Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért mindig az aktuális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mindig az aktuális feleség és a gyerekek szenvednek?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


Az ilyesmi mindig felháborít, hisz eszembe juttatja a mi példánk.

Férjem volt felesége jobban keres, mint mi, igényli az adójóváírást a gyerek után, tehát megkapja az összeget.


Férjem a mi két gyerekünk után szintén kap adójóváírást és a volt feleség PLUSZBAN , hisz ő már igényelte a saját fizetése után, még a férjem fizetéséről is leszedi a 20%-ot.


Az persze soha senkit nem érdekel, hogy a mi lányaink turkálóból öltöznek, míg az ő fia folyton márkás ruhákat hord, elmegy nyaralni stb.

A fiúval semmi bajunk, nagyon szeretjük, csak ez a hozzáállás háborít fel, hogy mindig az elvált férjek új családja, gyerekei húzzák a rövidebbet.


Van erre egyáltalán valami megoldás, hogy legalább a mi közös gyerekeink után járó összeget megkaphassuk teljes egészében?


2011. febr. 15. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Az anyánál levő gyerek után csak az anya kaphatja az adójóváírást. A saját gyerekeitek után pedig a férjed csak annyit kaphat,amennyi adót fizet. A többi marad az államnál.

Abban viszont igazad van,hogy mindig az elvált apa jár rosszul. Ilyen a magyar nőpárti törvény.

2011. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem érted.

Az adójóváírást 1 gyerek után a volt feleség kapja.

De nekünk is van 2 közös gyerek, utánuk kapja a férjem az adójóváírást.

És a gyerektartás az összes fizetésből vonódik le, így benne van ez a pénz is.

Már az is eszünkbe jutott, hogy mi is egy összegben kérjük év végén, így talán megmarad a pénz, de ha rájön, akkor nagy érvágás lenne egyszerre sokat befizetni neki.

2011. febr. 15. 11:51
 3/12 A kérdező kommentje:

És a magyar nőpárti törvény igazán figyelembe vehetné, hogy itt nem csak az apuka járt rosszul, hanem még egy nő és két kiskorú gyermek.

De őket senki sem védi úgy látom :(

2011. febr. 15. 11:52
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Megértem a felháborodásod. Ez esetben tökéletesen igazad van. Csak tudod nem minden fehér vagy fekete csupán. Igenis vannak olyan esetek is szép számmal, amikor az első feleség és az első gyerek az aki szenved.
2011. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze.

Ezt csak azért írtam, mert legtöbbször mindig támadják az új feleséget és ezrével sajnálják a volt asszonyt.

Pedig nem csak mi vagyunk így, környezetemben szintén van egy férfi akit a volt felesége szinte kisemmizett a gyerekre hivatkozva.

Most a nő él a nagy lakásban, a férfi pedig visszakényszerült a szüleihez lakni és így is alig él meg, új párkapcsolatra így esélye sincs.

2011. febr. 15. 12:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Hú a mindenségit, de nem értek én itt valamit...

Az a gond, hogy az első gyermek az apuka teljes fizetése után kapja a gyermektartást? Nem bántásképpen, de aki ilyesmivel nem tud megbarátkozni, annak olyan férfit kell választania, akinek még nem volt családja.

Hogy az ex feleség, aki valamikor ugyanúgy feleség volt, mint a második feleség, és az első gyermek, aki szintén ugyanúgy a gyermeke, mint a tieid többet kaphat? Az nem jut eszedbe, hogy milyen szerencsések a ti közös gyermekeitek, hogy teljes családban nőhetnek fel? Ha gyermekként választanom kellene, az utóbbit választanám, és öltöznék turkálóból!

Ne a pénz fájjon, hanem örülj annak, amid van. Ne sajnáld az apa nélkül felnőttől a több juttatást. Se az extől, aki felneveli azt a gyermeket, akit a te párod dolga is lenne. Szerintem.

2011. febr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A volt feleség már rég együtt él egy férfivel, tehát a gyerek nem nő fel férfimodell nélkül...

És igenis sajnálom a pénzt, ami az ÉN gyerekeimnek járna jogosan!

Kedves elvált anyuka...

2011. febr. 16. 01:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Te kérdező!Tudod értelmezni a kérdést?A saját apuka nem azonos egy idegen emberrel!Vagy neked ugyan azt jeleneti?Mert nálam nem.Ö
2011. febr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdezőnél férfimodell=ÉDESAPA!Gratulálok.
2011. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem is felhábrít sok minden ez ügyben.


Mert például az elvált apák egy kanyi vas kedvezményt nem kapnak, pedig levonják a bérükből a tartásdíjat, tehát uyanúgy hozzájárulnak a gyerekneveléshez.


A hivatkozott kérdésben pedig pont arról van szó, hogy az elvált apukának az új családjában született gyereke után (amihez a volt feleségnek már semmi köze) kap adókedvezményt, és az erre az új gyerekre kapott adókedvezményből akarnak részesedni az elhagyott bosszúszomja anyukák, ami szerintem egyszerűen gusztustalan.


De például nálunk a következő a helyzet:

Válunk, a bíróság a gyerekeket közös felügyelet alatt hagyta. Az asszonnyal semmit nem lehet megbeszélni, mindenre azt mondja, hogy majd a bíróság dönt.

A múltkor hozta a paírt, hogy írjam alá, hogy igénybevehesse a gyerekek után járó adójóváírást.

Mondtam neki, hogy felezzük meg, mert egyrészt így korrekt, másrészt még az egy gyerek után járó is több, mint amit kihasználhatna, a másodikért járóra semmi szüksége nincs. Hallani sem akart róla, mert szerinte a gyerek a nőnek jár (én is kértem a nálam történő elhelyezésüket), és így az adókedvezmény is őt illeti. Hiába mondtam neki, hogy egy kanyi vassal nem kapna többet vagy kevesebbet, ha megosztoznánk, hajthatatlan volt. Most aztán vagy aláhamisította a nevemet a papron, vagy egyikünk sem tudja igénybe venni. A bosszú neki fontosabb.

Nos ennyit a szegény nőkről.

2011. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!