Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a férje felvette a...

Akinek a férje felvette a feleség nevét és/vagy a gyerekek a feleség nevét viselik az, hogy vette rá a férjét erre?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg nem tudom elképzelni, hogy a férj csak olyan simán belemenjen. Nekem már mindegy, de ha abba is belegondolok, hogy ilyenkor nem elég a férjjel lerendezni, hanem az egész famíliája felsorakozhat mögé, hogy "nehogy már", vagy csak a mi családunk nagyon hagyományos, ilyen "szokatlan" -szerintük- "hülyeségeket" ellenző család? Esetleg ilyenkor csatákat kellett vívni? Olyan kíváncsi vagyok, nekem egy ilyen ismerősöm sincs, akinél érdeklődhetnék de nagyon bírom az ilyen családi sztorikat. :)

Én anno csak a kötőjelet vetettem fel, de egyáltalán nem talált lelkes fogadtatásra, de azt már nem tudta megmagyarázni, hogy az miért oké, sőt elvárt, hogy én nevet cseréljek, de ő meg ne, elintézte annyival, hogy ez a hagyomány.


2010. márc. 25. 14:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nem mondom, h ez mindig igaz.....csak épp h elgondolkodtató, a legtöbb esetben viszont tapasztalatból mondva arról van szó h anyukám Te az én asszonyállatom vagy.....főleg azoknál akik ehhez körmükszakadtáig ragaszkodnak....ezen semmi nem múlik, de mi lenne ha ezekben az esetekben a nőt is meghallgatnák....nem hiszem h mert van dolgokról saját véleménye, azért már egy hülye feminista....de akinek nem inge ne vegye magára....én megtapasztaltam h ezek a jelentéktelen apróságok komoly gondokat okozhatnak....nálunk szóba se került a "-"
2010. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%

Szia bocs az OFFolásért:Engem az érdekelne,mi van akkor,ha Kovács István elveszi Nagy Emesét és felveszi a nevét.Így lesz Kovács-Nagy István(mint Deutsch-Für Tamás),gyereke meg pl Kovács-Nagy Imre.Kiss András elveszi Szabó Ilonát és neve lesz: Kiss-Szabó András ,lány meg pl Kiss-Szabó Mária.

De ha a gyerekek(Kovács-Nagy Imre és Kiss-Szabó Mária) összeházasodnak ,akkor felvehetik egymás nevét?

Tehát lesz Kovács-Nagy-Kiss-Szabó Imre?És ugyanez a gyerekeknél?

2010. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor kettőt kell választani belőle. Nem lehet a végtelenségig kapcsolgatni, nem hülyék a jogalkotók, hogy ilyenre ne godnolnának.
2010. márc. 25. 15:43
 14/16 anonim ***** válasza:
kötőjeles házassági névnél lehet azt választani, hogy a gyerek pl. csak az apa vezetéknevét kapja. Nem kell ezt túlbonyolítani azért.....:)
2010. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%
A férjemnek Kovács a vezetékneve, az enyém meg tök ritka és szép, felvett név, csak a mi családunk birtokolja. Így számunkra nem is volt kérdés, hogy asszonyként is megtartom a sajátomat, plusz a gyerekek is tovább viszik, kötőjellel, elöl az enyém, hátul a Kovács (most várjuk az első utódot. :)). A férjemnek is megfelel így, a családja és sok ismerős is fel van háborodva ezen (mi az hogy nem az apa nevét kapja a gyerek!?), de az a legkevésbé sem érdekel, sőt. ;)
2010. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a férj a saját nevét nem szerette és a feleség neve ráadásul jól is hangzik, akkor lehet, hogy örül is a lehetőségnek és szívesen fogadja, tehát nem is nagyon kell győzködni, hogy felvegye a nevet. A másik, hogy szereti annyira a feleségét, hogy ez nem okoz különösebb gondot és problémát, hisz nem a név lényeg a kapcsolatban. Annak örülök, hogy egyre ritkább a xy-né változat, hisz mindenkinek van neve, ami a sajátja, az még belefér ha kiegészíti. A témával kapcsolatban az a legabszurdabb, ha valaki elválik és ugyanúgy használja a volt férje nevét és marad xy-né. Ez nagy divat volt egy időben, számomra teljesen érthetetlen, de akiket megkérdeztem ezzel kapcsolatban nem is tudtak rá magyarázatot adni, sokan azt mondták, ezen nem is gondolkodtak, meg azt, hogy más is így használja stb, tehát maguk sem tudták ennek okát. Én válásom után visszakértem a sajátomat és valószínű életem végéig meg is maradok ennél.
2010. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!