki problémáidról,akkor viszont lehetne annyi Anyukádban,hogy próbál valahogy segiteni és nem csak hátráltat!
2010. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is voltak szorongásaim. Nem mertem egyedül elmenni itthonról, de egyedül itthon se mertem maradni.Lassan egy éve szedem a neuroptim étrendkiegészítőt, halolajkapszulát, c-vitamint és ha nagyon rosz akkor iszom citromfű teát. Már két hónap után elmentem a családommal 150km távolságra a lakásunktól amit azelőtt nem tettem meg.Próbáld ki.
2010. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes egy anyád van, de az enyém is ilyen volt. Nekem csak akkor kapcsoltak a szüleim, hogy nem 'hisztizek', amikor a kórházból telefonáltak nekik, hogy bejöhetnek meglátogatni, most már talán életben maradok a gyomormosás után.


Szerintem próbálj meg elmenni valahogy egy pszichológushoz. Miért kellene oda kíséret? Egyébként lehet hogy anyádnak az kellene, hogy jól beolvass neki. Hogy a sarkadra állj, és kereken leordítsd a fejét. Az én anyámmal így működik.

2010. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy csak tagadásban van.
2010. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérj telefonon időpontot az orvosnál vagy pszichológusnál, aztán hívj egy taxit, úgy nem leszel egyedül. A háziorvost telefonon ki is lehet hívni, ő beutalhat a megfelelő helyre. Ne anyáddal foglalkozz, hanem magaddal.
2010. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Merrefele laksz? Én szívesen kísérgetnélek, amíg nincs jobb megoldás ez is számít :)


15/L

2010. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
18.17 vagyok . Keress rá a neuroptim.hu, szorongok.hu oldalakra és ott sok ilyen betegséggel küszködő beszélgetőpartnereket találsz akik segíteni is tudnak. Nem szabad elkeseredni előtted az élet segítséggel kilehet lábalni a szorongásból. Sok sikert és kitartást kívánok.
2010. márc. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mond,hogy akarsz elköltözni,ha még egyedül az utcára sem mersz kimenni?

Nem bántásként mondom,de nekem az jött le,hogy "szeretsz" ebben az állapotban lenni és ezzel takarózni.

Ezt úgy mondom,hogy volt idő amikor én sem mertem kimenni az utcára,de elmentem egy orvoshoz és gyógyszeres kezelés nélkül meggyógyultam.

Nem várhatod el,hogy mindenki hozzád igazítsa a napi programját.Nekik is van életük.

Megakarsz gyógyulni?Tegyél érte, azaz keress fel egy szakembert,aki majd megmondja,hogy milyen kezelésre lesz szükséged, amivel egy normális életet élhetsz.De ehhez az is kell,hogy te is akard.

Túl szép az élet,hogy a saját szorongásaid rabja légy.


U.i.:Én kezdetben ha kimentem az utcára,mindig vittem magammal egy könyvet és az olvasásra koncentráltam és nem a félelmeimre.

2010. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Agorafóbiád(tömegiszony) nincs?Mert az is a pánikbetegség egy fajtája...
2010. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!