Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a férje felvette a...

Akinek a férje felvette a feleség nevét és/vagy a gyerekek a feleség nevét viselik az, hogy vette rá a férjét erre?

Figyelt kérdés

Szóval tényleg nem tudom elképzelni, hogy a férj csak olyan simán belemenjen. Nekem már mindegy, de ha abba is belegondolok, hogy ilyenkor nem elég a férjjel lerendezni, hanem az egész famíliája felsorakozhat mögé, hogy "nehogy már", vagy csak a mi családunk nagyon hagyományos, ilyen "szokatlan" -szerintük- "hülyeségeket" ellenző család? Esetleg ilyenkor csatákat kellett vívni? Olyan kíváncsi vagyok, nekem egy ilyen ismerősöm sincs, akinél érdeklődhetnék de nagyon bírom az ilyen családi sztorikat. :)

Én anno csak a kötőjelet vetettem fel, de egyáltalán nem talált lelkes fogadtatásra, de azt már nem tudta megmagyarázni, hogy az miért oké, sőt elvárt, hogy én nevet cseréljek, de ő meg ne, elintézte annyival, hogy ez a hagyomány.


2010. márc. 25. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ebből semmi probléma nem volt valahogy az egész kapcsolatunk során teljes volt az egyenrangúság szóval igy kötöjellel mind ketten viseljük mind két családnevet és a gyerekek is. Szerintem ez kapcsolat és pasi függő van aki óckodik van akit rá lehet beszélni és van aki szerint a mai világba ez már természetes.

2010. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szererettem volna felvenni a férjem nevét, valahogy a né változat nem én vagyok, az meg h teljesen eltűnjön a vezetéknevem szintén nem tűnt jó megoldásnak, a férjemnek csak ezek lettek volna a járható utak. Az esküvő előtt egy hónappal nekem estek egy családi ebédnél, az apósom mondta, h ő bizony el se vette volna az anyóst anno, a sógornőm meg az eljegyzésével már kántálta h ő bizony xy-né lesz. Nálunk fel se merült a kötőjeles változat, pedig szerintem ez azt jelképezi, h egyen rangúak vagyunk, a gyerekeink mind a két családnevet viszik, legalábbis számomra igen. Nem is működött a kapcsolat zárójelben megjegyzem, persze ez azért nem váló ok v nem kell ezért összeveszni. Mindenki elmondhatja h miért érzi ezt v azt jó megoldásnak.....de azért mert csak.....azért ez nem indok
2010. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
ne haragudjatok , nem értem. Kötőjelesen írom a nevem (én vettem fel a férjemét), de elméletileg már ez is "ciki", hogy nem "né" valaki? A 21. században?:) Ha meg egy férfi felveszi a felsége nevét, azt ő tudja. Nekem kicsit "papucsos", de nem akarok senkit megbántani....
2010. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Nekem teljesen természetes volt,hogy "Tóthné Nagy Kata" vagyok..Így az én nevem is megmaradt,hisz hivatalosan használom.Az is természetes nekem,hogy a fiam az apja nevét viseli,hisz az életben akárhová megy az anyja neve mindig kötelező minden irathoz,ügyhöz.

Amióta külföldön )főleg Amerikában) nagy divat lett ,most nekünk is át kell venni???Hmmmm ...

2010. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

2. szerintem ebbe a családnak nem kéne beleszólnia, egyébként van erről egy jó sztori a csernusban (bocs aki nem szívleli)

Kovács Józsefné elmegy a dokihoz és panaszkodik, h mennyire szarul bánik vele a férje, aztán a doki azt mondja, h okok, de takarja már azt az N betűt le a nevében,......Kovács Józsefé....na akkor hölgyem min csodálkozik, hisz ön a férje tulajdona....elgondolkodtató

2010. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Á, hát nálunk a mama (meg az egész pereputtya férjemnek) elfehéredett, hogy nem akarok Xné lenni? Neeeem? A férjem meg közölte, hogy ő nem változtat a nevén és hogy őt zavarja, ha én nem veszem fel az ő nevét. Igaz, fordítva nem kérdezte.


Hát felvettem a nevét, nem halok bele, csak azért elgondolkodtam rajta, hogy akinek nagyon fontos, annál aztán lehet harcokat is kell vívni.


Amúgy nem tudom, szóval ha a férfinak papucsos, ha felveszi a nő nevét, akkor gyakorlatilag azt mondjuk, hogy aki felveszi a másik nevét az egy "papucs, alárendelt, kevesebb, megalázott" stb. ? Szóval akkor a nő esetében ez miért nem igaz? Vagy az, csak az nem baj, mert így szoktuk?


Egyik unokatestvérem párjának borzalmas neve van, szenved is, hogy mit csináljon, mert szerintem a drága jó kedves mama rá is borítaná az asztalt, ha rájönne, hogy nem tetszik neki a fiacskája neve. De a srác is olyan felfogású, hogy a nőnek fel kell venni az ő nevét és kész.

2010. márc. 25. 14:41
 7/16 A kérdező kommentje:
14.41 fú erre nem is gondoltam. Á most én is letakartam. Hát nem tetszik. :D
2010. márc. 25. 14:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekünkelmaradt esküvőnél úgy lett volna hogy párom szülei és párom hogy teljesen hadjam el a nevem vagy pedig legalább a vezeték nevét vegyem fel de második megoldás már nem szimpatikus j maradtunk anyiban hogy akkor felveszem a vezetéknevét és maraad enyém is hát esküvő szervezés kezdete elött szétmentünk
2010. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Én senkit sem akarok megbántani és mindenki véleményét tiszteletben tartom, ez csak az én magánvéleményem: a kötőjelezés nekem sem tetszik, szerintem csak a gyerek életét bonyolítjátok vele. És ha Kis-Nagy Ödönként elveszi Kovács-Szabó Anitát, a gyerekeik neve mi lesz? Nem azon múlik, hogy egyenrangú vagy-e egy kapcsolatban, hogy felveszed-e a párod nevét vagy sem. Bár azért hozzátenném, hogy technikai nehézségek miatt, nekem csak 5 évvel a házasságkötésünk után adatott meg, hogy felvegyem a férjem nevét és bizony addig voltak szituk, mikor nem értették, hogy összetartozunk, mert leánykori nevemen voltam és engem bántott az, hogy nem úgy néznek ránk, mint egy családra. Szerintem az a jó, mikor a férj, feleség, gyerekek vezetékneve ua. és ez fejezi ki a külvilág számára, hogy egy család.


Az utolsó előtti komment után már nem csodálom, hogy sok férfi azt mondja, hogy a nők akarták ezt a nagy emancipációt és most isszák a levét, mennek szét a családok és a nőknek kb. 3-szor annyi munkájuk van, mint a férfiaknak. Azt kellene látni, hogy a két nem egyenlő, de nem azonos. Nem tudom, hogy miért kell ilyenekből ekkora ügyet csinálni. Ha valakinek a kötőjelezés tetszik, csinálja. Ha meg a hagyományosabb módot kedveli, azért sem kell lenézni.

2010. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Felhívnám a tisztelt közönség figyelmét arra, hogy a kérdés kb. azoktól vár sztorikat, érveket, akiknél így van.


Nem vitafórum, hogy ki mit gondol erről a lehetőségről.


Én megmondtam, hogy utolsó sarj vagyok, viszem a nevet tovább, szülni is én fogok, a férjemet az se zavarta volna, ha nem lesz gyerek, szóval erről ennyit, az én nevemet viszi tovább. Nem tudott ellenérvet, csak, hogy hagyomány izé. De az meg gyenge volt. Após-anyós kiakadt, de nem érdekel, egy alkoholista párocskával kevesebb mászkál hozzánk.

2010. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!