Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segithetnék neki? Sztem...

Hogy segithetnék neki? Sztem pánikbeteg.

Figyelt kérdés

Kívülállónak egy értelmes,okos,életvidám,társasági ember,gyakorlatilag meg mindentől pánikol,dührohamot kap,ha nem látja elsőre a megoldást,minden aproságtól kiakad.Páromról van szó,huszonéves,egyetemre jár,mellette melozik (én is).

Nem tudom már mit kezdhetnék vele,egyszerüen képtelen vagyok lenyugtatni.Legutobbi példa: kedden közölték munkahelyen,hogy csak akkor engedik pénteken suliba,ha kész a határidős melojával...2perc mulva kapok egy sms-t hogy ő otthagyja az egészet,ez képtelenség...szerda napközben kész lett a munkával... (tudtam előre,h kész,mindig kész határidő felére)...pénteken elment suliba,kiadták a féléves feladatot,hazajött,és kb ablakon lett volna kedve kiugrani,hiába mondtam,hogy segitek...mikor végre abbahagyta,együtt megcsináltuk 3 óra alatt (hasonló szakon vagyok).De amig csináltuk,mindenbe belekötött,ha nem rögtön javitottam vmit,ha nem rögtön adtam oda,neki mindig minden rögtön kell,különben plafonon van...

és egyre rosszabbul viselem,legszivesebben leönteném hidegvizzel,hátha lenyugszik...

De ha lenyugszik, (ehhez vagy elég 5 perc,vagy 2 óra se),akkor nem gyöz bocsánatot kérni,hogy nem nekem szol ha bunko,csak ideges...

Ez kb fél éve van,és egyre rosszabb...

Ami viszont mindig is volt,hogy utál emberek közé menni...diploma meg pénz miatt muszáj suliba,meloba menni,de legszivesebben csak velem lenne,kimozdulni sehova,sőt,egy ideje azt vettem észre,hogy szüleivel van,akkor is csak beül gép elé,pedig régebben velük szeretett lenni.

22/L


2010. márc. 23. 07:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és ez nem hiszti,szokott azt is,de az nem ilyen nála...
2010. márc. 23. 07:24
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pánikbetegség, azon nemrég estem át és nem ilyen. Biztos, hogy valami idegi dolog, ideggyengeség. Az, hogy mindenen felcsattan, az önkontroll hiánya. Ez van az én páromnak is, ezért tudom, hogy az a megoldás, ha ő maga belátja, hogy nem jó, amit csinál és kontrollálja magát ahelyett, hogy magyarázkodna ("nem nekem szol ha bunko,csak ideges").
2010. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem pánikbetegség. Ülj le vele, beszélgessetek egy nagyot. mondd meg, hogy ez így nem mehet tovább, oké hogy sajnálja, de legyen egy kis önkontrollja! Persze szépen mondd el neki, hogy érezze emiatt nem szereted kevésbé, pont azt akarod, hogy jobb legyen! Beszélgetés, beszélgetés...

Társaságba meg fokozatosan kell "szoktatni" először hónaponta, kéthetente, hetente...aztán meglátja, hogy jódolog a haverek között:)

sok sikert

2010. márc. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem írókhoz:EZEK NEM PÁNIKROHAMOK!!!!

Szerintem nagyon stressze életet él meg amikor is minden apróságot óriási kihívásnak él meg!Bizony szakítani kéne egy kis időt a beszélgetésekre és valami közös program kitalálása is szóba jöhetne ami mindig minden nap ugyanabban az időpontban lenne(tudod,hogy várja már mint a "Kisherceg a rókát ahogy megszelidítette!):D

De sokat segítenek a természetes alapú,gyógynövényes kedélyjavítószerek ( hangsúlyozom nem gyógyszerek)!!Pl,:Valeriana,vagy a Hova!A neten utánna tudsz nézni!

Kitartást nektek!

2010. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat a helyesírásért,de rohanok én is melózni!!:)(uccsó hozzászoló)
2010. márc. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikbetegség, csatlakozom az előttem szólókhoz! De ha így folytatja azzá válhat. Kapkod, azonnal de mindent mindjárt, de tüstént. Több mindent csinál egyszerre, szeretné elvégezni az egyetemet, de közben dolgozik.A párod kimerült a szó legegyszerűbb értelmében. Mond meg neki szedjen Magne B6-ot és egy kis Supradyn vitamint! A Magne B6 stimulálja az idegeket, és próbáljon meg azért lazítani is, mert összeroppan. Legyen már tekintettel saját magára és persze rád is. Lássa be, szakad a cérna de alaposan. A hétvégén nem hiszem el, hogy nincs egy-két órája veled egy nagyot sétálni, utána pedig lazítani. Ha nem így cselekszik, nem vesz vissza a tempóból megkeseríti az életeteket.
2010. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

beszélgetünk sokat,arrol is hogy ez igy nem jó,belátta már jóideje

de változás semmi ettől

van szabad ideje,suli csak minden második hétvége,meg vasárnap sosem tanul,az a pihenésé,és este is 7 után semmi ilyen

kimozdulni,nagyot (sőt,kicsit sem) sétálni nem hajlandó,társaságba max párhavonta volt tankörtársaival

2010. márc. 23. 09:01
 8/13 A kérdező kommentje:
és tudja,hogy akármi van,szeretem,akkor is ha épp rajtam vezeti le a feszültséget,gyakorltilag rajtam kivül mással nem kommunikál csak melorol,tanulásról
2010. márc. 23. 09:03
 9/13 A kérdező kommentje:

cérna szaadni max nálam fog,saját melom és egyetem mellett csinálom az ő beadandóitm,szaladgálok a dolgai után,neki annyival kevesebbet kelljen,mert a felétől kiborul,mint ami nekem van dolgom

(nekem mitől elég 5-6 óra alvás,többi időben meg intézem a dolgaimat,meg 12 órában melozok?)

2010. márc. 23. 09:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán ilyen fajta. Vagy megtanulod kezelni, és elfogadni hogy ilyen, vagy hagyd ott, változni nem fog, sőt szerintem ahogy öregszik csak rosszabb lesz.
2010. márc. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!